Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 11 minutami, vojta1 napsal:

Nemáíte nějaký tip na sluchátka na běhání. Odešla mi teď má bezdrátová a je mi líto brát na běhání ET ER 4P.

Požadavky:

výdrž alespon 6h

Ať nepadají

Ideálně nechci žádné ovládání, ideálně hrajou nehrajou a ať na mě nemluví čínsky, že se jim nelíbí čepice...

Asi pouze in eary ať jsou i na kolo a nevadí přilba.

Cena třeba do 1500,- 

Nečekám z toho hudební zázrak. Na hudbu doma mám ty Etymotic.

Kdeyby jste někdo měli něco doma, tak nemám problém s použitými...

Díky

Doporučím Awei A880bl.

Oznámení anglicky, mají ovládání na sluchátku - dá se s tím žít

Výdrž cca 8h. Používám druhým rokem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 6. 4. 2021 v 18:06, Berbatow napsal:

Potřebuji poradit, jestli lze připojit sluchátkový DAC zesilovač (např. iBasso DC03) k telefonu Samsung S8 přes USB - C?

Audio výstup telefonu je 3.5mm jack, takže asi ne, ale nevím jistě.

Samozřejmě, k tomu je ten dongl primárně určený :)

Cílem je aby zvuk obešel vestavěnou zvukovku a šel přímo do ibassa. Pak je ještě dobrý použít bitperfect výstup, který obejde android resampler, ale to už je složitější.

Upraveno uživatelem rendyG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Scénka dnes u nás doma ve sluchátkovém mikrovesmíru:

povaluje se tu letitý ošuntělý Číňan a jedním očkem pozoruje nóbl Francouze, zda si to ten nafrněný elegán náhodou nerozmyslel a nedá se s ním do řeči...

když v tom rozkopne dveře nabušený Amík, zařve "dejte mi nažrat vy kun.y a dejte si pohov, teď jsem tady boss já, takže vy dva si teď u páníčka neškrtnete"

pak se rozhlídne, uvidí zesilovač Atom by JDS Labs a huláká "yeeesss tady se nažeru fest"...

Zítra vám ty tři týpky nafotím, teď mi do hlavy valí šrouby ten Amík a je fakt přesvědčivý 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aeon RT mají nom. imp. kolem 12 Ohm, citlivost 91 dB. Atom dává celý 1 Watt do 32 Ohm, takže i tato relativně hladová sluchátka s přehledem nakrmí (ještě laboruji mezi low a high gain).

Focal Elegia a Oppo PM-3 hrají z Atomu vždy na low gain.

Jediný přechodný problém je FiiO M11 pro, tam na high gain a klasický 3,5 mm výstup v Aeon RT slyším, že se zesilovač malinko zadýchává. Proto mám objednaný symetrický kabel 4,4 mm a bude vymalováno

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli C19 jsem začal toužit po trochu lepším hudebním zážitku a nakonec jsem objednal HIFIMAN Sundara. Amp/DAC jsem bral podle toho, co bylo skladem - do budoucna asi budu rozšiřovat o Schiit stack, případně zvažuji na cesty/gauč iFi Hip-DAC. Hudebně jsem zatím nadšen - poslouchám vše možné, nejvíce melodické soundtracky.

Občas vytáhnu Shure SE215, ale jinak dlouhé roky (období temna) jsem používal výhradně Airpody. Největším zklamáním pro mě byly Bang & Olufsen Beoplay H95, které jsem vrátil. Za ty peníze jsem čekal větší "wow" efekt.

Tak teď ještě začít hledat nějaké repro :). Zde jsem vyzkoušel velké Homepody ve stereu a mělo to něco do sebe mít hudbu v prostoru a ne na uších. Nakonec jsem je vrátil, jelikož v aktuálním prostoru mi rozdrnčely i skleničky v kuchyni.

20210507_150020819_iOS.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, neporadil by mi jestli má toto ještě nějakou cenu? Dostal jsem se k tomu, tak než to začnu umyvat 🙂 přehrávač vinyl je nejakej tuklej v rohu, ostatní jsem i zkoušel zapojit a vše svítí, vše se otevírá. K repro jsem zatím nepripojoval…

nebo to mám rovnou vyhodit? 🙂 přijde mi to tak trochu skoda a soudě dle váhy to bylo jako nový i celkem drahy 🙂

C242518E-B8F8-4C8E-A930-95B03D2AA313.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Dříve než začnu hledat sluchátka na běhání a vyhazovat další peníze, zkusím se poptat tady. 

Mám Anker Soundcore, u kterých při běhání namoknou špunty ze silikonu a pak lítají v uchu a z ucha a nic neslyším. Vyřeší to nějaké náhradní špunty k tomu určené? Jde mi o to, aby až budu mít uši plné potu, aby sluchátka držela a šel z toho trochu přijatelný zvuk. 

Sluchátka jako taková nějakou IP certifikaci mají.

Dík. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
V 9. 7. 2021 v 11:35, tm80 napsal:

Dříve než začnu hledat sluchátka na běhání a vyhazovat další peníze, zkusím se poptat tady. 

Mám Anker Soundcore, u kterých při běhání namoknou špunty ze silikonu a pak lítají v uchu a z ucha a nic neslyším. Vyřeší to nějaké náhradní špunty k tomu určené? Jde mi o to, aby až budu mít uši plné potu, aby sluchátka držela a šel z toho trochu přijatelný zvuk. 

Sluchátka jako taková nějakou IP certifikaci mají.

Dík. 

Zkoušel si pěnové nástavce typu Comply? Někomu vyhovují víc než běžné silikony..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, rendyG napsal:

Zkoušel si pěnové nástavce typu Comply? Někomu vyhovují víc než běžné silikony..

Přesně tak, na sport jedině Comply, bezkonkurenční záležitost 👍 Vyšší dražší modely sluchátek je dávají již do příslušenství, protože nejsou úplně nejlevnější....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

ahoj, doporučili byste mi sluchátka vhodná zejména na conf cally? 
Návrat do kanceláře s 5 dalšími kolegy je trochu krušný. Některé cally máme společné, některé ne. To je kámen úrazu, potřebuju odhlučnit okolní zvuk. 
já mám Sony Hi-Res WH-1000XM2 - jsou super, ale při mluvení to amplifikuje okolní hluk. dělám něco špatně?
jo, to je HW bug, viz:
https://us.community.sony.com/s/question/0D50B00004IKw4pSAD/wh1000xm2-background-noises-during-call?language=en_US 

Upraveno uživatelem ismit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Podělím se o mrzutou zkušenost a třeba někomu ušetřím nervy a/nebo peníze...

U sluchátek Focal bez zjevné příčiny praská hlavový most. Postihlo to dnes - pár měsíců po záruce - moje Elegia, ale platí to pro všechny modely s touto konstrukcí, tj. Utopia, Stellia, Clear atd atd. Náhradní díl neexistuje, pojem customer service je pro Frantíky sprosté slovo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Duke650 napsal:

Podělím se o mrzutou zkušenost a třeba někomu ušetřím nervy a/nebo peníze...

U sluchátek Focal bez zjevné příčiny praská hlavový most. Postihlo to dnes - pár měsíců po záruce - moje Elegia, ale platí to pro všechny modely s touto konstrukcí, tj. Utopia, Stellia, Clear atd atd. Náhradní díl neexistuje, pojem customer service je pro Frantíky sprosté slovo... 

Tak to naštve, když jsem hledal, patřili mezi můj top výběr a stále patří, ale jaksi nejsou finance navíc, tak nákup oddaluji. Díky za upozornění, a ještě dotaz, nedává Focal náhodou pět let záruku? Nebo už je máš tak dlouho? Docela to všechno letí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobrý den

půjdu si pro radu na výběr Hires  přehrávače a sluchátek.

Momentálně používám Fiio mk3 starý asi 3 roky, sluchátka Pioneer SE-MS5T-T hnědá.  

Rád bych upgradoval na něco lepšího. Poslouchám vesměs ve Flac, mám na kartě asi 700 Gb muziky. Odtud tedy pramení i požadavek aby to zkouslo kartu sdxc 1Tb, když už jsem si ji koupil za 3500 Kč.

Jinak nejsem žádný  netopýr, kvalitu zvuku moc nepoznám, tedy rozdíly ale je jasné, že zatím mám opravdu základ. Co jsem se díval tak třeba Shanling M3X, doporučili by jste? Nebránil bych se ani koupit použitý. Cenově i se sluchátkama cenu dejme tomu do 10K. U sluchátek spíše doporučení, aby to případně přehrávač utáhl. Typ drátové a uzavřené. Rozsah a impedanci si nechám poradit. Ta co mám mají rozsah 9-40000 Hz, a 32 Ohm impedanci. Tam mne nebaví jak mi kolem uší vržou a občas i šumí.

Jinak chápu dobře, že když je obousměrný převodník, tak si mohu pustit v práci třeba hudbu z přehrávače do bedniček Logitech?

Nebo myslíte, že je zbytečné investovat? Každopádně uvítám vaše rady a moc děkuji. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...