Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 45 minutami, Duke650 napsal:

Tys nepochopil tu lstivou taktiku..- koupíš jí špica přehrávač, budeš u ní za kinga, po jednom běhu pronese, že je to zbytečně těžká kráva, tak se obětuješ a necháš si Plenue pro svoje potřeby / a pak jí koupíš nějakou levnou plečku - win-win woe

Aha, jenom že já ji mám po těch dlouhých letech stále rád a chci, aby měla radost... Tudy cesta nevede :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradíte service Bose nejlépe v Brně případně v Praze? Máme doma sluchátka Bose quietcomfort 35, už nejsou v záruce. Sluchátka se samy od sebe spouští, tzn. když je zrovna potřebuješ tak jsou vybité. Na fórech jsem k tomu našel nějaký diskuze, tyhle sluchátka tím trpí. Na YT je i video jak to opravit, ale na to si sám netroufnu Díky za tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello borci, preluskal som asi 100 stran, vela dobrych informacii, vsetko sa vsak v case meni.

Premyslam, ze nahradim moje starucke sennheisery niecim novym.povodne som hladal nieco s nizkou impedanciou, nakolko pocuvam vela aj cez ntb,ale uz od toho upustan. Cez velke hifi marantz , pocuvam skor len velke bedne. Je mi jasne,ze to kombo ntb  a sluchadla zdaleka nesplna nejaku pozadovanu kvalitu.

Ako som tak cital, celkom som  sa namotal na myslienku nejakeho DAP + sluchadla, pripadne aj zosik na sluchadla. Viete poradit nieco aktualne, dobry cena vykon? Co sa sluchadiel tyka,zatial mam v merku hd600,hd650.

Uzivy priemerny DAP 300ohmov? Ak by som kupil aj zosik, viem pouzit ako zdroj signalu aj ntb napr s dobrou nahravkou?ci tam to ten sluchadlovy vystup hned zabije na zaciatku?

 

Vopred dakujem za uzitocne informacie.

MILAN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta ratam cca 300 a viac za sluchadla, to beriem ako primarnu investiciu a ostatne je nieco extra.strop nejak nemam, skor som chcel aj nejaky nazor, ci su to dobre vyhodene prachy😀

Napr nemam moc zdrojov kvalitnych nahravok.youtube ako som cital, aj tie flacy fakeuje.takze budem rad, ak poradis aj nejaku napr streamovaciu sluzbu.preto som sa aj pytal, ci zdroj toho napr ntb v kombe so zosikom je ok.

Ps nie som apple clovek😀

Dakujem

Upraveno uživatelem minuso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tě nepotěším, ale možná ti ušetřím peníze 🙂

pokud hodláš poslouchat ze zdroje jako je NTB + Youtube, tak je fakt úplně zbytečné koukat na sluchátka za 300 EUR. Budeš zklamaný. Občas (zrovna včera jsem mě vybitý DAP) ze srandy strčím sluchátka do NTB nebo do mobilu, a vždy je to utrpení...

Na takový nekomplikovaný poslech (žádný externí DAC ani DAP ani zesilovač) by úplně stačila Audio Technika ATH-M50x = za málo peněz doslova hodně muziky https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesionalni/Audio-Technica-ATH-M50x

Pokud mezi NTB a sluchátka zařadíš DAC+amp nebo DAP s funkcí USB DAC, tak počítej cca +200 EUR navíc. Ale typy s impendancí 300 Ohm nebo 250 Ohm a pod. raději pusť z hlavy, zbytečně se tím omezíš (neplatí, že víc Ohmů = víc Adidas)

Příklad DAC+amp = DX3Pro. t.j. DAC se 3 vstupy (koax / optika / USB) + sluchátkový zesilovač + předzesilovač, což se hodí, když střídáš poslech sluchátka / aktivní repro. Technicky po všech stránkách brutálně čistý stroj, nemáš šanci slyšet žádné zkreslení, za těch 180 EUR těžko seženeš něco lepšího. Jo a má dálkový ovladač a umí bluetooth.

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/topping-dx3-pro-dac-2x-ak4493eq-xmos-xu208-32bit768khz-headphone-amplifier-bluetooth-apt-x-hd-black-p-13453.html

Kdybys chtěl něco, co ti umožní poslech i jinde než u počítače, tak DAP s funkcí USB DAC, např. Fiio M6 - ten umí také streamovat Tidal, Spotify, což je další téma "zdroj hudby". Já si platím plnotučný Tidal, někomu ale stačí ztrátová komprese t.j. Spotify a pod.

Pokud streamování není tvůj šálek čaje, tak budu asi příští týden pouštět do světa referenční Questyle QP1R, ten ale nebude za 200 EUR ...

https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/MP3-FLAC-prehravace/FiiO-M6-Black

https://headfonics.com/the-qp1r-dap-by-questyle/

https://6moons.com/audioreviews2/questyle2/5.html

https://www.soundandvision.com/content/questyle-qp1r-music-player-review

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za rozsiahlu odpoved, ono je to taka skepsa.chapem ze viac ohmov nemusi byt viac adidas,bohuzial vacsina tych ref sluchadiel maju vysoku impedanciu.beriemto ako kupu na peknych par rokov,takze ci ma to bude stat 200 alebo 400 uz nehra rolu.skor aby mi potom v hlave nevrtalo,ze som mal priplatit a kupit nieco lepsie😀

Kazdopadne by som rad postupil z prave takeho jednoducheho posluchania na nieco lepsie.cizw beriem.moznost,ze dam nieco medzi,resp to fiio vyzera fajnovo.

Prave citam recenzie na 660s, maju 150ohm a 560s 120ohm, co su ale o level nizsia trieda.

Al by som kupil nieco s impedanciou do 150 povedzme, to fiio by to uzivilo,ci aj tam treba ratat este so zosikom.

Pripadne kludne posli aj nejake dalsie typy sluchadiel, rad sa v tom povrtam.so sennheiser som dlhodobo spoko,preto som sa obmedzil na ne zatial. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Číst recenze na sluchátka je velmi dobrý způsob, jak si koupit něco, co se ti nakonec nebude líbit. Určitě si udělej půl dne čas a osobně si v klidu vyzkoušej víc typů. Jednak jak sedí na hlavě a kolem uší (to nepoznáš za tři minuty) a jednak jak ti sedí jejich zvukový charakter. V Brně je na to fajn Audigo, něco podobného prý máte i na Slovensku...

U otevřených typů (jako je např. Senn HD660s) počítej s vedlejšími účinky - v domácnosti rušíš ostatní a naopak jejich hlasy (nebo puštěná telka) ruší tebe - proto mám už jen closed back typy (Oppo PM-3 a Focal Elegia) A brát si open back velká sluchátka ven na ulici je už úplný úlet - tím pádem ztrácí smysl DAP místo stolního DAC+AMP .

FiiO M6 dává do 32 Ohmů už jen 70 mW, to bych určitě nedoporučil ke sluchátkům s imp. 150 Ohm. Ten Topping ti s přehledem rozhýbe i 150-300 ohmové typy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neplanujem v tom niekde behat.aj teraz mam otvorene..ale ako pises,urcite vybehnem poskusat.u tych Senn som si viac menej isty,ze sediet budu.tieto co mam su tiez velmi pohodlne.kazdopadne este raz vdaka za ochotu, pripadne napisem, ako som dopadol a co rozhodlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož borci možná jste někteří před cca 2 lety zaznamenali, že se na trhu objevila nová topologie pro zesilovače, což se děje jednou za xx let. Má to na triku firma THX a pojmenovali to podezřele AAA, což je achromatic audio amplifier. https://www.thx.com/aaa/ Achromatický jako bezbarvý = rekordně nízké zkreslení = vysoká věrnost. Pro první komerčně dostupné sluchátkové zesilovače bylo nezávislými měřeními potvrzeno, že soudruzi z THX nekecají.
No a po nějaké době se zapojení AAA objevilo v přenosných přehrávačích. Zesilovač v mém DAP Questyle QP1R je samozřejmě  hodně “za vodou”, používá proudovou zpětnou vazbu (current mode amplification) místo mnohem běžnější napěťové zpětné vazby... ale displej je pro moje oči už otravně malý a dvě microSD karty po 128GB jsou sice fajn, ale znáte to, člověk jako naschvál dostane chuť poslechnout si něco, co není na kartě... takže co? Takže streamovat.
Long story short: udělal jsem si radost. FiIO M11pro má THX AAA, hraje z interní paměti i z SD karty, umí streamovat z NASu i Tidal, má tři výstupy na sluchátka (klasika 3,5mm, symetrický 2,5mm což je fajn pro moje JH Angie a bomba symetrický Pentaconn 4,4mm, to si bude Focal Elegia šušňat blahem), po připojení k PC funguje jako USB DAC, co víc si přát...

Jak to hraje? Jako drát se ziskem. Totálně neutrální transparentní zdroj. Konečná. Vřele doporučuju.

4BC62492-D0A9-48E6-B65C-B14883C01D64.jpeg

ED49DD43-B277-46A7-B2CB-8B118B575422.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vzal nakonec pro manželku toho Sony NWE393R, je lehký což je asi pro ni co zmiňovala to nejdůležitější a na běhání hodinku denně splní si myslím svůj účel. Mě prostě ty číňani nedají spát, hlavně v dnešní době nechci tu havěť jen jak to půjde ani trochu podporovat a to jsem myslel že to psychicky překousnu :D A dnes na truc ještě zajdu pro kartón dobrého australského vína :thumbsup_anim: Jinak díky za potřehy kluci, uvidíme jakt ten FLAC, pokud nepůjde, o nice nejde....do jakého formátu to popřípadě nejlépe dát? :cheers: Program co mám v compu umožňuje všechny co by měl umět: MP3, AAC, WMA, PCM, DSD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol.som dnes okuknut tie sluchadla.este mi boli ponuknute hifiman 400i, vraj tiez dobra volba.

Tak isto sme riesili dac a jedna z moznosti je dragonfly red.mas aj s tymto nejaku skusenost?

Inak vsetky sluchadla som skusal z mobilu, prepojenim cez chord mojo a bola to pecka.len sa mi.moc nechce davad dalsie 4 stovky za ten chord😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dragonfly red na domácí poslech nemá logiku. Na ven k mobilu asi lepší než nic, ale existují i dongly s lepším poměrem cena/výkon, třeba E1DA

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-dacport-hd-and-dragonfly-red.5977/

https://e1dashz.wixsite.com/index/9038d

když vemeš třeba ten topping, tak imho nemáš velkou šanci poznat rozdíl proti chord a docela ušetříš, navíc získáš preamp, časem se může hodit, až si jednou třeba koupíš aktivní monitory

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojo jsem hodne zvazoval, cena/vykon to je jedna z nejuniverzalnejsich krabicek. Vadily mi ale dve veci, kvuli kterym jsem to nekoupil. Velikost: na castej pravidelnej prenos uz mi to prislo velky, plus pouzdro. Baterka: pokud se nepletu, je tam baterka, tudiz je to dalsi omezujici prvek pri prenaseni. Pri pouziti jako stolni DAC to zas postrada smysl a bud se rika, ze je dobry tu baterku vydelavat, nebo proste pocitat s tim, ze bude ztracet kapacitu a kvalitu i na stole a casem bude potreba koupit novou. Navic to zvysuje zahrivani celyho zarizeni.
Na AVManii se da kazdopadne trosku pocihat a sehnat zanovni Moji za vyrazne lepsi cenu. Tydle malickosti samozrejme nemusi vadit vsem a nebo bude Tvuj styl pouzivani jinej a nebude te to vůbec trapit.

Dopadlo to ale samozrejme tak, ze jak sem v tom sedel, tak sem poridil jednu cestovni a jednu stolni variantu.
Na cestovani a ntb v praci pouzivam zmineny Dragonfly Red + spunty iBasso IT01 (sluchatkovych variant je tady hromada, to je jen pro inspiraci komba v nizsim budgetu). Jako stolni reseni mam taky hodne zminovany Schiit Audio combo, tj. Magni 3+ a Modi. Chtel jsem Magni Heresy (ktery mi doporucoval Duke), nebo elektronkovej Vali2, ale ani jedno nebylo k sehnani plus problemy s dodavkama mimo US kvuli Covidu. Takze jsem vzal tohle a zatim spoko. Sluchatka k tomu mam Sennheiser HD 6XX (je to re-edice 650ek od spolecnosti MassDrop).

Hlavni je, ze at uz vyberes cokoliv, bude to nejspis vzdycky posun a budes spokojeny. Zaroven ale potvrzuju Dukova alova - utec dokud to jde od te doby co sem to koupil uz sem mel nutkani poridit plno dalsich kousku. No s hodinkama, nozema, apod zalibama je to pokazde to samy.

A hudbu se snazim od koupe tehle vybavicky poustet primarne z Tidal (pres Family predplatny se tam da za velmi prijemnou cenu zaridit ten program v nejvyssi zvukove kvalite).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...