Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Borci, prosel sem opet velkou cast tohodle vlakna (ktery prubezne sleduju), ale moudrost jsem nenasel a stary linky uz nefungujou... Jaky sluchatka na takovy to bezny zvejkani k iPhone 12? Redukce a drat mi prijde jako blbost a jsem asi uz naklonenej BT, ale zas davat bura za ten navonenej apple tentononc nechci. Idealne neco ve stejny "nekvalite", ale z aliexpresu :D. KZ? Redmi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Duke650 napsal:

Hmm, domníval jsem se, že to spoustě lidí ušetří peníze - když zjistí, že nepoznají rozdíly a stačí jim i low budget hardware...

Špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli tip na celé to vlákno, o kterém jsem nevěděl. Bavím se tam momentálně Nickolasovým výběrem, protože mi to velmi připomíná všechny mé myšlenkové pochody, které mi běhají hlavou už pár let. Já jsem (naštěstí?) usoudil, že do toho prozatím nebudu investovat, protože prostor, ve kterém mám TV já je ještě o notnou dávku horší než to, co ukazoval Nickolas.

Odkaz na ten zvukový testík mám uložený a chystám se na to, za ten taky díky :) věřím, že ten bude opravdu užitečný pro mé budoucí rozhodování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beoplay H9 drát i BT. rozdíl je obrovský.

S kabelem to hraje jako velké bedny.To co jsem očekával. přes BT nevím ,je to jiné. basy měkčí ,středy méně výrazné. výšky se ztrácí.

k vaření k práci apod to stačí. na kvalitní poslech tragedie.

kabel je kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, rejan napsal:

Beoplay H9 drát i BT. rozdíl je obrovský.

S kabelem to hraje jako velké bedny.To co jsem očekával. přes BT nevím ,je to jiné. basy měkčí ,středy méně výrazné. výšky se ztrácí.

k vaření k práci apod to stačí. na kvalitní poslech tragedie.

kabel je kabel.

jo, drat bude dycky drat...

asi jsem mel specifikovat, ze bych rad spunty, nejak sem si nevsim, ze jsem to nezminil, a Duke to navic spravne odtusil :) 

nejvetsi strach mam stejne ze to nekde vytrousim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžu tak špunty vyzkoušej. Měl jsem AT co doporučuje Duke a pustil jsem je, nemohl jsem si na ně zvyknout asi velikost. Jinak to hrálo slušně. 

Co nějaké ty špunty na drátu aby jsi neztratil? Mee Audio M6 Pro / RHA MA650 , jen pro představu.

Nakonec jsem vzal Sennheiser HD 458 a spokojenej. Ovládání jednodušší proti špuntům,Po hodině už trochu tlačí,ale počítám,že časem trochu povolí a zvuk? Nejsem žádnej místní borec na zvuk,ale hraje to dobře a víme že čím jsme starší hůře slyšíme nějaké tóny. Dal jsem hodně na testy,čtení atd nemám možnost si někde vyzkoušet.

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@potapecKrabička (určitě 10+ Kg :) ) je to nádherná. Kdybys o ní vážně uvažoval: hodně dobrá a nepřiměřeně drahá, několik věcí by se na ní dalo udělat jinak, ale nejsou to kritický problémy. Mě plně uspokojuje, ale jsem nativní audiotechnikář a za plnou cenu to taky rozhodně nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vraby napsal:

ahoj kucí....sosnul jsem si nějaké mp3 a trochu bych potřeboval vylepšit kvalitu,nějaký jednoduchý dobrý program na to? Nastavení bitrate,frekvence stereo/joint stereo?

Děkuji

Nechci ti do toho kecat, ale z hovna bič neupleteš 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel je to tak. Pokud je málo dat, nedá se s nahrávkou udělat nic. Například pokud jsi stáhnul MP3 s nízkým bitovým tokem, pak jejich kvalita zůstane na poslech stejná, i když je pomocí nějakého programu převedeš na soubory s vyšším datovým tokem. Formát MP3 je ztrátový. Tedy jakýkoliv zásah do souboru má na něj negativní vliv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, siwi napsal:

Bohužel je to tak. Pokud je málo dat, nedá se s nahrávkou udělat nic. Například pokud jsi stáhnul MP3 s nízkým bitovým tokem, pak jejich kvalita zůstane na poslech stejná, i když je pomocí nějakého programu převedeš na soubory s vyšším datovým tokem. Formát MP3 je ztrátový. Tedy jakýkoliv zásah do souboru má na něj negativní vliv. 

Dík za podporu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bitrate nenastavíš, ten je daný, typicky 320 kbps - to je už slušný 
Třeba u takových 128 kbps by zdravé ucho mělo poznat, že něco není v pořádku

používám Foobar2000, dají se tam dělat různé vyfikundace jako např. crossfeed a pod. Ale i tak platí, že z h.vna bič neupleteš. Když tak písni, s trochou štěstí to najdu ve svém archivu v lepší kvalitě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...