Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Na to není univerzální paušální odpověď. Snad jen že u otevřených sluchátek má konstruktér o něco snadnější práci s dosažením "dobrého" výsledku. Ale i closed back moho mít dobrý zvuk... a pak jsou tady taková triviální kritéria jako např. že se někomu potí uši a nesnese poslech přes uzavřená sluchátka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Duke650 napsal:

Příklad

2AFB17C4-623B-4E8B-A674-945B325AEDE1.jpeg

Grafy ok, len som fakt netušil, že výhodou otvorených je, že unikajúce zvuky odrazmi od stien poskytujú "subtle ambiance of sorroundings". To sa človek dozvie veci na staré kolená. Vždy som si myslel, že sú otvorené kvôli optimálnej práci meniča bez nežiadúcich efektov spôsobených mušlou. No chuj blbý som :D

Před hodinou, Liqid napsal:

Já třeba většinou nemám koho rušit, ale otázka je, co je pro poslech lepší, jestli uzavřená nebo otevřená.

Osobne ak by som nerušil, preferujem na počúvanie hudby otvorené. Uvedomiť si treba ale aj to, že okolie môže rušiť rovnako, viac počuť aj zvuky smerom dnu. To ale občas môže byť aj výhoda, keď človek potrebuje byť s okolím aspoň trochu v kontakte. Napríklad odpovedať manželke v zmysle "aha", "dobre", "hahaha" v správnych intervaloch.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem včera zjistil, tak zásadní (ne)výhoda otevřených sluchátek je v tom, že jsou slyšet ty blbý kecy doma o tom, že už mam na hlavě zase ty podělaný sluchátka a dělám, že tu nejsem... dnes mi bylo doporučeno, ať si teda pořídím ještě nějaká uzavřená.. takže budeme zase všichni spokojeni.. a můžu začít vybírat.. otevřená sluchátka jsou fajn :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na Vás kluci prosbu, 

před nějakou dobou, jsem si na švihu, utopil jedno sluchátko od Bose - SoundSportFree ....

 ( ano vodotěsné je, ale největší chybou je, že se neudrží na hladině a do 30m metrové hloubky padne rychleji než kámen ..... Tak že smůla ) 

Zůstalo mi doma jen L sluchátko a nabíjecí pouzdro.... 

A jelikož se zrovna Válím nemocen doma koukám po nějaké nové hračce..... 

- Bose SounSportF                                   ( koupit znovu už jen že mám doma case a byl jsem s nimi spokojen ) 
- Bose SportEarbuds                             - JBL UnderArmourSportTrueWireless  - JBL EndurancePeakII                           - Jabra Elite65t                                          - Jabra Elite85t

Měl by pro mne někdo nějakou radu po jakých sáhnou, abych nejlépe uspokojil potřebu poslechu hudby při sportu ..... 

všechny splňují mé potřeby, jen u Jabra vidím přidanou hodnotu v možnosti příposlechu, což mi někdy u Bose chybělo.... Ale není to nic bez, čeho bych nemohl žít .... 

díky 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ty kabely zase až tak moc nežeru a jejich vliv na výsledek nepřeceňuju... horší to rozhodně není 🙂

dva malé benefity

- mohu používat low gain a volume stačí mezi 45-55 (se standardním kabelem jsem jel high gain s volume někdy až k 70)

- nový kablík je tak nějak měkčí / tvárnější / flexibilnější t.j. méně "překáží"

Takže zázraky se nedějí, ani jsem je nečekal a jsem spokojený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty symetrický kabely by mě zajímaly. Pořídil jsem nová slucházka Meze Audio 99 Classic a k nim se symetrický kabel nabízí přímo od Meze (mám ho doma taky). Díval jsem se ale, že mají tyhle kabely vždy právě 2.5, potažmo zmíněný 4.4 mm konektor. Pokud ale nemám kam tohle zapojit bez redukce, tak je mi to docela nanic že? :) Resp. má smysl shánět 2.5 na 3.5 nebo až na 6.3 mm redukci? Neudělám tím právě ze symetrického zase symetrické spojení a benefit kabelu přijde vniveč?

U PC na stole mám Schiit Modi + Magni3+, případně na cesty a do kanclu ten Dragonfly Red, oboje ale využívá 6.3, resp. 3.5mm konektor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojo jsem nesehnal, ale je otázka jestli by to vzhledem ke koncovým zařízením nebyl overkill. Abych proměnil samsung s10+ v DAP, dokoupil jsem iBasso DC03. Na uších mám AT msr7b a ven na lítačku plantronics backbeat pro. Na cestě mám ifi zen DAC, který využiju k PC nebo jako předzesík k bednám. Teď budu testovat a na chvilku mám snad pokoj :-D.

20210113_193237.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Duke650 napsal:

Symetrický kabel má imho jakž takž smysl, když máš zdroj se symetrickým výstupem t.j. samice 2,5 nebo 4,4 nebo dokonce mini xlr

Strkat symetrický kabel do jacku 3,5 přes redukci není nejlepší nápad

Díky za potvrzení, myslel jsem si to. Pro mě tudíž momentálně nevyužitelné, nebudu se tím trápit a redukce řešit taky nebudu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc se v tom nevyznám, ale mám rad, když neslysim nic z okolí. Teď jsem třeba zkusil několik in-ear bose, JBL, SONY a všechny hraji hrozně potichu, ze musím nastavit úplně hlasitost na maximum, aby to bylo totálně hlasitě. Ještě mám jedny úplně obyčejný který mi dal kamarad co dostal k telefonu ALCATEL hodnota asi 50,- a na nich mám nastavenou hlasitost jen na polovinu přičemž hrajou úplně stejně jako když mám ty kvalitni sluchátka.

Posloucham většinou jen drátové sluchátka z mobilu iPhone 11 Pro Max a kolega mi říkal, ze všechny sluchátka mi budou hrát potichu bez zesilovače, ale k telefonu něco ještě navic připojovat je o ničem.

Diky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, 14titi napsal:

Mojo jsem nesehnal, ale je otázka jestli by to vzhledem ke koncovým zařízením nebyl overkill. Abych proměnil samsung s10+ v DAP, dokoupil jsem iBasso DC03. Na uších mám AT msr7b a ven na lítačku plantronics backbeat pro. Na cestě mám ifi zen DAC, který využiju k PC nebo jako předzesík k bednám. Teď budu testovat a na chvilku mám snad pokoj :-D.

20210113_193237.jpg

ako hodnotis iBasso DC03 ? obcas ked nie su ine moznosti pocuvam tiez z telefonu , sluchadla mam tiez msr7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hodnocení je zatím brzy. Včera jsem koupil UAPP na telefon a výsledek se mi líbil, ale ještě musím něco naposlouchat. Sluchaldla mám navíc úplně nová a po "zahoření" budou hrát taky jinak. Určo sem dám vědět zkušenost. Hodil by se mi nějaký DAP na srovnání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...