Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 4 minutami, McStinger napsal:

@minusoMám dojem, že @Pege1012písal, že je z Ostravy. Sennheiser fajn, akurát nie je jasné, ktoré máš na mysli.

Myslel jsem Sennheiser HD 569, ale jinak objednám si ty Yamahy na prodejnu v Ostravě, sice nevím, jestli bych je mohl zkusit, zkusím tam zítra dopoledne zavolat a zeptat se jestli je nemají na prodejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Pege1012 napsal:

Myslel jsem Sennheiser HD 569, ale jinak objednám si ty Yamahy na prodejnu v Ostravě, sice nevím, jestli bych je mohl zkusit, zkusím tam zítra dopoledne zavolat a zeptat se jestli je nemají na prodejně.

Sry tiez mi uslo odkial kto je.tak nech si spokojny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kauza sluchátka vyřešena. Po telefonátu do ostravské pobočky Muziker mi stáhnou na prodejnu oboje sluchátka. - Yamaha HPH-MT8 i Audiotechnica ATH-M50x. Budu si je moct vyzkoušet osobně a potom se rozhodnu, která si odnesu domů. Což je super. Dám potom vědět jaký byl konečný verdikt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec na prodejně jsem vybral Yamaha HPH-MT8, na hlavě i s brýlemi seděli lépe než ty Audiotechnica ATH-M50X, byly prostě větší. Zvuk je super, včera jsem s nimi poprvé poslouchal, no a dnes jsem k nim objednal jako přehrávač  Shanling M3X. Tak snad budu mít na dlouho vystaráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, McStinger napsal:

Hlavne že to dopadlo, tak nech slúžia.

Jo jo s tím přehrávačem je to fakt pecka, ale začíná mi strašit v hlavě červík, jestli nepořídit sluchátka i na ten kabel s 4,4mm Pentacon konektorem takže ještě další výdaj? Myslíš, že časem bude dobré to zkusit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na symetrický výstup sú tu iní odborníci. Za mňa je to marketingová chujovina. Jediná praktická výhoda môže byť, ak máš vysokoohmové sluchátka a prehrávač nemá na klasickom 3,5 mm jacku dostatočný signál, aby ich vybudil. Pri symetrickom výstupe ide do sluchátiek pri rovnakej hlasitosti v podstate dvojnásobné napätie, takže to hrá hlasnejšie, než nesymetrický (klasický) výstup. Takže aj psychologický efekt po pripojení symetrických bude, že to hrá hlasnejšie, teda lepšie.

Mimochodom, stačí pozrieť na štúdiové zariadenia, všetky majú klasický nesymetrický výstup, akurát na 6,3 mm jack.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Trochu jsem to tu procetl, ale rozumny z toho nejsem, tak bude asi lepsi se zeptat. :D

Mam sluchatka Meze 99 Neo, ktery ale v baleni maj docela nic moc sluchatkovy kabel. Sami nabizi upgrade na silver plated (3.5 MM MONO 99 SERIES SILVER PLATED UPGRADE CABLES | Meze Audio - Sound. Comfort. Design. True audio.)

A ted se ptam, jake jsou moznosti koupe lepsiho kabelu. Par stranek zpatky jsem tu nasel info, ze dost zalezi na tom, do jaky jack sdirky je budu pripojovat. Pouzivam je bud k zesilovaci, co ma jack 6.3mm a pak pripadne do klasickyho 3.5mm jacka bych je pripojoval. Nasel jsem tu odkaz na lunashops.com, ale po zadani Meze 99 tam na me vyjede hodne kabelu a prave netusim, co by pro me bylo ideal, tak prosim o radu.

 

 

 

Upraveno uživatelem RobertPlant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joo a nevim, jak moc to je dulezity, ale zesilovac mam vintage Sony GX70ES. Z privlastku vintage lze vytusit, ze klidne uz za pet minut muze jit do kremikoveho nebe, ale ted ho mam (mame ho od cca 1993). Jeho popis je tady: Sony STR-GX70ES AM/FM Stereo Receiver Manual | HiFi Engine

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, RobertPlant napsal:

Ahoj,

Trochu jsem to tu procetl, ale rozumny z toho nejsem, tak bude asi lepsi se zeptat. :D

Mam sluchatka Meze 99 Neo, ktery ale v baleni maj docela nic moc sluchatkovy kabel. Sami nabizi upgrade na silver plated (3.5 MM MONO 99 SERIES SILVER PLATED UPGRADE CABLES | Meze Audio - Sound. Comfort. Design. True audio.)

A ted se ptam, jake jsou moznosti koupe lepsiho kabelu. Par stranek zpatky jsem tu nasel info, ze dost zalezi na tom, do jaky jack sdirky je budu pripojovat. Pouzivam je bud k zesilovaci, co ma jack 6.3mm a pak pripadne do klasickyho 3.5mm jacka bych je pripojoval. Nasel jsem tu odkaz na lunashops.com, ale po zadani Meze 99 tam na me vyjede hodne kabelu a prave netusim, co by pro me bylo ideal, tak prosim o radu.

 

 

 

Stříbrný kabel za 119 USD ke sluchátkům za 199 EUR je výborná nabídka (z pohledu Meze samozřejmě)
Pokud je ten origo kabel nic moc ve smyslu tuhý / neflexibilní / hnusný / vaklají konektory / příliš dlouhý / příliš krátký tak má smysl koupit normální měděný kabel, osazený na obou koncích stejnými konektory jako ten origo.
Pokud je origo kabel "nic moc" ve smyslu "nelíbí se mi zvuk, který leze ze sluchátek", tak se na to vykašli, kabelem to nezachráníš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duke, dekuju za radu. On tam v zakladu medeny je (3.5 MONO 99 SERIES STANDARD CABLES | Meze Audio - Sound. Comfort. Design. True audio.) a ten bych prave menil za lepsi. Ja nasel nekde v zahranicnich recenzich, ze prave tim lepsim kabelem ty sluchatka vyuziji svuj potencial. Schvalne tam davaji nic moc kabel, aby nakonec z toho clovek ty desetitisicovy sluchatka udelal. Ale buhvi no. Sluchatka maj zvuk dobrej, ale kdyz vim, ze se da neco udelat lip, tak proc to tak neudelat. Ale 119 ecek mi prave prislo nesmysl.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...



... Takže streamovat.
Long story short: udělal jsem si radost. FiIO M11pro má THX AAA, hraje z interní paměti i z SD karty, umí streamovat z NASu i Tidal, má tři výstupy na sluchátka (klasika 3,5mm, symetrický 2,5mm což je fajn pro moje JH Angie a bomba symetrický Pentaconn 4,4mm, to si bude Focal Elegia šušňat blahem), po připojení k PC funguje jako USB DAC, co víc si přát...
Jak to hraje? Jako drát se ziskem. Totálně neutrální transparentní zdroj. Konečná. Vřele doporučuju.



moc dlho sa nepredaval. :(
ma nejakeho nastupcu?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...