Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ok možná jsem to špatně porovnal, ale každopádně mi opravdu nejde o přenosný sluchátkový zesilovač a uvažuji jestli to má smysl a tak se zde zeptám. Vlastním zvukovou kartu Native Instruments Audio 2 DJ, která disponuje "Professional USB 2.0 audio interface with ultra-high 24-bit/96kHz Cirrus Logic? converters", takže dac převodník je pro mne zbytečný a uvažuji, že bych si pořídil k tomu např. tento lampový zesilovač Little Dot MK II MK 2. Co si o tom myslíte, má to smysl a nebo to je blbost a vyhozené peníze, pořp. znáte lepší řešení ? Díky všem za názory!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá karta je v pohode, "počul som ju". Má ju kamarát, DJ. Na také to "hrajkanie" sa doma?no pár krát to s ňou rozbalil i na nejaké house party. On na nej počúva cez štúdiové monitory ADAM, ja som ju "testoval" so Sen.HD25-CII. A ťažká pohoda. Čo viac potrebuješ na také to počúvanie z kompíku :-)

 

Ten zosík som nepočul, no IMHO by šiel. Lampy sú fajn :-)?kedysi som im nevedel prísť na chuť, no čím som starší?.tým viac sa mi páčia :-)

Mrkni na Head-Fi, možno Ťa to nasmeruje...

http://www.head-fi.org/t/284835/review-of-the-little-dot-mkii-tube-headphone-amp-pre-amp

 

 

F.

 

Ok možná jsem to špatně porovnal, ale každopádně mi opravdu nejde o přenosný sluchátkový zesilovač a uvažuji jestli to má smysl a tak se zde zeptám. Vlastním zvukovou kartu Native Instruments Audio 2 DJ, která disponuje "Professional USB 2.0 audio interface with ultra-high 24-bit/96kHz Cirrus Logic? converters", takže dac převodník je pro mne zbytečný a uvažuji, že bych si pořídil k tomu např. tento lampový zesilovač Little Dot MK II MK 2. Co si o tom myslíte, má to smysl a nebo to je blbost a vyhozené peníze, pořp. znáte lepší řešení ? Díky všem za názory!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajímavost by mne zajímalo co posloucháte pro otestování kvality zvuku?

Pro mě na prvním místě je:

Enya - Caribbean Blue

Duration : 3:41.933 (9 787 260 samples)
Sample rate : 44100 Hz
Channels : 2
Bits per sample : 16
Bitrate : 830 kbps
Codec : FLAC
Encoding : lossless

 

AC/DC - Black in Black

Duration : 4:14.707 (48 903 680 samples)
Sample rate : 192000 Hz
Channels : 2
Bits per sample : 24
Bitrate : 5484 kbps
Codec : FLAC
Encoding : lossless

 

Blu Mar Ten - Believe Me

Duration : 6:41.667 (17 713 500 samples)
Sample rate : 44100 Hz
Channels : 2
Bits per sample : 16
Bitrate : 958 kbps
Codec : FLAC
Encoding : lossless

 

Mno a pak většina od U2, vážná hudba a The Prodigy, Moby...
Pokud někdo bude chtít není problém zaslat písničku ve flac.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvam se predem za asi blbej dotaz, ale kde se da koupit muzika v takovym nejakym 'lepsim' formatu?

Nebo obecne, jak je to s dostupnosti?

Kdyz si koupim neco v Itunes, tak je to muze byt v tom nejakym apple bezztratovym kodeku ale to porad bude asi max z cd udelany.

 

Ja si treba ze svyho cedecka umim udelat FLAC, ale cd ma 44,1 KHz vzorkovaci kmitocet a tak nema smysl z toho delat vic, kdyz ta informace na cd proste neni... Kolik je hudby k dispozici v 96 ? Myslim neco jako ty ac/dc, nejakyho Knizete Igora bych asi v metru neposlouchal...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka bohu za Head-fi.org :D

 

Keď chceš čosi také highend, tak asi jedine HiFiMAN-y:

 

http://head-direct.com/Products/?cid=5

 

Všetky tie kompromisy, ColorFly a iné?to sú iba náhrady, čo za veľa nestoja...

 

 

F.

 


 

http://www.alza.cz/astell-kern-ak120-d506407.htm

Že já vůl tady vůbec lezu... Jsem si myslel, že mám téma sluchátka a přehrávač a zesilovače vyřešené a najednou se přistihnu s tímto přehrávačem v nákupním košíku .... Naštěstí jsem to stopnul po přečtení head-fi.org

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojí testovací hudbou se stali víceméně Korni, těmi nejlepšími testovacími kusy jsou pro moje uši - Word Up!, Y´all Want a Single z alba Greatest Hits, Hollow life, Twisted Tranzistor z MTV Unplagged Japanese Edition a třeba Freak on a Leash. Dále Kualoa Chant - Stephen Andreson, to mám pouze v MP3, ale slyšel jsem to snad na všech sluchátkách které jsem kdy měl, Linkin Park, Point of Authority - Hybrid Theory - Flac, Alex Clare, Treading Water - THE LATENNES OF THE HOUR - Flac atd. Kdyby někdo chtěl poslechnout něco výše zmíněného ve Flacu, nebo klidně celého interpreta, můžu nasdílet, tedy kromě toho Andersona, kterého ve Flacu nemám. 

Pro zajímavost by mne zajímalo co posloucháte pro otestování kvality zvuku?

Pro mě na prvním místě je:

Enya - Caribbean Blue

Duration : 3:41.933 (9 787 260 samples)
Sample rate : 44100 Hz
Channels : 2
Bits per sample : 16
Bitrate : 830 kbps
Codec : FLAC
Encoding : lossless

 

AC/DC - Black in Black

Duration : 4:14.707 (48 903 680 samples)
Sample rate : 192000 Hz
Channels : 2
Bits per sample : 24
Bitrate : 5484 kbps
Codec : FLAC
Encoding : lossless

 

Blu Mar Ten - Believe Me

Duration : 6:41.667 (17 713 500 samples)
Sample rate : 44100 Hz
Channels : 2
Bits per sample : 16
Bitrate : 958 kbps
Codec : FLAC
Encoding : lossless

 

Mno a pak většina od U2, vážná hudba a The Prodigy, Moby...
Pokud někdo bude chtít není problém zaslat písničku ve flac.

 

 

Moc dobře nechápu, co se dá na překladu zvuku z jeho maximální možné, do jeho maximální možné kvality zlepšit, můžeš to nějak porovnat?

Vďaka bohu za Head-fi.org :D

 

Keď chceš čosi také highend, tak asi jedine HiFiMAN-y:

 

http://head-direct.com/Products/?cid=5

 

Všetky tie kompromisy, ColorFly a iné?to sú iba náhrady, čo za veľa nestoja...

 

 

F.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsem si dovolil blejsknout ten svůj setík. Což byste ostatně mohli taky, když už vlastně fotíme všechno :)

Tak jo

Přenosná verze do kapsy iPod + FiiO + Phonak

Kancelářská verze iPod + Matrix mStage (+ Phonak)

Domácí verzi iPod + dock/DAC Pure i20 + Schiit Asgard + Denon cvaknu večer

post-166-0-47391800-1390822775_thumb.jpg

post-166-0-10820100-1390822784_thumb.jpg

post-166-0-51077900-1390822791_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne pouzivam lety proverenou sestavicku Klipsch image S3 a Creative Sansa Clip+ s RockBoxem.. Sansa uz dosluhuje, predevsim baterie, premyslim o necem podobnem, zvukove ve svy dobe byla velmi podarena. Sluchatka po ctyrech letech uz maji taky leccos za sebou, az se divim, ze to jeste vse funguje..

 

PS: Nejake nejake doporuceni na in-ear co ma dva menice kolem 2-3k? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(?)

 

Moc dobře nechápu, co se dá na překladu zvuku z jeho maximální možné, do jeho maximální možné kvality zlepšit, můžeš to nějak porovnat?

 

Hmm, myslím že vecí na zlepšovanie je dosť. Ak by nebolo, tak by i všetky slúchadlá s parametrom 20-20000 Hz hrali rovnako. A nehrajú, však že? Každý DAC s 16-bit/48kHz by mal teda prečo šplapať (preložiť zvuk z jeho maximálnej možnej, do jeho maximálnej možnej kvality) rovnako? Záverom, verím že je sakra rozdiel medzi DAC-om a DAC-om hoc i s rovnakými špecifikáciami.

 

Edit: A k tej hudbe, ktorú radi poslúchame pri testovaní "hračiek". Často som nosil Stingové CD-čká, a ak neboli po ruke, tak moje obľúbené test-skladby:

 

"I against I" - Massive Attack feat. Mos Def

"Disintegration" - The Cure.

 

F.

 

Upraveno uživatelem F.B.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sety vypadají supr, už se těším až budu v ZR a budu mít možnost je poslechnout :-).

Tak jo

Přenosná verze do kapsy iPod + FiiO + Phonak

Kancelářská verze iPod + Matrix mStage (+ Phonak)

Domácí verzi iPod + dock/DAC Pure i20 + Schiit Asgard + Denon cvaknu večer

 

No u sluchátek je to ale něco jiného, ne? Převod jakéhokoli digitálního signálu do signálu analogového je matematicky popsatelná záležitost, kdežto reprodukci zvuku jako takového. nepopíšeš, vzhledem k parametrům sluchátek, použitým materiálům, síření zvuku a vlastně i uchu. Je jasné, že se tyhle věci budou navzájem ovlivňovat a prostor k vylepšení kvality? Nebo možná toho, co komu více sedne, tam určitě je, jen mě zajímá, jestli jde opravdu o kvalitu, nebo právě o to, co komu víc sedí. Možná si na tuhle otázku ale odpovím časem sám, až budu mít možnost, toho poslechnout víc.  

Hmm, myslím že vecí na zlepšovanie je dosť. Ak by nebolo, tak by i všetky slúchadlá s parametrom 20-20000 Hz hrali rovnako. A nehrajú, však že? Každý DAC s 16-bit/48kHz by mal teda prečo šplapať (preložiť zvuk z jeho maximálnej možnej, do jeho maximálnej možnej kvality) rovnako? Záverom, verím že je sakra rozdiel medzi DAC-om a DAC-om hoc i s rovnakými špecifikáciami.

 

Edit: A k tej hudbe, ktorú radi poslúchame pri testovaní "hračiek". Často som nosil Stingové CD-čká, a ak neboli po ruke, tak moje obľúbené test-skladby:

 

"I against I" - Massive Attack feat. Mos Def

"Disintegration" - The Cure.

 

F.

 

Upraveno uživatelem Vencalekl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..hmm, já jsem taky silný musicholic, ale hudbu nejraději poslouchám na sloup. reprácích. Žena naštěstí taky. Sluchátka používám když potřebuji klid na práci nebo venku. Doma minimálně.

V práci naštěstí sedím sám, takže taky sloupy+zesík.

Pravdu díš, ale já jsem v práci sám jen půl hodiny během pauzy na oběd a pak až k večeru... Což byl dostatečný důvod nastěhovat si na stůl KEF iQ30 a vintage zesilovač :-) v pátek jsem si večer pouštěl Herbie Hancocka a po chvíli dorazil mail od kolegy "fajn muzika, kdo to je?"... Kolega sedí o dvě místnosti vedle ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě slíbené foto domácí sestavy iPod Classic 160 GB + dock/DAC Pure i20 + tranzistorový Schiit Asgard ve třídě A ("přímotop" :-)))) + Denon AHD-2000, silový kabel stíněný Supra Lo-Rad, cinchové kabely staré SharkWire SilverDream

 

P.S. mám rád smysl pro humor zakladatele fy Schiit. Rubrika FAQ na webu je funny... toto je jen základ. Pak mají u každého produktu další dobré hlody

 

 

THE NAME, THE COMPANY, AND OTHER STUFF


Is that really your name?
 In case you didn?t get it from typing in the URL, reading the home page, reading the About Us section, and, like, every page of this site, YES, that is our name. And yes, it?s pronounced exactly how you think.
 
Are you guys for real?
 Absolutely. Yeah, our name is a fun attention-getter, but you?ll quickly find that we?re dead-serious about audio. Everything we do uses the highest-quality parts and innovative production engineering to keep costs down.
 
Where?d you guys come from?
 For lack of a better phrase, we are ?audio industry veterans.? Our two product designers come from Sumo and Theta, respectively. At Sumo, Jason Stoddard designed the following products: Polaris II, Polaris III, Andromeda III, Ulysses, Ulysses II, The Ten, The Five, Athena II, Diana, Artemis, Theorem, and Axiom. At Theta, Mike Moffat designed the Theta Pre-Amplifier, and at Theta Digital, designed the DS Pre, DS Pro, DS Pro Basic, and many other products.
 
What do you stand for?
 Best sound at lowest possible cost, in solidly engineered products you?d be pleased to pass down to your children.
 
Do you seriously make your stuff in the USA?
 Yep. We worked long and hard to get our designs and chassis so they could be assembled by first-world labor for prices similar to the Chinese. That?s why you won?t see a single wire in our products, and why our chassis are an ultra-simple (but cool-looking) two-part design.
 
But wouldn?t it be cheaper doing it in China?
 Maybe. But we?re not going to find out.
 
Well, hell, all your parts are probably Chinese anyway, right?
 Um, no. The majority of our parts, on a total cost basis, come from right here in the USA, from companies manufacturing their products in the USA. Most other parts are bought from US-based companies, but are manufactured all over the world. Notable exceptions are Valhalla?s tubes (Russia), and the Alps Blue Velvet pots (Japan.)
 

What does Class A really mean?
 For us, Class A means Class A?that is, the output stage is running its maximum current all the time. This is a real Class A amp, biased by a current source. It can never go out of Class A. Protip: running a Class A amp hard into a difficult load actually causes it to run cooler. Please note this is not an invitation to destroy your hearing. This is just a bit of trivia. We probably should be telling you to practice safe listening, use a condom, sign this disclaimer before you turn up Asgard 2, don?t use the lawnmower as a hedge trimmer, coffee is hot, blah blah, but we don?t roll that way.
 
So, this thing runs **** hot, like Asgard?
 If by ?**** hot? you mean 40-45 degrees C, then yes.
 
And you?re not concerned with that?
 Nope. The entire chassis is a heat sink, and we?re running the outputs well within their safe operating area, even derating for the operational temperature. Sorry, some engineerese crept in there.
 
But it still runs hot!
 And technically, that?s still not a question. If you want an amp that runs cold, it?s best to look elsewhere.
 

post-166-0-88021900-1391282252_thumb.jpg

post-166-0-09230400-1391282262_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...