Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Včera jsem musel na celý den do Polska řešit breakdown, takže plány poslechu těžce nabourány 😆, no to je jedno, pojedu příští týden, ale jel jsem kolem Sony prodejny tak jsem se stavil mrknout na všemi recenzemi opěvované Sony 1000xm5. Borec začal ukázkou noise cancelingu v nějákém módu, což mě spadla brada, okolo hrála muzika, něco na mě mluvil, ve sluchátkách absolutní ticho, luxus...a pak je pustil přes modrý zub. Bohužel ale nastal přesně pravý opak jako při ukázce noise cancelingu, necítil jsem nic, poslech nuda, nuda, nuda. Chrlil mě tam v nějáké nejvyšší kvalitě Spotify, upravoval jsem zvuk a nic. Když jsme je připojili přes kabel, zdálo se mě to o něco lepší, ale to už bylo možná pouze v hlavě protože Polák mě stále vysvětloval že musí být stejný, určitě ale byli o poznání hlasitější. Sluchátka pomalu za desítku a jako nevím no, asi na kabel prostě jak říkáte modrý zub nedosáhne. Jsem upřímně zvědavý na ty T+A Solitaire....

Sony.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 1. 2023 v 21:18, AndyAaron napsal:

Panove, dovolim si dotaz v tomto vlakne, ve kterem jsem jeste nikdy nebyl, protoze se v tomhle vubec nevyznam. Procital jsem si par stran zpet, ale nemam kapacitu prochazet vsech 181 stran. Navic pripadne rady nekolik let stare uz nemusi byt relevantni.

Muj use case:

Klasicka obyvako-kuchyne neboli kk prostor v domku. Rozloha cca 30m2. Hledam nejakou soustavu na prehravani CD/mp3, radio DAB, pripojeni iphone pres BT a prehravani Spotify, podcastu, mp3 apod. Proste takove to v nedeli rano ke snidani si pustim ze Spotify nejaky jazzik. Zena u vareni si pusti oblibene CD. Ve vsedni den si k praci pustim do podkresu radio nebo nejaky zajimavy podcast. Nic sloziteho. Sluch extra dobry nemam, takze nehledam nejdunivejsi basy a nevyssi vysky, ale zase bych nechtel nejake chrastitko, co bude sumet. Znackove jsem indiferentni.

Nechci tahat kabely pres celou mistnost kvuli reprakum, takze bych rad pripojil repro pres BT nebo wifi. Jestli to takto vubec jde. Cili, system/reciever/hifi/proste ten pristroj na prehravani umistim nekde (mam na to prostor ve stolku pod televizi) a po mistnosti rozmistim dva nebo vice repraku, ktere pripojim bezdratove. 

Dival jsem se treba tady na Denon https://lepsizvuk.cz/product/7207-denon-rcd-m41dab-cerna plus k tomu nejake repraky. Delaji i soustavy, ale nikde neni popsano jak je ten reprak pripojeny, jestli kabelem, nebo je moznost bezdrat. Nebo v podobnem stylu Yamaha, ale zase nevim, jak s reprakama: https://lepsizvuk.cz/product/4630-yamaha-mcr-b370d-cerna

Co se tyka budgetu, tak stovky tisic na to nemam. 10k ideal, 15k ok, 20k strop. Existuje neco takoveho? Date prosim tipy?

Jeste jedna prosba, pokud budete ochotni mi k tomu neco vysvetlit, nebojte se vysvetlujte to jak pro blbce prosim, fakt tomu vubec nerozumim :D 

Ahoj, tyhle all in one jsou dobry v tom, ze umi vse - airplay, bt, dab, cd. Taky zrovna neco takovyho vybiram. Denon jsem slysel s polk s20e a hralo to prekvapive dobre, ale na me jsou ty repro moc velky. Btw. repro k tomuhle vzdycky dratem, jestli chces bezdrat, tak koukej rovnou po bezdratovejch repro, co umi vsechno… nekdy i cd. 
 

Zvazit muzes i Marantz Melody X, to je muj favorit…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2023 v 11:01, African napsal:

Včera jsem musel na celý den do Polska řešit breakdown, takže plány poslechu těžce nabourány 😆, no to je jedno, pojedu příští týden, ale jel jsem kolem Sony prodejny tak jsem se stavil mrknout na všemi recenzemi opěvované Sony 1000xm5. Borec začal ukázkou noise cancelingu v nějákém módu, což mě spadla brada, okolo hrála muzika, něco na mě mluvil, ve sluchátkách absolutní ticho, luxus...a pak je pustil přes modrý zub. Bohužel ale nastal přesně pravý opak jako při ukázce noise cancelingu, necítil jsem nic, poslech nuda, nuda, nuda. Chrlil mě tam v nějáké nejvyšší kvalitě Spotify, upravoval jsem zvuk a nic. Když jsme je připojili přes kabel, zdálo se mě to o něco lepší, ale to už bylo možná pouze v hlavě protože Polák mě stále vysvětloval že musí být stejný, určitě ale byli o poznání hlasitější. Sluchátka pomalu za desítku a jako nevím no, asi na kabel prostě jak říkáte modrý zub nedosáhne. Jsem upřímně zvědavý na ty T+A Solitaire....

Sony.jpg

Synovec si ich bral na vianoce. Skusali sme najprv z jeho tel nejake xiaomi a katastrofa,hralo to zle a potichu.na mojom samsungu lepsie,hlavne hlasitost.

Nc super, pre mna vsak nepotrebna vec.vsetky sluchadla mam otvorene a som spoko.

A co sa tyka BT,tak mne to stale pride ako ked sa chce rovnat iphone so zrkadlovkou ale Fullframom. Technolgia samotna super, ale ja by som to na hifi nikdy nepouzival.

Asi som proste stara skola, kde kvalitny kabel len tak nenahradis.

Ak ale niekto chce velke sluchadla za 400e na ulicu,tak to sony dobree.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, minuso napsal:

Synovec si ich bral na vianoce. Skusali sme najprv z jeho tel nejake xiaomi a katastrofa,hralo to zle a potichu.na mojom samsungu lepsie,hlavne hlasitost.

Nc super, pre mna vsak nepotrebna vec.vsetky sluchadla mam otvorene a som spoko.

A co sa tyka BT,tak mne to stale pride ako ked sa chce rovnat iphone so zrkadlovkou ale Fullframom. Technolgia samotna super, ale ja by som to na hifi nikdy nepouzival.

Asi som proste stara skola, kde kvalitny kabel len tak nenahradis.

Ak ale niekto chce velke sluchadla za 400e na ulicu,tak to sony dobree.

 

před 3 hodinami, Duke650 napsal:

Resuscitace Focal Elegia v plném proudu 

20230122_120555~2.jpg

 

Hezky pěkně, jsi objednal úplně nový most? A je myslíš kvalitnější nebo to samé? Focaly můžu mít také cenově dobře, ale ty jejich problémy mě tedy úplně odradili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 1. 2023 v 17:06, Balthus napsal:

Kdybych musel řešit u sebe uzavřenky, tak zmíněné AT WP900 by byla volba N1, ...... 😃 )

Takže nakonec nezbývá než s tebou souhlasit, vyhráli :punk: Děkuji za tip, jsou to opravdu hezká a velmi dobře hrající sluchadla. Bluetooth mě zvukově nesedli žádná, snad jen T+A jako super, vcelku tedy potiché a i na kabel mě nějak neoslnili. Asi už jsou moc audiofilské za hranicemi mého slyšení 😆 Denon krásná práce, velmi zábavná sluchátka plná barev, nevadili by mě, ale Audio Technica prostě za mě top. S překvapením je pěkně nahlas rozpumpoval i ten můj malý přenosný přehrávač. Děkuji všem za pomoc :cheers: a prodejnu Lepší zvuk, kde jsem koupil defakto všechno doposud, doporučuji opět všemi deseti 👍

DSC_4043~2.JPG

DSC_4041~2.JPG

DSC_4042~2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Harwey napsal:

@AndyAaron som zvedavy, ci si nieco vybral, alebo je to v procese

Je to jeste v procesu. Ale obavam se, ze bud budes smutnej, nebo se mi budes smat :) 

Par hodin jsem v tom lezel a studoval, pak jsem dostal jeste par dobrych rad. Predlozil jsem doma mozne varianty a tam se to dost zadrhlo. Zjistil jsem treba, ze na policku, kam bych si to predstavoval dat to dat nemuzu, protoze tam proste musi sedet budha (neptej se). Takze jsem zjistil, ze to, co bych vybral nemam moc kam umistit. Tak jsem to zase prehazoval zleva zprava. Mam dve varianty:

1. Poridit vhodny reciever, napojit vse pres nej, dokoupit poradne bedny, pripojit telku, nejaky prehravac atd. Proste trosku lepsi audio zazitek. Ovsem to bude vyzadovat dost penez.

2. Z nekolika zavisle nezavislych zdroju jsem dostal tip na prehravac Philips TAM6805. Na ten use case poslechu do kuchyne by mel pry udajne bohate stacit. Prezentoval jsem ho doma a mlade pani se to libi a vyclenila mi na to misto, takze asi to dopadne i z ohledem na budget takto. A lepsi audio budu mit jako projekt do budoucna :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, African napsal:

 

DSC_4041~2.JPG

 

Mají tam solidní výběr headampů. Mojo 2 používám taky a za mě je to jeden z nej produktů v téhle kategorii a jako DAC má konkurenci až u skoro dvojnásobně dražších zařízení. Zesilovací sekce už by nějakou konkurenci našla, ale pořád výborná. xDuoo TA-10R (to červené) je zase solidní silák za rozumný peníz, mám doma čistě zesilovacího bratříčka TA-20, nicméně co jsem pořídil Mojo2, tak ho nepoužívám. Nalevo kouká Hugo TT2? To už je overkill 😄 ale pořád se najdou dražší serepejtle 😄 

To Mojo je fakt takový černý kůň, se kterým nejde udělat chybu. Obzvlášť s dvojkou, která má bohatší možnosti štelování zvuku 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Balthus napsal:

Mají tam solidní výběr headampů. Mojo 2 používám taky a za mě je to jeden z nej produktů v téhle kategorii a jako DAC má konkurenci až u skoro dvojnásobně dražších zařízení. Zesilovací sekce už by nějakou konkurenci našla, ale pořád výborná. xDuoo TA-10R (to červené) je zase solidní silák za rozumný peníz, mám doma čistě zesilovacího bratříčka TA-20, nicméně co jsem pořídil Mojo2, tak ho nepoužívám. Nalevo kouká Hugo TT2? To už je overkill 😄 ale pořád se najdou dražší serepejtle 😄 

To Mojo je fakt takový černý kůň, se kterým nejde udělat chybu. Obzvlášť s dvojkou, která má bohatší možnosti štelování zvuku 🙂 

Nevím, neznám, nechci vědět, ale ještě jednou děkuji 😆 Mojo2 vyhrává, ale další návštěva až v létě, to je horší koníček snad ještě než hodinky... 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulki, mohls dopadnout mnohem mnohem hůř. Ta nová hračka má zvuk laděný zábavně do V, není žravá na výkon, takže to utáhne mobil nebo běžný DAP a nemusíš mít nutkání shánět dedikovaný zesilovač, protože k novému zesilovači se musí koupit co? Nová sluchátka přece ... audiospirála 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Duke650 napsal:

Gratulki, mohls dopadnout mnohem mnohem hůř. Ta nová hračka má zvuk laděný zábavně do V, není žravá na výkon, takže to utáhne mobil nebo běžný DAP a nemusíš mít nutkání shánět dedikovaný zesilovač, protože k novému zesilovači se musí koupit co? Nová sluchátka přece ... audiospirála 🙂

Jasný, začarovaný kruh jako hodinky 😅 K čemu je dobrý přiložený 4,4mm balanced kabel? Jsem se zapomněl v obchodě zeptat a už je nechci otravovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, African napsal:

Jasný, začarovaný kruh jako hodinky 😅 K čemu je dobrý přiložený 4,4mm balanced kabel? Jsem se zapomněl v obchodě zeptat a už je nechci otravovat...

Je to trend poslední doby - 4,4mm pentacon, využívá se u symetrických/balancovaných zesilovačů a nahrazuje 4pin xlr. Nicméně symetrický výstup automatický neznamená lepší než single end (3,5mm, 6,5mm) je to dost o kvalitě implementace okruhů, ale tomu už nerozumím. Ale např. firma Chord balanced nevyužívá vůbec a skoro každý číňan má dneska kromě klasického jacku právě i balancované 4,4mm zapojení, také na tom dost bazíruje firma iFi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš DAP se symetrickou topologií a máš výstup pentaconn 4,4mm, tak z toho výstupu jde dvojnásobný výkon ve srovnání s klasickým 3,5 mm. A jako další bonus máš teoreticky menší zkreslení / eliminaci parazitického rušení

https://cs.wikipedia.org/wiki/Symetrické_vedení_signálu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...