Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

V 24. 12. 2020 v 9:04, vw1302 napsal:

přesně, nainstalovat a případně stáhnout update firmware na audioquest stránkách.. případně je-li kabel, zkusit připojit k mobilu a ověřit si, že je vážka ok

diky moc, protoze tohle me vubec nenapadlo...
zkousel jsem dva pocitace, dvoje sluchatka a nakonec se ukazala chyba v kontaktu v redukci 3,5 - 6,3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ve spolek, řeším hudbu na cesty i domů k PC a nevím kudy se vydat. Zvažuji, jestli koupit DAP nebo DAC se sluchátkovým zesilovačem a používat s mobilním telefonem. Chci do toho včetně sluchátek pustit max 10K (bazar neva). Samozřejmě bych rád za peníze vymačkal co nejvíc muziky, ale chtěl bych zohlednit i praktické hledisko. Zkušeností moc nemám a proto se obracím sem do vlákna. Načetl jsem si, že větší část budgetu poputuje do sluchátek (mají na výsledný zvuk největší vliv). Jako výhody DAP považuju: all in one řešení, lepší přenositelnost, nerušení ostatními aktivitami na mobilu. Víc mě jich nenapadá.

Naopak sluchátkový zesilovač+D/A bude levnější respektive za stejný peníz více muziky?, stále aktuální soft (mob. tel pravidelně měním), odpadne nutnost kupovat další pam. kartu. 

DAP nebo DAC bych využil občas i doma, kde bych PC propojil se zesíkem a repro. Využívám i síťové služby (spotify, tidal) a těch DAP s offline fcí není takový výběr navíc se bojím, že za 5 let nebude aktuální soft a přijdu o možnost síťových služeb. Občas používám i bezdrát sluchadla na audioknihy a tam bude podle mě mobil opět lepší (spešl apka na audioknihy). 

Vychází mi trochu lépe řešení s mobilním telefonem, ale nemám moc zkušeností a nechám si poradit. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hledam inspiraci na lossless prehravani hudby doma (primarne Tidal).

nemate nekdo napad, co postavit?

Pozadavky mam, nutne Tidal + displej (at nemusim startovat projektor) + dobra az hodne dobra zvukovka (idealne analog i digital vystup, ale digital staci) + nejaky Linux (nechci krabici s uzavrenym system). A volitelne pak RaspberryPI (kvuli zivemu vyvoji) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, 14titi napsal:

Ahoj ve spolek, řeším hudbu na cesty i domů k PC a nevím kudy se vydat. Zvažuji, jestli koupit DAP nebo DAC se sluchátkovým zesilovačem a používat s mobilním telefonem. Chci do toho včetně sluchátek pustit max 10K (bazar neva). Samozřejmě bych rád za peníze vymačkal co nejvíc muziky, ale chtěl bych zohlednit i praktické hledisko. Zkušeností moc nemám a proto se obracím sem do vlákna. Načetl jsem si, že větší část budgetu poputuje do sluchátek (mají na výsledný zvuk největší vliv). Jako výhody DAP považuju: all in one řešení, lepší přenositelnost, nerušení ostatními aktivitami na mobilu. Víc mě jich nenapadá.

Naopak sluchátkový zesilovač+D/A bude levnější respektive za stejný peníz více muziky?, stále aktuální soft (mob. tel pravidelně měním), odpadne nutnost kupovat další pam. kartu. 

DAP nebo DAC bych využil občas i doma, kde bych PC propojil se zesíkem a repro. Využívám i síťové služby (spotify, tidal) a těch DAP s offline fcí není takový výběr navíc se bojím, že za 5 let nebude aktuální soft a přijdu o možnost síťových služeb. Občas používám i bezdrát sluchadla na audioknihy a tam bude podle mě mobil opět lepší (spešl apka na audioknihy). 

Vychází mi trochu lépe řešení s mobilním telefonem, ale nemám moc zkušeností a nechám si poradit. Díky

Docela široký "záběr" pokud jde o použití - na cesty + domů k PC.

Začal bych výběrem sluchátek (in-ear? velká přes uši?)

Pokud je použití "na cestách" prioritou, tak bych volil DAP, protože DAC + headamp "na cesty" bude kompromisní - v podstatě jen dongly k mobilu ve stylu Audioquest Dragon (jsou i lepší / levnější než Dragon). Poslechu hudby z mobilu jsem nikdy nepřišel na chuť, ale každý to máme jinak...

Pokud to má být stolní sestava k PC, tak mohu doporučit to co mám vyzkoušené t.j. buď DAP s funkcí USB-DAC nebo komponenty USB DAC (mám malý levný ale bezvadný Khadas) a malý levný headamp JDS Labs Atom. Kombinace Khadas+Atom = za málo peněz hodně muziky.

Další vyzkoušené stolní zesilovače např. Schiit Asgard, Corda Jazz, Matrix M-stage atd.

Vyzkoušené DAPy: iBasso DX50, DX80, DX90 - starší modely, už jen bazarové kousky, ale v sestavě za 10 zdaleka nebudou nejslabším článkem

BTW prodávám svůj Questyle QP1R - dva sloty na paměťové karty (používal jsem 2x200 GB) a funguje s PC jako USB DAC, ten se ti ale nevejde do rozpočtu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořídím uzavřená sluchátka (mám jedny s BT) a počítal jsem tak 6K sluchadla a 4K za DAP nebo DAC. DAP jako all in one se mi líbí, ale použití vidím tak 50:50 outdoor/indoor, takže pořád nevím. Sluchátkový zes. s DAP se dá použít třeba i k TV před zesilovač, nebo? Přehravače iBasso jsem koukal, ale tam mi chybí síťové fce, které budu určo používat. Jakým způsobem by řešení headamp + D/A je kompromisní? Myslíš co do přenositelnosti nebo zvuku? Je mi jasný, že za ty peníze toho chci dost a nejlepší by byly dvě nebo více zařízení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

out/indoor 50:50 jaksi vylučuje stolní DAC a headamp, nebo mi něco uniká?

Sluchátkový zesilovač k TV jedině pokud vybereš typ s funkcí preamp
Pokud se rozhodneš pro stolní vercajk, mohu doporučit Topping DX3 Pro za 180 EUR zde

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/topping-dx3-pro-dac-2x-ak4493eq-xmos-xu208-32bit768khz-headphone-amplifier-bluetooth-apt-x-hd-black-p-13453.html

Má 4 digitální vstupy - např. USB pro hudbu z PC a optický pro signál z TV, další dva coaxiální asi nevyužiješ. Vzadu má navíc linkový výstup z předzesilovače např. do zesilovače nebo do aktivních beden. Vpředu klasický jack pro sluchátka.

DAP k TV určitě ne.

Přenosný DAC/amp si představuju jako malinký čvončík, co visí na kablíku mezi mobilem a sluchátky - venku je s tím oser a doma pak lituješ, že nemáš aparát s pořádným výkonem, proto imho kompromis

Jaké síťové funkce má mít ten DAP? Chceš přes wifi chytat Tidal/Spotify a pod.? To uměl už starší model FiiO X5 3rd gen, bazarový by se dal sehnat kolem 5000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příkladem toho univerzál DA/headamp beru chord mojo, který vydrží 8 hodin na baterku. Mohl bych ho brát s sebou a nebo ho použít k PC na rozehrání sluchátek. Jinak síťové fce tidal, spotify a ideálně i offline. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojo mám k pc. Ven bych to netahal, ne že by to nefungovalo, ale spojit to s telefonem a nějak to na něj uchytit, tak z toho vznikne divná neforemná hrouda a telefon bude asi hůř ovladatelnej.

Ja furt dumám nad tim fiio m11 pro.... Jakej by tam byl subjektivni posun proti moju asi? 

Na ceste mam ted sluchatka moondrop blessing 2 dusk (verze ladena crinaclem). Jestli me teda čojnani z shenzenaudio nevypečou, pac hodnoceni nemaj moc lichotivy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já myslel, že to je pomalu game changer s těma THX zesilovačema a jak mi to jako nadšenej majitel doporučíš.. 

Jestli mám netopýří uši, to nevim, to maximálně tvarem :D .. No nic, dycky je asi možnost m11 objednat a v případě, že se nedostaví nadšení, tak vrátit zpět, byť mi sou tyhle vracečky novejch věcí dost proti srsti.

Bych si potřeboval někdy najít čas na ten slepej test, zajímalo by mě, jestli se fakt dá poznat kvalita kabelu.. měď nebo stříbro, balanced vs. normal atd... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti nevím, z přímého porovnání JDS Atom vs Questyle QP1R vs FiiO M11pro jsem poznal jen tolik, že pokud tam jsou nějaké rozdíly, tak jsou pod prahem toho, co jsem schopen spolehlivě poznat. A technicky to dává smysl, ty hračky mají THD v řádu 0,000x %, sinad 110-120 dB, to prostě normální člověk objektivně nemůže slyšet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, busdriver napsal:

A já myslel, že to je pomalu game changer s těma THX zesilovačema a jak mi to jako nadšenej majitel doporučíš.. 

Jestli mám netopýří uši, to nevim, to maximálně tvarem :D .. No nic, dycky je asi možnost m11 objednat a v případě, že se nedostaví nadšení, tak vrátit zpět, byť mi sou tyhle vracečky novejch věcí dost proti srsti.

Bych si potřeboval někdy najít čas na ten slepej test, zajímalo by mě, jestli se fakt dá poznat kvalita kabelu.. měď nebo stříbro, balanced vs. normal atd... 

Moje zkušenost je taková, že poslech na symetrice si užiju výrazně víc než na normálním výstupu.. takže sice je to jeden a ten samý kabel (5N monokrystalicka postříbřená měď s jackem 2.5mm s redukcí na 4.4mm, příp. s redukcí  o stejné kvalitě na 3.5mm) a kvalitu (výkon) ovlivňuje spíš DAP, ale rozdíl je fakt znát.. no prostě abych to shrnul, kabel neřeším, výstup ano.. ono to pak jde ruku v ruce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Hasňa napsal:

V krátkých délkách kabelu budou rozdíly zcela mimo schopnosti lidského ucha.

Tak, a ak nie, tak pri dobrých kábloch je problém v zariadení.

před 12 hodinami, Duke650 napsal:

symetrické zapojení má z principu větší šanci přenést signál s menším zkreslením než běžnější “normální” 
https://www.boxcast.com/blog/balanced-vs.-unbalanced-audio-whats-the-difference

Běžnější normální sa nazýva nesymetrické a paradoxne z princípu má väčšiu šancu preniesť signál s väčším skreslením, než nesymetrické (ak chce niekto vedieť prečo, vysvetlím). Je ale menej náchylné na naindukovanie bordelu do kabeláže, čo má význam pri väčších dĺžkach kábla a slabých zdrojoch signálu (mikrofón), pretože tieto signály je potrebné radikálne zosilniť. Takisto pri správnom zapojení (aj internom v zariadeniach) vie symetrika eliminovať zemné slučky. Pri domácom audiu s krátkymi káblami a silnými zdojmi signálu s nízkou impedanciou nevidím opodstatnenie.

Ten odkazovaný článok je také vysvetlenie amatérom a nie je z neho ani moc jasné, akú skupinu ľudí autor oslovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem se tady zase začetl... Je zbytečnost nahrazovat moji DX90 novou DX160?

Nehledám bezdrat a WiFi, jen myslím po stránce zvuku. Má někdo srovnání těchto zařízení? V jednom jsou Sabre a druhý Cirrus

Provozuji doma na zesilovači Meyer Corda Classic s AKG K702 a ven to beru zřídka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, McStinger napsal:

Tak, a ak nie, tak pri dobrých kábloch je problém v zariadení.

Běžnější normální sa nazýva nesymetrické a paradoxne z princípu má väčšiu šancu preniesť signál s väčším skreslením, než nesymetrické (ak chce niekto vedieť prečo, vysvetlím). Je ale menej náchylné na naindukovanie bordelu do kabeláže, čo má význam pri väčších dĺžkach kábla a slabých zdrojoch signálu (mikrofón), pretože tieto signály je potrebné radikálne zosilniť. Takisto pri správnom zapojení (aj internom v zariadeniach) vie symetrika eliminovať zemné slučky. Pri domácom audiu s krátkymi káblami a silnými zdojmi signálu s nízkou impedanciou nevidím opodstatnenie.

Ten odkazovaný článok je také vysvetlenie amatérom a nie je z neho ani moc jasné, akú skupinu ľudí autor oslovuje.

Píšeme oba (s Hasňou vlastně tři) totéž - ale s použitím jiných slov a jiné stavby věty 🙂 V rychlosti jsem to odbyl jednou větou a nezmínil jsem, že rozdíl bude imho pro 99% posluchačů neslyšitelný. Osobně si - někdy až nekritickou - oblibu symetrických kabelů vysvětluji tím, že sluchátka se sym. kabelem hrají okamžitě "víc nahlas" při stejné poloze kolečka "volume". A každý z fleku prohlásí, že to hraje lépe. Slepý porovnávací test s přesným vyrovnáním hlasitosti je pro většinu sci-fi a zbytečný oser...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, RomanP napsal:

Jsem se tady zase začetl... Je zbytečnost nahrazovat moji DX90 novou DX160?

Nehledám bezdrat a WiFi, jen myslím po stránce zvuku. Má někdo srovnání těchto zařízení? V jednom jsou Sabre a druhý Cirrus

Provozuji doma na zesilovači Meyer Corda Classic s AKG K702 a ven to beru zřídka.

 

Můj subjektivní názor je, že rozdíl slyšet nebudeš ALE když "budeš chtít slyšet rozdíl" tak to uslyšíš 🙂 psychoakustika je sviňa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...