Přejít na obsah

Safír na MIDO a jeho poškození


m107

Doporučené příspěvky

Čau chlapi,

 

MIDO all dial diver z roku 2009 tuším. Safírové sklo, už jednou měněné za originál za 3 tis kč v autorizáku a cca po 2 letech horní část cca od 55 minut do 20 minut hrana skla hází modrofialový odlesk cca v šíři 1mm a vedle tohoto pruhu (po jeho hraně) směrem do středu skla pruh pomalu žloutne až bělá a mizí. Prostě na pohled to je jako kdyby někdo sežehl hranu toho skla třeba letlampou.

 

Na umělém světle - čím je silnější tím míň je to na skle vidět. V noci pod lampou k nenalezení.

 

Za denního světla venku je to vidět téměř ze všech úhlů.

 

Je to safír s antireflexem zvenku.

 

Druhá věc je, že u korunky je ve skle malinký vryp na hraně (sklo je vystouplé z pouzdra) který lze cítit při přejetí nehtem.

 

OTÁZKA: chová se takhle vůbec safír? co se to s ním nebo s tou antireflex vrstvou děje? Je možné aby měl safír ťuklou hranu a celkově byl prostě poškrábaný? (třeba i díky tomu antireflexu?)

 

a "CO S TÍM SKLEM"????! :)

 

díky moc ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Prave ze poskrabanej bude spis ten antireflex ale to je normali na Beckach to mam taky

 

A hranka co vim tak safir je mekej takze asi vse normal zalezi jak se sknim chovas taty Seiko ma taky safir a po 10 letech kdy je treba 5 nosil porad a vsude koupani v mori pisek garaz atd je safir taky poskrabanej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave ze poskrabanej bude spis ten antireflex ale to je normali na Beckach to mam taky

 

A hranka co vim tak safir je mekej takze asi vse normal zalezi jak se sknim chovas taty Seiko ma taky safir a po 10 letech kdy je treba 5 nosil porad a vsude koupani v mori pisek garaz atd je safir taky poskrabanej

Tak tohle patří mezi pamětihodné výroky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak, abych teda i odpověděl. safír samozřejmě škrábnout lze, ale spíš praskne, nebo se štípne. Barevné změny jsou dílem AR vrstvy, tu stačí někde "otřít" a dělá " prasátka" - barevné odlesky. AR vrstva jde odleštit, ale asi bych to neřešil. 

K těm Seikům--- možná se pletu, ale Seiko používá safír na málo kterou řadu, spíš bych tipnul jejich Hardlex. Ten je opravdu měkčí, ale zato zase pružnější.

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že safír není měkej ale naopak tvrdej a tím pádem křehkej takže se špatně poškrábe ale o to líp odštípne právě na vystouplém místě na hraně. A ten odlesk je asi opravdu ošoupanej AR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Hardlex na seiko nepřežije ani mojí ženu(první škrabanec tejden výměna pul roku) natož tátu veř mi safír je nutnost někdy vemu na sraz jeho Kinetic co má pár měsícu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paní se asi ráda koupe v diamantech, jinak netuším, jak by mohla safír nějak výrazně odjebat...

 

edit: Á, sory, ono se jedná o hardlex...no ani tam to moc nechápu, já po víc jak roce nemám na hardlexu ani škrábnutí, a to se jedná o úplně nejobyčejnější verzi v kvarckách za tři litry. Přičemž hodinky mám na sobě téměř 24h denně, včetně spánku, sportovních aktivit apod.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Hold mám šikovno ženu co je natom k nepochopení sou to obyč 5ky bez lunety má eště jedny s lunetou a tam to drží zas ale luneta :(

 

Ale zas mě neberte uplně vážne vidno bylo žena by to nosila dál ale já ne

Upraveno uživatelem Jagman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele,je to fakt zvlastni,manzelka ma asi troje hodinky s mineralem,je to dost aktivni zenska a taky ani tuk,jasne,kdyz uz ho trefis,vetsinou to videt je,ale ze by za pul roku to sklo odjebala,to fakt nee..nereknu hesalit,ten poskrabes i o bundu,manzetu kosile,ale mineral takovy blato fakt neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Já nebudu obhajovat jaký je žena prase ale jeden příklad hraje si na dvoře z vlčákem jebne snima o zem na šterk

 

Tím končím pekně sem to tu za__al

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...