Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

01 - Are You Gonna Go My Way / Lenny Kravitz / 153 MB / 5,8 Mbps / 24Hz-192kHz
01 - Camino Real / Strunz+Farah / 34 MB / 800kbps /
01 - Hear My Train A Comin (Acoustic version) / Jimi Hendrix / 15 MB / 682 kbps /
01 - Mediterranean Sundance_Rio Ancho / Al Di Meola + John McLaughlin + Paco de Lucia / 72 MB / 843 kbps
01 - Play That Funky Music  /  Wild Cherry / 32 MB / 875 kbps /
01 - The Healer / John Lee Hooker with Santana / 35 MB / 853 kbps
01 - Bohemian Rhapsody / Queen / 118 MB / 2,7 Mbps / 24bit-88,2kHz
01 - Bump it up / Spyro Gyra / 99 MB / 2,7 Mbps / 24bit-88,2kHz
02 - Everybody Needs Somebody To Love / Blues Brothers / 109 MB / 5,7 Mbps / 24bit-192kHz
03 - Could You Be Loved / Bob Marley / 157 MB / 5,4 Mbps / 24bit-192kHz
03 - Oye Como Va / Santana / 195 MB / 6,1 Mbps / 24bit-176,4kHz
05 - I'm Putting All My Eggs in One Basket / Diane Schuur + B.B.King / 22 MB / 857 kbps
06 - Billie Jean / Michael Jackson / 216 MB / 6 Mbps / 24bit-176,4kHz
6 - Money / S.Blake + A.Hoenig + M.Moreno / 297 MB / 5,9 Mbps / 24bit-192kHz
07 La Isla Bonita / Madonna / 88 MB / 2,9 Mbps / 24bit-96kHz
09 Purple Rain / Prince / 308 MB / 4,8 Mbps / 24bit-192kHz
12 Calle Ocho / Spyro Gyra / 109 MB / 2,7 Mbps / 24bit-88,2kHz
110 Have You Ever Loved A Woman / Derek and The Dominos / 174 MB / 3,4 Mbps / 24bit-96kHz
113 Layla / Derek and The Dominos / 178 MB / 3,4 Mbps / 24bit-96kHz

 

Kdyby něco, tak víte co :-)   SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové - správné vlákno :D  

zítra si jedu pro nový kabel ke sluchátkám, naposledy jsem poslouchal SACD a o pár let později chci ochutnat kouzlo flacu na novém ntb. Rád bych USB kartu D/A převodník, ideálně s optickým vstupem (abych ji využil i pro CD transport)  a slušným výstupem na sluchátka, máte nějaký tip, prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CD transport znamená, že necháš z CD přehrávače jít ven digitální data a převedeš je až kartou a z ní pak analogově do zesilovače, nebo sluchátek?

 

Já nechci téma zaměřené na sluchátka ředit aparaturou s reprobednama, ale zeptám se ke kartě:

V čem je její výhoda oproti řešení, kdy se barbarsky rovnou do integrovaného zesilovače, nebo CD playeru prdne fleška?

Předpokládám převodníky podobné kvality. Udělá stejnou službu i to iBasso? Pokud oželím komfort a ovládání iBaso verusus notebook.

 

Připojuji se k dotazu na USB kartu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CD transport znamená, že necháš z CD přehrávače jít ven digitální data a převedeš je až kartou a z ní pak analogově do zesilovače, nebo sluchátek?

jj, tak to myslím, mám starší Denon, co jako transport funguje parádně - ale mě už před časem odešel externí DA převodník - i hybrid sluchátkový zesilovač, pak už nebyl čas na klidný poslech atd..

Když už jsem začal kabelama ke sluchátkům (a strávím v následujícím období X desítek hodin cestováním), rád bych si pořídil něco k NTB, pokud to jako bonus bude šlapat i jako DA, nebo dokonce jako zvukovka k mobilu, paráda.

Včera jsem se díval na netu (a koukal jsem, kam se tohle posouvá, wow) rád bych asi něco jako FiiO E17, jsou nějaké další alternativy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Chocho - záleží na spoustě věcí... nejen žánr či kvalita nahrávek, ale taky osobní preference t.j. jaký zvuk považuješ za "líbivý".

Podle těch sluchátek bych tipoval, že spíše basovější než neutrální.

A pokud ti ten basovější vyhovuje, tak ti nebudu radit to, co jsem měl na jazyku jako první (místo zesilovače nejprve koupit jiná sluchátka)..

Nejlepší je dojít si do obchodu a tam vyzkoušet - někdo rozdíl neslyší, někdo rozdíl sice slyší, ale za ty peníze mu ten rozdíl nestojí atd...

http://www.svetsluchatek.cz/

http://www.sluchatka.net/kontakt/

 

Zdravíčko, chci se zeptat jako hlavní přenosn zaříení pro poslech používám iPhone 5s s Sennheiser CX200 nebo Sony mdr-xb300. Jak velký rozdíl by byl při poslechu se sluchátkovým zesilovačem?

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro starší iphone s 30 pinovým konektorem jsou tuny tzv. LOD-kablíků (Line Out Device) - na druhém konci je 3,5mm jack, ten strčíš do zesíku

Určitě je LOD i pro nový lightning, ale nepátral jsem po tom

Do externího DAC vedeš signál v zásadě 3 způsoby: optikou, koaxiálem, USB-kabelem. U mobilů tedy USB-kabelem...

post-166-0-93510900-1402434568_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci tady některým členům jejich chronobundus komplikovat ještě zákeřnou audiophilií, ale třeba se někomu při hledání "téměř konečného řešení přenosné sestavy" bude hodit zkušenost, kterou jsem udělal při hledání výše uvedeného... Po letech nákupů, prodejů, pokusů a kombinací mohu doporučit toto

 

http://www.ibasso.com/en/products/show.asp?ID=83

http://imusicdata.cz/westone-w40 (protože starší model 4R už nekoupíte a W40 je totéž v barevnějším kabátku)

 

99% lidí po přičichnutí k tomuto zvuku už nikdy nebude řešit, jaký další přehrávač nebo zesilovač nebo sluchátka si koupit "aby to hrálo lépe".

Nebudu se pouštět do popisu, potože za "kur.evsky dobrý" a "po pi.i detailní" bych mohl schytat ban :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duke, děkuji za vysvětlení, teď je mi jasné, že zase budu bloudit :D  docela jsem se i těšil na čas poslouchat muziku

mrknu i na to Tvé konečné řešení, pokud to bude BB převodník se slušným potenciometrem a to celé s vlastním zdrojem a velikostí adaptéru k ntb, tak to hned objednám :lol2:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BurrBrown v DX90 nenajdeš, používají 2 x Sabre

Otočný potenciometr soudruzi eliminovali :-) volume řídíš čudlíky ve 256 krocích

ajaj, chtěl jsem tam ten nápis ALPS :D 

sám jsem zvědavý, kde tohle u mě skončí, včera jsem zase koukal po webu a je na čase jít poslechnut a koupit nějakou skladovku na prodejně v Brně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mám zesík bez D/A převodníku, dochází mi, že po pořízení beden bude asi priorita nějaký DAC namísto zesilovače, který počká a potom můžu pořídit třeba jen o to lepší analog model v cíleném rozpočtu.

 

Celkem řasto ale čtu o omezení USB na 24/96. Ne, že by to bylo neposlouchatelné, ale zase proč ty nejlepší věci resamplovat do řádově nižší kvality.

 

Je to problém jen některých DAC, nebo nižších verzí USB jako rozhraní, co telefony a jejich výstup přes USB?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...