Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nedá se říct, že bych to řešil, spíš mě vlastně zajímá, jak ono to je, co má smysl a co ne. Sejít se, poslechnout, případně omrknout hodinky by bylo fajn. 

 

Prosím Tebe furt neřeš to dilema "sílit či nesílit", pokud bydlíš tam kde myslím tak to máš do ZR kousek, pošli mi SZ a já ti předvedu ipod s montblankem i bez

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká muziky, tak minulý týden mi dorazilo Fiio e18 (přenosný USB DAC pro Android, PC a umí fungovat i jako externí baterie) a ve spojení se Samsung S3 a Google Music (320kbps) je to pro moje potřeby ideální řešení. Sluchátka střídám PortaPro, IEM UE TripleFi 10 a AKG K550.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a má vůbec smysl zesilovat když není kvalitní překlad skladby? Nebo co si myslíš o DACu v Classicu? Já jsem ho nikdy zesílený neslyšel, takže nemůžu porovnávat přímo s Fiiem, ale bez zesílení mi to přišlo jako neštěstí. Ohledně té kapacity, Fiio je při 8GB základu rozšířitelný 64GB kartou, což už taky není tak špatný a když člověk koupí karty dvě, je vymedováno :-). 

Vlastně mě, abych řekl pravdu překvapuje, jaký máš na to, jak dobrá máš sluchátka, přehrávač, ale jestli není čas, tak není co řešit. 

 

Ale joj, iPody - a podľa XY ľudí dokonca aj iPhony --- vraj hrajú výborne, majú fajné "prevodníky", prejdi si Head-Fi.org a uvidíš ich v super setupoch so slúchadlami, ktoré by si v živote nečakal. Ja si o tom myslím svoje, no tá kapacita?tou u mňa "jabko" prebije veľa. Bohužiaľ, vačšinu hudby mám vo FLAC-u, takže ma čaká zas návrat k niečomu, čo mi ich prehrá. Chcelo by to JH Audio JH13 :-)

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám už nějakou dobu tohodle fešáka: Bose SoundLink Mini Bluetooth a můžu zodpovědně říct,že to kluci od Bose uměj.Na to,že se to vejde do kapsy u bundy to má naprosto neuvěřitelnej zvuk a špičkový basy.Hraju na tom z telefonu Samsung Note 3 a Google Play.V recenzích psali,"jak jsem bez toho mohl do dneška žít?".A já se k nim připojuji.Jenom ta cena 5200,- je poněkud vyšší...

post-4459-0-49115100-1390124327_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Jožan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno ono aby to bylo přesnosné, tak o to mi moc nejde (Taky mi to postrádá logiku, protože je kolem mě tolik rušivých elementů, že pokud si chci hudbu opravdu vychutnat, tak to v klidu a tiché místnosti.), ale třeba co jsem se koukal na QINPU A-6000 MKII, tak strašně hodně lidí si to chválí a cenově je to podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me treba o to, aby to bylo prenosne, jde zasadne. Konstrukterum E18 taky. Nahrazovat ho necim stolnim nedava smysl. Jako bys chtel nahradit sluchatka nejakyma dobryma reprakama. Tyhle portable rigs se skladaji, aby to clovek mel ve vlaku, v praci, na hotelu. Domaci, stolni sestavy se skladaji zvela jinak a ze zcela jinych strojku. Nahrazovat jedno druhym nedava smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na AV mániu píše kde kto, hocijaká "zkade ruka, zkade noha" :-)?pár ich poznám, zo svojho pobytu na http://hifi.slovanet.sk/bb/ a čo kus to často vačší xxxxx?vždy som mal voči tej stránke odpor, ani som sa tam radšej neregistroval, no tie "múdra" som si občas nenechal újsť.

 

F.

 

Ja tie audiofilské fóra a časopisy nesledujem už roky. Z technických komunít je táto asi najšialenejšia, najnáchylnejšia veriť v duchov, plná odborníkov bez akéhokoľvek technického vedomostného zázemia a schopná plodiť bludy v neuveriteľnom tempe. Sám sa hudbou ako koníčkom zaoberám od puberty a ešte aj teraz noci trávievam za Reaperom a monitormi. Nikomu neodopieram jeho zábavku a mám rád audiotechniku, ale čítať fóra nemôžem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"osemnástka" od Fiio, ma teda začína lákať. Ste ma nakazili, kua. I když, chcelo by to zrovnať s niečim poriadnym naživo. Stále však ešte stojí zvážiť i E17. Ale ak budem môcť, tak pôjdem radšej do niečoho ehm, poriadneho, ako trebárs:

 

...prenosné Amp-y od Ray Samuels Audio http://www.raysamuelsaudio.com/#...mali ste už tú česť?

 

Ja som mal možnosť počuť Tomahawk a Hornet, a paráda - nič lepšie prenosné som doteraz nepočul.

 

Inak, je to zjavne medzi Hi-Fi ľudkami :-) prehliadané, ale výborné prehrávače za smiešne peniaze robí už dlho Sansa. Clip, Clip+ prípadne i Fuze/Fuze+. Za tie prachy, úplná paráda. Hocičo drahšie sa nechytá, špeciálne v spojení s Rockboxom. Boli maličké, ľahko sa dali "pripnúť" k zosíku...Našiel som na nich iba jediné mínus - rozšíriteľnosťˇ pamaťovou kartou bola (iba) 16 respekt. 32GB, a to je 320kbps alebo FLAC fakt málo.

 

Spomínam i na staré iRiver-y či Cowon-y?to hralo fakt parádne. Škoda len malej kapacity

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tedy v návalu doporučení Sansu koupil a jak rychle přišla, tak rychle odešla, rozhodně nepřekvapila. Nevím no, asi mám divný uši :-).

 

"osemnástka" od Fiio, ma teda začína lákať. Ste ma nakazili, kua. I když, chcelo by to zrovnať s niečim poriadnym naživo. Stále však ešte stojí zvážiť i E17. Ale ak budem môcť, tak pôjdem radšej do niečoho ehm, poriadneho, ako trebárs:

 

...prenosné Amp-y od Ray Samuels Audio http://www.raysamuelsaudio.com/#...mali ste už tú česť?

 

Ja som mal možnosť počuť Tomahawk a Hornet, a paráda - nič lepšie prenosné som doteraz nepočul.

 

Inak, je to zjavne medzi Hi-Fi ľudkami :-) prehliadané, ale výborné prehrávače za smiešne peniaze robí už dlho Sansa. Clip, Clip+ prípadne i Fuze/Fuze+. Za tie prachy, úplná paráda. Hocičo drahšie sa nechytá, špeciálne v spojení s Rockboxom. Boli maličké, ľahko sa dali "pripnúť" k zosíku...Našiel som na nich iba jediné mínus - rozšíriteľnosťˇ pamaťovou kartou bola (iba) 16 respekt. 32GB, a to je 320kbps alebo FLAC fakt málo.

 

Spomínam i na staré iRiver-y či Cowon-y?to hralo fakt parádne. Škoda len malej kapacity

 

F.

Upraveno uživatelem Vencalekl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tedy v návalu doporučení Sansu koupil a jak rychle přišla, tak rychle odešla, rozhodně nepřekvapila. Nevím no, asi mám divný uši :-).

 

Nemusíš mať divné uši. Každému sedí niečo iné. Niekto sa išiel "pokakať" na Hi-Fi fórach zo starých zosíkov od FiiO - hrozných shitov, z môjho uhla "posluchu" ktoré ten zvuk priam "k_rvili"--- a niekto mal chuť ich vyhodiť do koša (ja). 

 

Takže pohoda. Je to iba o tom, nájsť čo komu sadne. 

Čo sa týka tých Sansa vecí, za tie peniaze to sú stále neprekonané prehrávače. A myslím že i dlho budú. Špeciálne rockboxnuté a naplnené FLAC-ami. No ako u všetkého, nemusia sedieť každému.

 

Ostáva nám jediné - počúvať a hľadať si to pravé. Ako s hodinkami, ženami?všetkým :-)

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F.b. .... Koukni na jds labs c5d... Nevím ovšem jaka je tvá cenová hranice

 

Dík. Niečo porovnateľné s tou osemnástkou od Fiio teda. Budget zatiaľ nie, skorej je to o tom, že ste ma tu zas riadne nakopli :-) banda jedna! Bundy Barbour, skvelé boty z jazzovej doby a iné, človek aby len míňal prachy :DD

 

F.

 

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík. Niečo porovnateľné s tou osemnástkou od Fiio teda. Budget zatiaľ nie, skorej je to o tom, že ste ma tu zas riadne nakopli :-) banda jedna! Bundy Barbour, skvelé boty z jazzovej doby a iné, človek aby len míňal prachy :DD

 

F.

 

.

ty jo o bundě  barbour mě ani nemluv, jsem naštvanej neskutečně .. viz vlákno ... i když moje blbost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo o bundě  barbour mě ani nemluv, jsem naštvanej neskutečně .. viz vlákno ... i když moje blbost...

 

Ako, takéto veci nás často bolia, nie že nie. No niekedy proste, tie lekcie v živote niečo SAKRA stoja. Niekedy sú to prachy, niekedy zlomená noha (ako raz v mojom prípade :-)?no s odstupom času nám dojde, že to za to k_rva stálo, a posunulo nás to, naučili sme sa. Ak nie, tak sme odsúdení na zopakovanie našej histórie. Plus, my ostatní, môžeme byť vďační tomu, kto sa v danej veci popálil, a nám tým možno otvoril oči.

Díky, patriknapr, ono to bude dobré...

 

Btw, páni - custom IEM?mali ste niekto tú česť?

 

Také JH13 Pro, JH16 Pro?alebo čosi "čínske" od Unique Melody? Alebo nebodaj Ultimate Ears Personal Reference Monitor, "pecky" na mieru ucha?

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F.B. ... ono když se nad tím zamyslím, tak mě to mělo být jasné. Ty podezřelé znaky tam byly.. no teď už to vím...))

 

zkušenosti nemám, ale třeba tohle mi přišlo zajímavé

http://www.sluchove-systemy.cz/hudebnici/18-elacin.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkušenosti nemám, ale třeba tohle mi přišlo zajímavé

http://www.sluchove-systemy.cz/hudebnici/18-elacin.html

 

Čisto ten tvar Tvojho ucha, sám osebe?nie je moc veľká pomoc a to čo hľadáš (lepší zvuk). Akurát by mali lepšie "tesniť" zvuk von, i dnu. Ale to je všetko. To, pre čo hľadáš custom IEM, je hlavne viac meničov?takže táto vec je iba malá nádstavba na bežné IEM, naviac - funkčnosť je otázna.

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...