Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Focal Elegia zvukově nemá na Aeon RT

Focal všechny modely - i ty nejvyšší za 4000 eur - mají stejně idiotskou konstrukci headbandu, jebe se to v místě napojení plastu na kov

kdyby se k tomu výrobce resp. dovozce postavil čelem, tak si řeknu ok stane se, ale oni fakují uživatele po celém světě

googluj “focal broken headband”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Duke650 napsal:

Focal Elegia zvukově nemá na Aeon RT

Focal všechny modely - i ty nejvyšší za 4000 eur - mají stejně idiotskou konstrukci headbandu, jebe se to v místě napojení plastu na kov

kdyby se k tomu výrobce resp. dovozce postavil čelem, tak si řeknu ok stane se, ale oni fakují uživatele po celém světě

googluj “focal broken headband”

Četl jsem o tom a uživatelé si opravdu stěžují vcelku dost....nebudu to riskovat. Aeon RT je v poptávce, ale vypadá to na ohrožený druh který se v ČR už nevyskytuje😒

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož já byl až v 1990 king jak sviňa a to s osmsetosmičkou 😎  Dodnes si pamatuji nákup v Regensburgu za strašný prašule, návštěva ČR kde všichni kámoši spadli na prdel když Sonyboye viděli, no a když jsem se vracel zpátky do Afriky tak mě ztratili batoh. Dovezli mě ho s walkmanem po dvou měsících, peklo, už jsem se rozloučil. Sloužil dlouhá léta a při další návštěvě ČR mě spadnul otevřený do sněhu a přestal fungovat. Nechal jsem ho tady kamarádovi, který si ho chtěl nechat opravit, ale nikdy jsem se nedozvěděl jak to dopadlo. Krabici mám dodnes :punk:

5797fe09-8c1f-48ea-8c6b-4819ffbbc2c9.jpg

DSC_3994.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, amatersky dotaz predtym ako kupim blu-ray prehravac.
Prehravac chcem napojit cez HDMI do projektora, 4K (nepodstatne).
Zaroven by som ale chcel, aby zvuk isiel priamo z prehravaca do audio sustavy. Prehravac ma opticky vystup. Teda obraz cez projektor a zvuk priamo do sustavy cez opticky kabel. Bude to nejak kompatibilne a funkcne? Resp. mam na nieco specialne mysliet?
Akoze pre moje potreby je prehravac relativne blbost, ale mam niekolko titulov, ktore sa nikde nedaju stiahnut v dobrej kvalite, zmizli z youtube a nedokazem bez nich zit. Alebo existuje moznost konvertovat ich na nejaky format a ulozit do NAS? Akoze nejake CD som kedysi konvertoval do mp3, ale tomu uz bude snad 30 rokov a ide to dost mimo mna. Naviac, aj tak nemam nic, do coho by som tie bluray disky vlozil :( kedze ich mam len ako "zalohu pre istotu".
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Prochy68 napsal:

@African My se nebojime, ale ty skoncis tak na 20k bych si tipl 🤣

Asi jsi nebyl daleko od pravdy, dneska mě byli nabídnuty s mega slevou tady ty fešandy, no ale to už jsem na ty dvacce přesně jak jsi tipoval 😆 Trochu to ve mě ale hlodá, slevy mají blahodárný vliv na mě, ale zase na druhou stranu já už bych ten jejich potenciál nevyužil, ale co čtu, tak prý luxusní záležitost. Co ta značka T+A? Koukal jsem že dělají vymazlené hračky pro audiofily 👍

https://www.avcenter.cz/t-a-solitaire-t-bt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, African napsal:

Asi jsi nebyl daleko od pravdy, dneska mě byli nabídnuty s mega slevou tady ty fešandy, no ale to už jsem na ty dvacce přesně jak jsi tipoval 😆 Trochu to ve mě ale hlodá, slevy mají blahodárný vliv na mě, ale zase na druhou stranu já už bych ten jejich potenciál nevyužil, ale co čtu, tak prý luxusní záležitost. Co ta značka T+A? Koukal jsem že dělají vymazlené hračky pro audiofily 👍

https://www.avcenter.cz/t-a-solitaire-t-bt

Ja jsem jenom rad, ze uz jsem napul hluchej a nejak me tohle netrapi 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Prochy68 napsal:

Ja jsem jenom rad, ze uz jsem napul hluchej a nejak me tohle netrapi 😅

Hmm, já jsem taky hluchej a ještě navíc k tomu dělám kraviny typu jako nákup sluchátek 😆 Kdo si hraje, nezlobí, mám domluvený poslech a z těch T+A si prej sednu na prdel, takže kreditku radši nechávám doma a beru předem určený rozpočet... já se totiž nechám velmi lehce ovlivnit 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělěj si ty poslechový testy, co tu kdysi posílal Duke. Já nejsem žádnej hudební tupan (jakože sám umím hrát na hudební nástroj i celkem poznám, když to někdo umí taky a když někdo umí nebo neumí zpívat :)), ale to ještě neznamená, že má člověk i uši na to, aby slyšel všechny tóny a zvukové nuance tak, jak to autor zamýšlel.

Měl jsem tendenci taky pořizovat dražší a dražší audio ale nakonec jsem si i vzhledem k těm testům a tomu, co jsem reálně schopný vlastně slyšet, stanovil hranici max 10 tisíc Kč a té se zatím držím (myšleno za sluchátka).

Á propos, pokud Ti není úplně proti srsti pořizovat z druhé ruky, mrkni do inzerce avmania. Jsou tam např. ty Meze 99 Classic za supr cenu zrovna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Kluci, amatersky dotaz predtym ako kupim blu-ray prehravac.
Prehravac chcem napojit cez HDMI do projektora, 4K (nepodstatne).
Zaroven by som ale chcel, aby zvuk isiel priamo z prehravaca do audio sustavy. Prehravac ma opticky vystup. Teda obraz cez projektor a zvuk priamo do sustavy cez opticky kabel. Bude to nejak kompatibilne a funkcne?

Netuším, v čom by mohol byť problém, bežne som tak fungoval (aj keď v mojom prípade išlo o DVD prehrávač alebo komp). Možno v oneskorení obrazu voči zvuku, no nikdy som sa s tým nestretol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 1. 2023 v 4:38, Happy88 napsal:

Mně se koženkový náušníky rozdrbaly okamžite i u Sennheiserů. Stejně jako třeba u těch Meze 99. Nepřijde mi, že by v tom byl mezi výrobci nějaký rozdíl teda. Ani s přihlédnutím k ceně sluchátek. Prostě ten koženkovej paskvil z náušníků časem úplně odrbu a poslouchám dál. Dobře vyřešený to mají třeba Sennheisery HD 6XX, tam jsou takový příjemný semišový náušníky, heboučký jak obláček :D To jen přihazuji názor, že já bych zrovna podle tohoto faktoru ATH rozhodně z výběru nevyřazoval.

Tipl bych si, že to mimo jiné bude i o agresivitě potu toho kterého uživatele. Třeba moje Momentum mají za sebou více jak 2 roky od pořízení, nosím je prakticky na denní bázi a o nějakém odrbání náušníků zatím nemůže být ani řeč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Happy88 napsal:

Udělěj si ty poslechový testy, co tu kdysi posílal Duke. Já nejsem žádnej hudební tupan (jakože sám umím hrát na hudební nástroj i celkem poznám, když to někdo umí taky a když někdo umí nebo neumí zpívat :)), ale to ještě neznamená, že má člověk i uši na to, aby slyšel všechny tóny a zvukové nuance tak, jak to autor zamýšlel.

Měl jsem tendenci taky pořizovat dražší a dražší audio ale nakonec jsem si i vzhledem k těm testům a tomu, co jsem reálně schopný vlastně slyšet, stanovil hranici max 10 tisíc Kč a té se zatím držím (myšleno za sluchátka).

Á propos, pokud Ti není úplně proti srsti pořizovat z druhé ruky, mrkni do inzerce avmania. Jsou tam např. ty Meze 99 Classic za supr cenu zrovna.

Plně souhlasím, poslechový test mám domluvený, akorát se bojím že právě díky tomu testu mě to bude stát mnohem víc než bych chtěl 😆 Musím si dát strop a basta fidli, a dražší sluchátka si prostě na tu kedlubnu vůbec nedávat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, dovolim si dotaz v tomto vlakne, ve kterem jsem jeste nikdy nebyl, protoze se v tomhle vubec nevyznam. Procital jsem si par stran zpet, ale nemam kapacitu prochazet vsech 181 stran. Navic pripadne rady nekolik let stare uz nemusi byt relevantni.

Muj use case:

Klasicka obyvako-kuchyne neboli kk prostor v domku. Rozloha cca 30m2. Hledam nejakou soustavu na prehravani CD/mp3, radio DAB, pripojeni iphone pres BT a prehravani Spotify, podcastu, mp3 apod. Proste takove to v nedeli rano ke snidani si pustim ze Spotify nejaky jazzik. Zena u vareni si pusti oblibene CD. Ve vsedni den si k praci pustim do podkresu radio nebo nejaky zajimavy podcast. Nic sloziteho. Sluch extra dobry nemam, takze nehledam nejdunivejsi basy a nevyssi vysky, ale zase bych nechtel nejake chrastitko, co bude sumet. Znackove jsem indiferentni.

Nechci tahat kabely pres celou mistnost kvuli reprakum, takze bych rad pripojil repro pres BT nebo wifi. Jestli to takto vubec jde. Cili, system/reciever/hifi/proste ten pristroj na prehravani umistim nekde (mam na to prostor ve stolku pod televizi) a po mistnosti rozmistim dva nebo vice repraku, ktere pripojim bezdratove. 

Dival jsem se treba tady na Denon https://lepsizvuk.cz/product/7207-denon-rcd-m41dab-cerna plus k tomu nejake repraky. Delaji i soustavy, ale nikde neni popsano jak je ten reprak pripojeny, jestli kabelem, nebo je moznost bezdrat. Nebo v podobnem stylu Yamaha, ale zase nevim, jak s reprakama: https://lepsizvuk.cz/product/4630-yamaha-mcr-b370d-cerna

Co se tyka budgetu, tak stovky tisic na to nemam. 10k ideal, 15k ok, 20k strop. Existuje neco takoveho? Date prosim tipy?

Jeste jedna prosba, pokud budete ochotni mi k tomu neco vysvetlit, nebojte se vysvetlujte to jak pro blbce prosim, fakt tomu vubec nerozumim :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si v tom poležel, radil se, četl recenze a děkuji každému z Vás co hodil do placu nějaký tip 🙏 Teď už to je na mém hluchu a komfortu nošení, zítra rozjíždím testovací šňůru a již brzy to rozseknu :punk: A co že to uslyším?

Sennheiser Momentum 4 - s tímto modelem jsem to tady rozjel a jsem moc zvědavý.

Denon AH-D5200 - prý super zábavné za ty prašule.

Audio-Technica ATH WP900- můj favorit, co tak všude čtu a slyším.

Technics A800- zmrtvýchvstání a má srdeční slabost pro značku z mého mládí, ale dávám jim asi nejméně, muselo by přijít opravdové překvapení.

T+A Solitaire T- pět prodejců z pěti mě řeklo, že tento nadčasový kousek si z toho všeho vyberu 😆 Za ty prachy nesmysl, ale zdá se že svět není tak černobílý jak se tváří..chce to jen férovou komunikaci.

Držte palce kluci a děkuji za Vaše cenné rady :notworthy:

 

 

 

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...