Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Happy88 napsal:

Mně se koženkový náušníky rozdrbaly okamžite i u Sennheiserů. Stejně jako třeba u těch Meze 99. Nepřijde mi, že by v tom byl mezi výrobci nějaký rozdíl teda. Ani s přihlédnutím k ceně sluchátek. Prostě ten koženkovej paskvil z náušníků časem úplně odrbu a poslouchám dál. Dobře vyřešený to mají třeba Sennheisery HD 6XX, tam jsou takový příjemný semišový náušníky, heboučký jak obláček :D To jen přihazuji názor, že já bych zrovna podle tohoto faktoru ATH rozhodně z výběru nevyřazoval.

A abych byl i trošku on topic. Mám doma staré bezdráty Sennheiser ještě z dob, kdy se to nepřipojovalo přes "modrej zub" ale přes rádiové frekvence. U těchto sluchátek bylo to rušení dost výrazný a bylo to velmi náchylný na pohyb a výskyt dalších zařízení v okolí (logicky). V mých představách jsem tenkrát očekával něco, co cca odpovídá úrovni sluchátek dnešní doby - tj. po nějakých 10 letech dalšího vývoje. Takže jsem byl zákonitě zklamán a od té doby si nic bezdrátovýho nekoupil.

Brácha si koncem roku pořídil výprodejové Sony WH-1000XM3 (takže dnes už 2x překonanou verzi), a musím přiznat, že sem takovej obrovskej posun fakt nečekal. S rušením nemá problém vůbec, vydrží to hrát na baterii neskutečně dlouho, po zvukové stránce fakt příjemnej zážitek, používat klasicky drátově jdou taky ale to jsem já osobně nezkoušel. Rozhodoval se mezi právě ATH-M50xBT a některými ze Sony (nakonec prostě pořídil to, co sehnal nejlevněji).

 

 

Jasná věc, ta kvalita už není co bývala a zaleží model od modelu. Ty AT určitě nevyřazuji, ale oni skoro nikde nejsou a není možnost poslechu. Navíc jsem na ceně 5.500,.... Sennheiserů všude hafo protože to je novinka a tam mě dá dvorní dodavatel cenovku rovných super přátelských 6.000,- Kč. Škoda že nesežene ty AT protože bych je měl kolem čtyřky. Nepřestali se ty AT padesátky už vyrábět? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve tej koženky som sa bál (aj keď, na hernom sete od Fnatic, ktorý používam na meetingy, je jemnučká a drží). Preto som sa pozeral po niečom s kožou, silným favoritom boli práva Momentum3, a potom som náhodou trafil na Bang & Olufsen H4. Pohodlné, kvalitný build - kovová konštrukcia, náušníky z jemnej kože, famózne znejú (ale prejdi si radšej recenzie, ja som hluchý), bt (len) 4.2, (ale dobrá implementácia, stačí), aptX, nemajú ANC, (čo som práve nechcel), a aj keď nie sú z najlacnejších, tu je tip: vydali edíciu anthra xp, ktorú kúpiš bratru pod 160 Euro. A v pricípe je totožná s normálnym modelom. Nie vždy sú v ponuke, ja rozmýšlam že si obstarám ešte jedny do zásoby ;)

Amazon.de, zadaj do vyhľadávača: bang & olufsen beoplay h4 x anthra xp by raf camora

Ak hľadáš pomer cena výkon, a zároveň si si stanovil limit, pozri ich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, M109 napsal:

Práve tej koženky som sa bál (aj keď, na hernom sete od Fnatic, ktorý používam na meetingy, je jemnučká a drží). Preto som sa pozeral po niečom s kožou, silným favoritom boli práva Momentum3, a potom som náhodou trafil na Bang & Olufsen H4. Pohodlné, kvalitný build - kovová konštrukcia, náušníky z jemnej kože, famózne znejú (ale prejdi si radšej recenzie, ja som hluchý), bt (len) 4.2, (ale dobrá implementácia, stačí), aptX, nemajú ANC, (čo som práve nechcel), a aj keď nie sú z najlacnejších, tu je tip: vydali edíciu anthra xp, ktorú kúpiš bratru pod 160 Euro. A v pricípe je totožná s normálnym modelom. Nie vždy sú v ponuke, ja rozmýšlam že si obstarám ešte jedny do zásoby 

Děkuji ta tip, BO je mi moc sympatická značka a bude i možnost poslechu pravděpodobně....mrknu na ně 👍 Příští týden to rozseknu, můj malý osobní stresík že jsem vyrostl na Sennheiserech, vždy spokojenost, tak že je trochu upřednostňuji. Ve špuntech už ale naposledy dostali přesnost Bayerdynamic, rozumnější basy, takže šance změny tu pořád je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz sa všetko vyrába v prdeli a kvalita materiálov tomu zodpovedá. Každopádne, aj na ATH M50 sa dajú kúpiť velúrové (nie semišové, ako ktosi spomenul) náušníky. Tuším je to Sony model, ak by bolo treba, viem sa pozrieť. Mám ich doma, aj keď zatiaľ som ich nemenil.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, McStinger napsal:

Teraz sa všetko vyrába v prdeli a kvalita materiálov tomu zodpovedá. Každopádne, aj na ATH M50 sa dajú kúpiť velúrové (nie semišové, ako ktosi spomenul) náušníky. Tuším je to Sony model, ak by bolo treba, viem sa pozrieť. Mám ich doma, aj keď zatiaľ som ich nemenil.

Jak to vidíš s tím připojeným kabelem a vyšší kvalitou poslechu, zkoušel si to? Neznám technologii jakou výrobci používají a údajně ne všichni mají stejnou, ale u některých modelů když připojíš kabel, získáváš plnohodnotná kabelová sluchátka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, African napsal:

Jak to vidíš s tím připojeným kabelem a vyšší kvalitou poslechu, zkoušel si to? Neznám technologii jakou výrobci používají a údajně ne všichni mají stejnou, ale u některých modelů když připojíš kabel, získáváš plnohodnotná kabelová sluchátka. 

Takovou zkušenost mám spíš se Sennheiser, u Sony zase naopak, ty si bez DSP ani nekšrtnou. U Sennů je limitace samotný bluetooth a ne driver. Nevýhoda je proprietární bajonetový jack, ale dá se dokoupit. Samozřejmě taky záleží z čeho člověk poslouchá Audirvana s Tidalem ti dá samozřejmě víc než Spotify. Poslech hudby to není jen tak 😄 jestli to máš jen jako kulisu a nesoustředíš se, tak je to fuk, ale pokud si chceš užít hiresové nahrávky, tak je jediná možnost drát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Balthus napsal:

Takovou zkušenost mám spíš se Sennheiser, u Sony zase naopak, ty si bez DSP ani nekšrtnou. U Sennů je limitace samotný bluetooth a ne driver. Nevýhoda je proprietární bajonetový jack, ale dá se dokoupit. Samozřejmě taky záleží z čeho člověk poslouchá Audirvana s Tidalem ti dá samozřejmě víc než Spotify. Poslech hudby to není jen tak 😄 jestli to máš jen jako kulisu a nesoustředíš se, tak je to fuk, ale pokud si chceš užít hiresové nahrávky, tak je jediná možnost drát. 

Děkuji za odpověď...jsem lopata, co znamená ten proprietární bajonetový jack?

Edit: Aha, myslíš asi 2,5mm.. Pokud ano, tak redukce bývají přímo v balení.

Sennheiser-Momentum-4-Wireless-1-scaled-e1659994216490-600x450.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, African napsal:

Děkuji za odpověď...jsem lopata, co znamená ten proprietární bajonetový jack?

Taková ochrana před vytržením, je to jack s plastovou dráhou, kdy po zasunutí se musí otočit a zacvaknout. To po čem toužíš ti může nabídnout značka Hifiman a jejich model Deva. V tuzemsku se prodávají do 10k, nicméně na prodejním eshopu Hifiman se dají sehnat za 229usd a posílají je z Polského skladu (žádné clo ani dph :) ) Je to opačná filozofie než máš teď v hledáčku, nejsou to BT sluchátka s možností drátu, ale drátová sluchátka s možností BT 😄 oproti AT, Sennům, Sony apod, v kategorii, která se tu probírá nabízí Devy vstup do skutečného hifi světa :) Audio Technica umí dělat úžasná sluchátka, ale to se bavím o modelech jako Audio-Technica ATH-WP900 apod 🙂

Disclaimer - Devy jsou otevřená/open back sluchátka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Balthus napsal:

Taková ochrana před vytržením, je to jack s plastovou dráhou, kdy po zasunutí se musí otočit a zacvaknout. To po čem toužíš ti může nabídnout značka Hifiman a jejich model Deva. V tuzemsku se prodávají do 10k, nicméně na prodejním eshopu Hifiman se dají sehnat za 229usd a posílají je z Polského skladu (žádné clo ani dph :) ) Je to opačná filozofie než máš teď v hledáčku, nejsou to BT sluchátka s možností drátu, ale drátová sluchátka s možností BT 😄 oproti AT, Sennům, Sony apod, v kategorii, která se tu probírá nabízí Devy vstup do skutečného hifi světa :) Audio Technica umí dělat úžasná sluchátka, ale to se bavím o modelech jako Audio-Technica ATH-WP900 apod 🙂

Disclaimer - Devy jsou otevřená/open back sluchátka

Deva vypadá velmi dobře, ale bohužel musím mít kvůli mému okolí sluchátka uzavřená  😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri sice vím, že házím hrách na zeď, ale stejně to zkusím. Vyser se na nabiflované kolovrátky od prodavačů a vyser se na bluetooth. Buď chceš hifi - a koupíš drátová sluchátka, nebo chceš cool módní lifestyle produkt - a koupíš něco, co vzniklo pro puberťáky, aby mohli venku machrovat jak jim to hraje z mobilu.

Za sebe doporučím to co znám: Dan Clark Audio Aeon RT https://danclarkaudio.com/headphones/aeon.html

Vyhni se obloukem značce Focal, konstrukční vada hlavového mostu a arogantní žabožroutské chování = no go

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, African napsal:

Deva vypadá velmi dobře, ale bohužel musím mít kvůli mému okolí sluchátka uzavřená  😕

Kdybych musel řešit u sebe uzavřenky, tak zmíněné AT WP900 by byla volba N1, nedávno vyšla uzavřená verze sluchátek Sundara, ale ty jsem neměl tu čest slyšet. Výhoda těch audio technik je nenáročnost na zdroj, solidně je rozehraje skoro cokoliv a není potřeba hrotit sluchátkový zesilovač. Pro spoustu lidí se může jednat i o takový ten reasonable high end, ale to jsem se nechal trochu unést od původního zadání. U sluchátek je výhoda oproti hodinkám, že za víc peněz dostane člověk zpravidla lepší produkt, to že u high endu je každé procento zlepšení vykoupeno zdražením, které roste geometrickou řadou, to je věc druhá. Respektive nemá smysl kupovat více levnějších, ale koupit jedny pořádné (což je něco co aktuálně řeším u hodinek a proto poiíždím zdejší fórum do zblbnutí 😃 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Balthus napsal:

Kdybych musel řešit u sebe uzavřenky, tak zmíněné AT WP900 by byla volba N1, nedávno vyšla uzavřená verze sluchátek Sundara, ale ty jsem neměl tu čest slyšet. Výhoda těch audio technik je nenáročnost na zdroj, solidně je rozehraje skoro cokoliv a není potřeba hrotit sluchátkový zesilovač. Pro spoustu lidí se může jednat i o takový ten reasonable high end, ale to jsem se nechal trochu unést od původního zadání. U sluchátek je výhoda oproti hodinkám, že za víc peněz dostane člověk zpravidla lepší produkt, to že u high endu je každé procento zlepšení vykoupeno zdražením, které roste geometrickou řadou, to je věc druhá. Respektive nemá smysl kupovat více levnějších, ale koupit jedny pořádné (což je něco co aktuálně řeším u hodinek a proto poiíždím zdejší fórum do zblbnutí 😃 )

Díky moc za tip, zkusím zjistit za jakou by šli cenu, ale původně jsem zamýšlel sluchátka do deseti, prostě klasický Chronomag 😆 Ty Sennheiser Momentum 4 anebo Technics A800 jsi neměl možnost si někde poslechnout?

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, African napsal:

Díky moc za tip, zkusím zjistit za jakou by šli cenu, ale původně jsem zamýšlel sluchátka do deseti, prostě klasický Chronomag 😆

Já jsem se tu nedávno zaregistroval, přičemž dosud jsem byl nejaktivnější na foru avmanie v sekci sluchátek a nenapadlo mě, že první příspěvky na foru o hodinkách budou na téma sluchátka 😄 Nicméně už zítra snad klapne kšeftík a budu moc přispívat i na téma hodinky 😄 Ty ATH WP900 už jednou padly na 12500Kč co si pamatuji, ale v ČR jich bude relativně málo, takže obchody na skladech mají jen po pár kusech. 

Z obchodů doporučuji Audigo nebo Luxusní elektroniku. Audigo má dokonce půjčovnu 🙂

Určitě souhlasím s tím, co napsal Duke650, ten mainstream není vyloženě špatný, ale hifi to prostě není :) ty uzavřený Aeony, co doporučuje jsou taky super, byť reference mám na model Noir, RT jsem neslyšel, ale nemám důvod o nich pochybovat.

Upraveno uživatelem Balthus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Balthus napsal:

Já jsem se tu nedávno zaregistroval, přičemž dosud jsem byl nejaktivnější na foru avmanie v sekci sluchátek a nenapadlo mě, že první příspěvky na foru o hodinkách budou na téma sluchátka 😄 Nicméně už zítra snad klapne kšeftík a budu moc přispívat i na téma hodinky 😄 Ty ATH WP900 už jednou padly na 12500Kč co si pamatuji, ale v ČR jich bude relativně málo, takže obchody na skladech mají jen po pár kusech. 

Z obchodů doporučuji Audigo nebo Luxusní elektroniku. Audigo má dokonce půjčovnu 🙂

Určitě souhlasím s tím, co napsal Duke650, ten mainstream není vyloženě špatný, ale hifi to prostě není :) ty uzavřený Aeony, co doporučuje jsou taky super, byť reference mám na model Noir, RT jsem neslyšel, ale nemám důvod o nich pochybovat.

👍 Neboj, s hodinkami to je úplně stejné, strop dáš pade a tady na fóru skončíš u Rolexek 😅 Pár kousků poslechnu, a uvidí se, ale rád bych zůstal při zemi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Duke650 napsal:

Afri sice vím, že házím hrách na zeď, ale stejně to zkusím. Vyser se na nabiflované kolovrátky od prodavačů a vyser se na bluetooth. Buď chceš hifi - a koupíš drátová sluchátka, nebo chceš cool módní lifestyle produkt - a koupíš něco, co vzniklo pro puberťáky, aby mohli venku machrovat jak jim to hraje z mobilu.

Za sebe doporučím to co znám: Dan Clark Audio Aeon RT https://danclarkaudio.com/headphones/aeon.html

Vyhni se obloukem značce Focal, konstrukční vada hlavového mostu a arogantní žabožroutské chování = no go

 

Vy jste fakt hrozný 😅 Dík za tip, mrknu na ně také....na tom drátu asi něco bude, no uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, African napsal:

Deva vypadá velmi dobře, ale bohužel musím mít kvůli mému okolí sluchátka uzavřená  😕

Na tohle je jediný řešení - koupit si jedny uzavřený a jedny otevřený :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 1. 2023 v 20:23, African napsal:

Jak to vidíš s tím připojeným kabelem a vyšší kvalitou poslechu, zkoušel si to? Neznám technologii jakou výrobci používají a údajně ne všichni mají stejnou, ale u některých modelů když připojíš kabel, získáváš plnohodnotná kabelová sluchátka. 

Kabelový přenos používam odjakživa. Hodím diskety do kabely a idem :). Neviem, ja som bezdrát používal svojho času asi 10 minút. Však si objednaj nejaké slušné hifi, k tomu Yamaha HPH MT-8 a porovnaj. Vrátiť ich môžeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci, prosím o radu. Chci sluchátka, drátová, mušle, ale musí mít USB C. Nenáročný poslech z tabletu. Nic nemohu najít. Možná hledám blbě. Jediné, co jsem našel byly sluchátka z mikrofonem, takže bych vypadal jako ta pipina z reklamy na nějaké Call centrum .... To fakt ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jaký tablet, ale obecně asi Bowers & Wilkins PX7S2.

Mají kodek aptX HD a aktivní potlačení hluku (ANC).

S konkrétním modelem zkušenost nemám, ale značka je prověřená. 🙂

před 1 hodinou, Bert napsal:

Borci, prosím o radu. Chci sluchátka, drátová, mušle, ale musí mít USB C. Nenáročný poslech z tabletu. Nic nemohu najít. Možná hledám blbě. Jediné, co jsem našel byly sluchátka z mikrofonem, takže bych vypadal jako ta pipina z reklamy na nějaké Call centrum .... To fakt ne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...