Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

CX300 jsem měl a jejich zmíněná zahuhlanost byla nesnesitelná, fakt jsem si myslel, že jsem koupil nějaký fake, takhle přece nemohou hrát originály... pak se ukázalo, že je to fakt origo a šly do světa

 

Další tip hledačům audioorgasmů ;) , první dojmy z "levných sluchátek".

 

Před pár dny jsem odjížděl, čekalo mě 12h v MHD a desítky dalších na hotelu, kabel ke svým sluchátkám pořád nemám :/  a čerstvě odešly Bose TriPod (hrají úžasně, vůbec ne analyticky, ale nehorázně příjemně na filmy a pop, byly to X let nejoblíbenější sluchátka k NTB, chtělo to equalizer..).

Tak jsem den před cestou koupil Sennheiser CX300II a musím uznat, že po pár hodinách rozehrání (start byl děs, možná i díky nezvyku, nevím, ale ráno to už šlo) to docela příjemně překvapí, když si člověk vezme, že to jsou pecky do tisícovky a na usínání v posteli..

Nejnižší (nebo ty o něco výše) basy sice zahuhlaný, ale překvapil jakoby možná mírně potlačený, jenomže přesný hlas a fakt solidní výšky, skoro jako u vícepásem.  Dokonce se dá hovořit o byť malém, ale "celistvém" prostoru, což fakt potěšilo. Čekal jsem mnohem méně.

Posloucháno zatím tak 50hodin, třeba se to pokazí :D

tracklist zhruba

W.A.Mozart sym 05, 25, 41 (SACD, CD)

Suzanne Vega The Best Of (CD)

J.Haydn sym 39 (CD)

a další (Depeche Mode, Prodigy, nějaké ty diskotékovky typu Tiesto apod.)

V kategorii "prostě na ulici a do MHD" asi nic moc lepšího, co by nevypadalo jak z kosmu a dalo se na to lehnout, nebude.  Vyrobeno v Číně a dost precizně, kabel taky dobrý, mikrofonní efekt ok, zamotávání průměrné.

 

Pokud někdo řeší podobný problém do 1000Kč, mohu doporučit. A na takové MP3 v nejvyšší "kvalitě" úúúplně v pohodě, nepřijdete ani o notu ;) Tyhle malé, levné  mršky se hodí i na poslech v klidu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CX300 jsem měl a jejich zmíněná zahuhlanost byla nesnesitelná, fakt jsem si myslel, že jsem koupil nějaký fake, takhle přece nemohou hrát originály... pak se ukázalo, že je to fakt origo a šly do světa

no je to tam, to je fakt, ale v ceně 950Kč jsem neměl moc výběru. Navíc rozehrání trvalo cca 15 hodin (nechal jsem to přes noc krmit symfonií) a na druhý den byl slyšet rozdíl jako blázen. (když jsem je dal do uší po rozbalení, tak to bylo jak PortaPro přes igelitový sáček :lol2: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, doporučte mi zdroj hq hudby ve flac, prosím. Prošel jsem linky z head-fi, ale je toho málo. Klidně do SZ.

 

Jo a taky nějaký dobrý converter z CD do hi-res formátů. Díky

Z CD nedostaneš hirez formát, jen 16 bit / 44,1kHz

CD ripuju do flacu pomocí JetAudio, ke stažení na Cowon.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem na Win používal Exact Audio Copy. Dal se tam vsunout oblíbený lame kodek, možnosti nastavení vynikající a program dovedl ve spolupráci s dobrou mechanikou zachránit i slušně poničené CD i když někdy jeho načítání trvalo hodiny.

 

Teď na macovi používám X Lossless Decoder, mechanika v iMacovi nemá až takové možnosti jako měla tenkrát v PC, ale program je to dobrej.

 

Já bych asi CD nechal tak jak je a neupsamploval bych ho za každou cenu. Když jsem pořídil iBasso, hltal jsem ušima každé demo v hi-res

a pak jsem poslechl pár věcí v takové kvalitě nahrávky při "pouhých" 44,1 / 16bit, že jsem to přestal brát jako jediný parametr v euforii z hi-res hudby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, rozlišení neznamená automaticky lepší muzika. Jednak jsou v oběhu upsamplované věci a to pak akorát shazuje dojem z domnělých hirez nahrávek

a jednak pokud je samotná nahrávka obětí loudness war, tak je to stejně v pytli.

 

Oficiální hi-rez downloady jsou v pohodě.

A když už člověk fakt chce porovnávat "stejné album" mp3 vs. CD vs hi-rez, tak je třeba pohlídat, že je muzika fakt ze stejného alba - je hafo remasterů, reedicí, US-verzí, UK-verzí, HDCD, UDCD, UHM, MoFi a co já vím co ještě, takže slyšitelný rozdíl nemusí být způsobený rozlišením

 

Jasně že před mp3 upřednostním flac, ale mám furt spoustu muziky nesehnatelné jinak než v mp3 a netrhá mi to žíly, poslouchám přece muziku, neřeším zvuky rozpitvané analyticky na basy/středy/výšky/prostor/rozlišení/sykavky/zkreslení

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po dlouhé době jsem si v klidu pustil iBasso DX90 + Westone 4R

a říkám si já su takový lucky b as t ar d, leze z toho taková muzika, že jsem si to snad ani nezasloužil :-))) 

Pink Floyd / Dark Side Of The Moon / 24bit/88,2kHz = husí kůže od hlavy k patám

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po dlouhé době jsem si v klidu pustil iBasso DX90 + Westone 4R

a říkám si já su takový lucky b as t ar d, leze z toho taková muzika, že jsem si to snad ani nezasloužil :-))) 

 

Hmm, ani nevíš, jak mě bolí, co píšeš. Minulý pátek jsem se ožral jak hovado, bo kamarád se stal rektorem jedné univerzity, a ztratil jsem batoh, ve kterém bylo iBasso DX90 + Vsonic GR07 bass edition. To iBasso přišlo ten pátek, co jsem se zmastil, poslouchal jsem ho všeho všudy hodinu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kuuwa tak to s tebou hluboce soucítím

Raději si teda nechám pro sebe jaké je album Wish You Were Here co právě poslouchám

 

 

P.S. Když před lety volala manželka, že nám vykradli byt, tak jako první jsem si v duchu řekl "no do pr..le, moje zesilovače a reprobedny jsou v haj.lu"

Monobloky i bedny se naštěstí ukázaly být příliš těžkými pro zlodějíčka, bral jen šperky, na ty s.re pes

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ron Barcelo Imperial už si nedám. Tak opička mě přišla na cirka dvacet pět litrů. Krom "wolkmena" jsem měl v batohu i jiný věci. Zázrakem jsem měl u sebe na těle šrajtofli s doklady a poměrně vysokou hotovostí a Rolády na ruce. Celý týden nedělám nic jiného než se snažím si vyvolat nevyvolatelné vzpomínky z okna jako prase, kde jsem ten batoh mohl nechat. Zkoušel jsem ho hledat kde se dá, ale po týdnu to vzdávám. Je to lekce.

 

Ale jinak to hraje (hrálo) fantasticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

ja placem s tebou?. je to hrozny pocit!!!

kedysi pred rokmi - bol som v Brazilii cca 3 mesiace, celkom som ju pobehal, ale som lietal na male vylety aj po okolitom svete, nafotil som si aj okolite staty - tyzden v Peru ( fotil som si Machu Picchu, jazero Titicaca, etc? a specialne nalety nad znakmi - Nazca lines ( vyrastal som na indiankach a Danikenovi: Spomienkty na buductnost!) a Lima a vsetko?. a asi 10 dni pred odletom mi ukradli na benzinke batoh? ok, vybava bola kvalitna, ale vsetky tie prace boli nenavratne prec!

takze celkom viem, ze co to je strata!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používáte někdo DX90 jako DAC k PC? Někde sem zahlídl, že ta možnost je, ale zajímala by mě osobní zkušenost. Váham nad NuForce Icon Dac nebo rovnou tím DX90, ale nejsem si jistej, jak dalece by to bylo schopný suplovat dac/amp jako je ten od NuForce. (Jestli tomu dobře rozumim, Icon HDP je pro mě asi zbytečnej jen při USB vstupu).

 

Btw ten ztracenej přehrávač, to mě mrzí :( ..  a o fotkách ani nemluvě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...