Přejít na obsah

Bundy Barbour


Doporučené příspěvky

Ja mam bedale sl. Viac ako na jar ho nosim na jesen. Najlepsi je ked je tak do 14 stupnov a exceluje ked do toho fuka vietor.

Ked si pod to obleciem dobry hruby sveter, tak znesiem aj mraz.

Asi si do nej objednam aj ten futral, ak bude este podobna zima jak tento rok, tak by som to nosil furt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, damy - riesili ste tu uz niekto opravu, zaplaty na klasiky Beaufort? Davam mu celkom uz 2r zabrat, raz sa voskoval, no na jednom z laktov a pod vreckami sa uz zacalo voskovane platno trhat. Nerad by som ho posielal niekam do UK, bolo by super keby to niekto vedel spravit tu. Mate niekto skusenost, prosim? :) vdaka.

Ahoj všiml jsem si, že se s tebou nikdo nepodělil o zkušennosti s opravou.. Já na to šel jednoduše - vynechal jsem všechny oficální sady na opravu a kontaktoval svou geniální švadlenu. Ta mi na to dala klasickou 100% bavlnu ve "skorobarvě" bundy, skvěle podlepila a ještě prošila. Doma jsem to normálně zavoskoval Barbour voskem a upřímně to není téměř vidět.. Celá operace mě vyšla na 100 Kč plus vosk :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přivezl jsem si teď z Nového Zélandu tuhle bundu značky Outback z řady Western Oilskin. Předpokládám, že materiál je podobný jako bundy, o kterých tu píšete a chtěl bych poprosit o postup, jak bundu čistit a ošetřovat. Kamarád to prý už 20 let sprchuje horkou vodou, pak nechá uschnout a nakonec houbičkou nanese vosk Lether Balsam. Nicméně na cedulce u bundy je uvedeno čištění pouze studenou vodou a nanesení jejich značkovým přípravkem, který nemám. Chci bundu čistit předepsaným způsobem, tedy studenou vodou a zajímá mne, jak to děláte a jak odstraníte nečistoty -houbičkou, kartáčkem..? A jak a čím poté bundu ošetřit - jakým voskem, nechat ho v tuhé formě a nanést houbičkou, nebo ho rozehřát a nanést? Předem díky.

post-3283-0-93197600-1585035039_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, teplotu jsem nikdy neřešil, bral jsem, že vlažnou nebo takovou teplejší vlažnou je to v pohodě. Podle mě by měla jít užít i houbička s mýdlovou vodou. Horší třeba je, že zrovna řeším jak vypuctovat jednu starou Bedalku, která je dost jetá z obou stran. Asi počkám až bude hezčeji a vezmu to postupně z obou stran houbičkou s tou vlažnou mýdlovou vodou, pak to vezmu zlehka hadicí a nechám vždy proschnout.

 

S tím voskováním je to jednoduchý. Vosk Barbour, rozehřát na plotně a hobičkou roztírat. Někdo to třeba pak fénuje, já to nechám vyluftovat a pak když teda mám pocit, že je někde toho vosku moc, tak to zlehka otřu hadříkem. První dny si akorát dávám pozor v autě  - pokud teda nemáš kožený cisny, je lepší budnu sundavat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wrann -díky, téměř vyčerpávající postup. Ale pro nás puntičkáře - jak se prosím Tě pozná, že toho vosku je moc? Ty máš pocit, vyplývající ze zkušeností, ale jak to poznám já? Nedělá různé množství vosku na různých místech fleky nebo jiný odstín bundy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je ten vosk horký, tak se krásně vsakuje a roztírá. Poznáš podle vzhledu že je rozetřený rovnoměrně. A že je ho někde moc/málo poznáš taky. Chce to jenom zkusit, na tom není co zkazit. Tréninkem zajistíš pouze méně spálené prsty a méně bordelu okolo, bunda na tom bude furt stejně...mastná jaxviňa ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je bunda z větší části ušmudlaná, tak bych to normálně hodil do pračky a pak navoskoval. Materiál bundy je bavlna, která je navoskovaná, takže žádný kosmický materiál, který vyžaduje extra přístup, to není.  
Já ji teda ještě nepral, protože ji nosím sporadicky, ale už se vosk ?vypařil?, tak jsem zvolil variantu tuhého vosku (fjallraven), který jsem rozetřel po celé bundě a pak zažehlil, kam nedosáhla žehlička, tam jsem fénoval. 
Vosk Barbour dělá bundu lesklou, resp. mastnou a vosk Fjallraven dělá zase matný efekt, ale taky je samozřejmě na omak v prvních týdnech mastná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nevím, já si dycky myslel, že to je i kvůli bundě. Jen letmo jsem to teď prolítl a narazil na X stránek, kde se to nedoporučuje i kvůli bundě. Viz namátkou zde:

 

https://www.quora.com/What-would-happen-if-one-washed-a-waxed-jacket-say-Barbour-in-a-washing-machine-at-a-medium-temperature

 

You never wash a waxed jacket. Never.

You spot clean it and rewax it.

If you wash it in a machine, the wax will be fully absorbed into the cotton and pass to the inside of the jacket and soil it and will hen soil whatever you are wearing the jacket over.

Basically you will ruin the jacket by putting it in a washing machine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wrann -díky, téměř vyčerpávající postup. Ale pro nás puntičkáře - jak se prosím Tě pozná, že toho vosku je moc? Ty máš pocit, vyplývající ze zkušeností, ale jak to poznám já? Nedělá různé množství vosku na různých místech fleky nebo jiný odstín bundy?

 

Jak píše nickolas, to prostě poznáš. Chce to zkusit, zpočátku dávát spíš míň, mít vosk pořádně rozehřátej a dělat to někde v teple.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Hele nevím, já si dycky myslel, že to je i kvůli bundě. Jen letmo jsem to teď prolítl a narazil na X stránek, kde se to nedoporučuje i kvůli bundě. Viz namátkou zde:

 

https://www.quora.com/What-would-happen-if-one-washed-a-waxed-jacket-say-Barbour-in-a-washing-machine-at-a-medium-temperature

 

You never wash a waxed jacket. Never.

You spot clean it and rewax it.

If you wash it in a machine, the wax will be fully absorbed into the cotton and pass to the inside of the jacket and soil it and will hen soil whatever you are wearing the jacket over.

Basically you will ruin the jacket by putting it in a washing machine.

 

Jo, asi je pravda že ten zbytkový vosk pak naleze i v bundě kam nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ověřoval jsem to CA. Nesrovnalosti na české mutaci webu začaly přesně úderem black friday, kdy jsem se díval, zda-li je tam něco zajímavého. Předpokládám, že došlo spíš k chybě v překlopení zboží, tak jsem jim napsal konkrétní dotaz, zda-li mi pošlou třeba Barbour Bedale do CZ.

 

Odpověď dle předpokladu: Yes we can ship to the Czech Republic. King Regards Gabriel Dean

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to základní myšlenka těchto voskovaných bund, samozřejmě jak tu bylo mnohokrát napsáno, když si ji vezmeš ráno, kdy je kosa a během dne se udělá jarní teplo tak se pěkně zpotíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci hejtovat, jen jsem tady nově zabrousil a mám zkušenosti z jiných výrobků z "Canvasu" a nově už prakticky vůbec nevoskuji, nebo jen lehce. Ten rozdíl je obrovský. Navíc, u nás asi tolik neprší, jako např. v Británii, že? :-)

Upraveno uživatelem raskiscz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...