Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jasně, toho jsem si vědom. Ale když to vztáhnu kde, kdy a jak poslouchám, tak jsem s otevřenými ok. Doma jsem půl dne sám, takže nikoho neruším a zas se hodí slyšet třeba zvonek nebo případně psa. Sice se teď nabízi otázka proč řeším sluchátkový setup, když sem sám doma, ale já si to prostě na těch repro tak neužiju. Ale to je asi normální..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil ty bedničky zapojit naslepo a hrály při obou variantách, z toho u jedné o něco lépe. Tak jsem označil kabliky a hraju. Do garáže je to na pohodu.
Díky pánové za rady.03bd1fa861fc72752c5dca89e4596f86.jpg

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 10. 2020 v 22:05, Duke650 napsal:

Já jen pro sichr - ATH M50x jsou tzv. closed back a Senn HD599 jsou open back.

Počítej s tím, že s open back sluchátky jednak tvoje okolí slyší tvoji muziku a jednak ty slyšíš ruchy z okolí.

U nás doma to bylo neprůchozí, svoje otevřené Senny jsem prodal kdysi dávno a dokonce i semi-closed Denon AD-H2000 měly takový sound leakage, že jsem podlehl nátlaku lepší polovičky a přešel jsem kompletně na closed back

zrovna vybírám uzavřená sluchátka na doma, je ten cenový rozdíl oproti ATH M40X slyšet? Vyplatí se to na CD/MP3?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, menší heads-up. Pokud někdo hledáte přenosnou zvukovku (usb-dac), mohu vřele doporučit tento kousek od E1DA.
Poměr cena/zvuk je top, jen si člověk musí počkat než dorazí.. Osobně vlastním symetrickou verzi 9038S, ale předpokládám že většina tu frčí na klasice 3,5mm 🙂
https://hifigo.com/blogs/news/e1da-9038d-latest-portable-usb-dac-amp-announced

Ofiko web zde: https://e1dashz.wixsite.com/index/9038d

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, rendyG napsal:

Ahojte, menší heads-up. Pokud někdo hledáte přenosnou zvukovku (usb-dac), mohu vřele doporučit tento kousek od E1DA.
Poměr cena/zvuk je top, jen si člověk musí počkat než dorazí.. Osobně vlastním symetrickou verzi 9038S, ale předpokládám že většina tu frčí na klasice 3,5mm 🙂
https://hifigo.com/blogs/news/e1da-9038d-latest-portable-usb-dac-amp-announced

Ofiko web zde: https://e1dashz.wixsite.com/index/9038d

Vyrábí to jeden šikovný Rus, žijící v Číně, a dělá to dobře 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k aktuální situaci se mi nechce jezdit po Praze a zkoušet sluchátka, takže jsem ležel v recenzích na netu. Potřeba objednat novou "hračku" byla dost intenzivní :) takže dnes zaplaceny Beyerdynamics DT 770 PRO 80ohm verze 

Zatím bez mezičlanku, tzn. půjdou rovnou do pc/repro, ale mám notifikaci na schiit magni až bude skladem a pak se rozhodnu. Nejdřív bych je chtěl ale poznat bez zesilovače, snad těch 80 ohm půjde bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Magni 3+ ? Pokud cítíš náklonnost ke značce Schiit, vem raději Heresy, stojí stejně, ale je lepší než Magni 3+ - menší zkreslení, menší šum na pozadí, lepší souběh kanálů při ovládání volume...

Nechci být prorokem špatných zpráv, ale ty Beyery s impedancí 80 Ohm ti sice budou hrát i přímo z PC, ale nebudeš z toho mít radost...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, PavelSch napsal:

Spíš jsem to bral pocitově a zase z recenzí. Klidně můžu zkusit i jinou značku/model takže rady a typy uvítám.

Tak uvidíme jak to zvládnou bez zesilovače 

Co se hlasitosti týče, zřejmě je rozjedeš i z mobilu, nicméně zesík bude potřeba a s Magni 3+ nebo Heresy určitě neprohloupíš.
https://youtu.be/NPSNfj_w-Qk
Bohužel v našich končinách si člověk moc nevybere.. Já se nakonec usadil na THX789 a spokojenost 🙂
Jinak osobně bych se přikláněl spíš k Magni 3+ a to zejména z toho důvodu že má více holografický přednes a plnější bas (vedle sebe jsem je neslyšel).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Magni 3+ v kombinaci s Modi mám doma u PC s těma Senn HD 6XX a myslím, že mám na dlouho pokoj :) zvažoval jsem Vali 2, ale nebyl skladem a nebyl jsem schopný ho sehnat nikde ani z druhé ruky. Takže jsem vzal tenhle klasický “Schiit stack”. Obecně je celé tohle combo hodně zvukově neutrální, nemá až tak výraznou basovou složku.

Jediná výtka, kterou k tomu mám je, že když měníš volume při puštěné hudbě (otáčíš knoflíkem), tak to mírně krátce zašumí. Možná by se dalo vyřešit nějakým jitterbugem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten šum je ostatně to, co píše Duke výše. Jen Heresy byl taky beznadějně vyprodán a Magni+Modi se mi podařilo schrastit skoro nové tady v ČR.

Nevím jak to mají u Schiitu teď, ale na jaře měli vyprodané prakticky vše a skrz Covid navíc zrušili úplně dodávky mimo US.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na EU stránkách je informace o naskladnění pár kusů cca během dvou týdnů. Tak si říkám, jestli jsem si s těmi 80ohm trošku nezavařil, protože ceny těch amp jsou na úrovni těch sluchátek a spíš ještě dál.

Doufal jsem, že s nimi budu fungovat normálně bez zesilovače, ale chtěl jsem tam mít prostor pro zlepšení až zas něco došetrim..

Ten Fiio E10K je špatná volba? U alzaka je za dva litry rozbalenej kus.

Upraveno uživatelem PavelSch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak DT dorazily. Ani nevím co jsem od toho čekal, možná, že mě to úplně odpálí :D ale když to shrnu jedním slovem, tak "sluchátka". Asi ze mě holt nebude audiofilní požitkář :) 

Notebook je krmí v pohodě, hlasitost stačí až až. Nevím, zda by je nějaký zesilovač rozehrál víc a popravdě to může stát dost peněz to zjistit. Na druhou stranu, rozhodně to nehraje špatně, jsem rád, že jsem je koupil, ale to co v tom slyší většina z vás tady, tak to já asi neuslyším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...