Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Čauec. A jak se na tvůj dropbox dostanu...? :D  Díky. j.

Trestuhodně jsem ignoroval tento starý post na téma "testovací nahrávky", tak se to pokusím vynahradit... z mého dropboxu si můžete stáhnout pár kousků dobré muziky v dobré kvalitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přátelé, dnes mi dorazily nedávnou objednávané a podle mnoha zahraničních recenzí velmi chválené sluchátka Xiaomi pistons 2, tak bych si dovolil ultramini recenzi a porovnání s mými Koss porta pro.

 

Začnu od toho ne až tak moc důležitého a to je vzhled: Sluchátka vypadají velmi dobře a díky kovům (já mám pozlacenou verzi) vypadají opravdu velmi dobře. Použité kabely a vše vypadá velmi stabilně a myslím, že co se výdrže týče nebude problém, ale to budu moct posoudit až po čase.

 

Teď to nejdůležitější a to je samozřejmě zvuk a ten si dovolím i zrovna srovnat s už jmenovanými Koss porta pro. Zvuk je velmi čistý, přesný bez nějakých výkyvů a nečistot. Zároveň ale tam, kde je potřeba zmohutnět a dodat šťávu jsou sluchátka vynikající a dodají tu pravou hutnost. Hlasitost s porovnáním s Kossama je o něco vyšší, takže pokud máte Kossy na maximum, tady půjdete o pár stupínků níže a bude to stačit na maximum kossů. Co se basů týče, ty jsou hutné, ale zároveň přesné, čisté a v porovnání s kossama bych řekl, že sluchátka jsou ještě o trošku basovější, než kossy, ale i přesto je zvuk takový jasnější, jak kdyby ty bassy nejsou zahuhlané, i když jsou trošku silnější. Oproti Kossům je i zvuk takový čistší, jasnější, přesnější, slyším víc věcí, než přes Kossy. Detaily, které jsem v kossech neměl, tady jsou, ale není to nic markantního, ale rozdíl je.

 

Díky tomu, že jsou to špunty, je logické, že i oproti Kossům lépe chrání ucho od vnějších zvuků a to o dost lépe, ale jak říkám, u špuntů je to logické, nejsou to otevřená sluchátka jako Kossy. Pefektně mně sednou do uší a perfektně drží, to jsem ještě u žádných špuntů nezažil. Máte na výběr ze 4 veliksotí, nebo možná 3 a jedna sada je náhradní, to jsem ještě detailně nezkoumal.

 

Velmi mile mě překvapilo ovládání na sluchátkách, kde jsem se bál kompatibility na mé Nokii Lumii, ale vše funguje na jedničku a funkce jsou...hlasitost, pauza a zapnutí skladby a přepínání skladby na další. Takže vlastně vše, co je potřeba. Myslím, že u android telefonů nebude taky problém.

 

Víc snad nemám co dodat. Snad jen, kdyby měl někdo zájem, dejte si velký pozor na kopie těchto sluchátek, kterých je velmi mnoho a díky tomu, že jsou sluchátka tak úspěšně, číňani je hodně napodobují a samozřejmě zvukově to je šmejd oproti originálním sluchátkům, protože i cena je o dost nižší, takže na to velký pozor!!! Na internetu je kdyžtak dost ukázek jak vypadají kopie od originálu. Případně můžu dát link na ebay prodejce, kde jsem kupoval já.

 

Závěrem bych řekl, že zahraniční recenze nelžou a že zvukově jsou sluchátka srovnatelná se sluchátkama v ceně okolo 1200 až 1500 kč. Za 600 kč včetně dopravného si myslím, že to je velmi dobrá koupě.

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono ty fotky jsou ti před koupí v podstatě k ničemu, protože ti prodejci fakeů mají v inzerátech fotky samozřejmě originálních sluchátek, takže ty fotky jsou ti platné spíš až ti dojdou :-). Z ebaye se to dá poznat podle ceny a i podle popisu v inzerátu, protože ti co prodávají šmejdy, nemají v popisu přímo napsáno, že to jsou 100% originál sluchátka Xiaomi, ale jsou to originální sluchátka PRO Xiaomi:-) Fake ( ale fotky originální): http://www.ebay.com/itm/Genuine-Piston-Ear-Earphones-Headset-Headphones-for-xiaomi-M3-2S-2A-/400670871050?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item5d49d84e0a Originál: http://www.ebay.com/itm/Golden-Xiaomi-Metal-Piston-In-Ear-Earphone-Headset-Headphone-Wire-Control-Mic-/161324238114?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item258fac8522 Tady můžete porovnat fake vs originál https://www.google.cz/search?q=xiaomi+pistons+fake&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=MreMU8XVD4PV0QW7nIG4DQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=667

 

Ale pozor, jsou i neoriginální sluchátka s cenovkou 500 kč třeba, takže řídit se jen podle ceny nelze.

 

Doplnění: Ovládání s androidem prý špičkové taky.

 

Tady to dobře klučina shrnul. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2671888

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jovani posílal jsem ti SZ s mailem na týpka, který je prodává na aukru. Jsou to origo sluchátka.

Přidám taky pár dojmů - super zpracování sluchátek, kvalita krabičky a detailů tak 200% proti jiným firmám do cca 2k kč. Hezky zpracované namotávátko na sluchátka které doporučuji používat, neb se o sebe špunty jinak omlátí.
Sluchátka hrají dobře, na svoji cenu určitě. Když ekvalizérem přidám basy, sluchátka se s tím dost solidně popasují. Jinak hrají čistě (nejsem audiofil a nemám srovnání s dražšími kousky, max do těch 2k).

Škoda rovného jacku, ten nemám na telefonu rád. Kabel je docela hezký, uvidíme jak vydrží. Ovládání telefonem super, jen tedy nevím jak na další skladbu (Marfaeli prosím?).
Mně špunty neseděly, mám veliká ušiska a tak mi i velké špunty padaly, dal jsem ale gumky z jiných a je to OK. Ta guma původních nástavců je taková tužší než jsem zvyklý ale proti měkkým jsem rozdíl ve zvuku nepozoroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 jak na další skladbu (Marfaeli prosím?).

 

 

Nevím jestli je ovládání pro všechny přístroje stejné, ale na Lumii dvakrát hned po sobě klikneš na to samostatné tlačítko, kterým jinak pauzuješ. Takže jedno zmačknutí pauza, 2x rychlé kliknutí přepnutí na další skladbu. A ještě je tam i něco na 3x kliknutí, ale to jsme zatím nezkoušel:-)

 

Jo a i podle té recenze co jsme postoval, tak i dost záleží, jestli sluchátka nasadíš dobře, protože pak je rozdíl i co slyšíš, takže chce to dojít na grif. Jinak může být míň basů a tak. Já musím trošku víc zatlačit v jednom úhlu a pak je to dokonale a i dobře drží. Mám tu velikost co byla předsazena a jinou jsme nezkoušel.

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... když použiju Zmizíkův terminus technicus "puzení", tak bude malinko pochopitelnější ten koloběh mnou vlastněného hardwaru :-( ....

... zahrávám si totiž s myšlenkou, že bych pustil pár měsíců starý FiiO E12 ...

http://www.headfonia.com/fiios-power-pack-the-fiio-e12-mont-blanc/2/

http://www.head-fi.org/products/fiio-e12-mont-blanc/reviews

http://headfonics.com/2013/02/fiio-e12-the-mont-blanc/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MX980 jsem měl, byly to první a poslední pecky - asi jsem je neuměl/neumím nosit, nicméně když zrovna seděly, tak hrály, co si tak matně vzpomínám, výborně - plně. Ještě jsem byl tedy nespokojen s příliš tuhým kabelem, který 

se měl tendenci všelijak lámat a dělat nepěkné ohyby. 

 

skoda ze v cr neprodavaji novejsi verze , mam zajem o OK2 , mozna i sennheiser MX980 ( ne 985 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...