Přejít na obsah

oblekovky - poslední konzultace před koupí


Doporučené příspěvky

Vážení,

obracím se na vás s žádostí o radu. Lehce se mi posunula pracovní náplň a začínám trávit v obleku víc času, než jsem si kdy představoval a začínám pokukovat po něčem, co by se k saku hodilo.

Mám teď Hamilton Traveller GMT a není to to pravé ořechové. Jsem teď více méně rozhodnut pro EPOS 3408, ale raději se ještě poptám, abych něco nepřehlédnul. Přeci jenom hodinek je po světě nepočítaně.

Rád bych hodinky s:

ručním nátahem (důvodem je hlavně menší výška, takže pokud se najde nízký automat, může být - třeba Nomos Zurich)

průměr 40 mm (možná 41 mm, ale to už by musely opravdu být srdcovou záležitostí)

bez datumu

mimostředná vteřinovka

 

cenový rámec cca 40.000- není fixní, může být i lehce nad, spíše pro představu, aby mi sem někdo nadal hodinky za 100 k.

Jako bonbonek by mohla byt i rezerva natahu. Kdysi tady na fóru byla i na toto téma diskuze, teď ji jak naschvál nemůžu najít, ale naštěstí jsem si některé tipy napsal, tak pro představu dávám fotky.

 

Dekuji vsem za rady a tipy.

 

Favorit:

post-4982-0-12650500-1390064762_thumb.jpg

Co se týče rezervy nátahu:

post-4982-0-74741600-1390065092_thumb.png

Vím, je to automat a velikostí taky mimo zadání, ale jinak nemá chybu - snad mě chápete :-) stejně jako tohle:

post-4982-0-63383500-1390065168_thumb.jpg

ale na ty budu muset ještě něco málo našetřit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nechceš si nechat ty Hamiltony? Nebo "nutně" potřebuješ čisté oblekovky? ;)

 

Pokud je to nezbytné, tak bych šel z vyjmenovaných do Nomos. Ještě mne zaujaly Laco Vintage, ale to je cenově o dost níž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče Nomos Tangente, je to podobné jako se Stowa - tenhle typ pouzdra mi nic neříká. Připadá mi, že v tom segmentu, který se mi líbí moc velký výběr není. ještě jsem uvažoval o těchto:

post-4982-0-00279800-1390114939_thumb.jpg

Ale raději bych ciferník bez cifer :-)

 

 Ale možná jen špatně hledám :-) tady jsou většinou v tématech automaty s datem, což ani jedno nechci. Když už automaty, tak tohle:

post-4982-0-92673300-1390115143_thumb.jpg

Ale na ně si ještě chvíli musím počkat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení, takže žádné další tipy?

Myslel jsem si, že bude větší výběr. By mě zajímalo, která část zadání je nejvíce limitující. Bral jsem, že tohle je takový základ - ruční nátah, žádné blbosti, decentní ciferník. Už v 15 jsem od táty dostal Prim, které zadání splňoval :-)

Dodnes fungují, jednu chvíli jsem i uvažoval, že koupi oblekovek splním tím, že je nechám renovovat, ale zatím si je nechávám. Když takhle vydržely přes 25 let, tak ještě chvíli vydrží :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Od mé oblíbené značky, s kterou jsem kdysi začínal.

 

 

Mido Baroncelli Power Reserve M8605.4.10.4

 

 

Mido Multifort Power Reserve M005.24.11.052.02

 

 

Mido Baroncelli Power Reserve M8605.4.11.8

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Ty poslední vypadají pěkně, jen ta datumovka by nemusela být. Mido se mi líbilo, když sem se tady registroval, ale pak mě to přešlo a možná jsem udělal chybu, že jsem se na ně znova nepodíval. Vypadá to, že rozhodnutí odložím a znovu si budu chvíli brouzdat internetem. Ono to hledání je stejně nejhezčí. Jak říká můj oblíbený autor:

" Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá, kdežto cil je iluze poutníka, kráčejícího od hřebene k hřebeni, jako by smysl byl v dosaženém cíli. "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne - to hladanie je na tom to najkrajsia cast :)

 

Urcite vyskusaj na ruke - ja som mal zopar kandidatov a na ruke mi nasledne nesadli (co ma velmi mrzelo)...

 

Tie Zenithy mam vyskusane - su velmi pohodlne, akuratna velkost (a nebudu Ti nadavat ani zastancovia malych ani velkych hodiniek ;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Omega GENEVE 132051 GOLD ORIGINAL VINTAGE

Case Diameter            33 mm

Není to přece jenom už trochu málo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega GENEVE 132051 GOLD ORIGINAL VINTAGE

Case Diameter            33 mm

Není to přece jenom už trochu málo?

To už je hodně málo, velikostí podobné mým starým PRIM a ty když si nasadím, mám pocit, že mám dětské hodinky. Jako optimum vidím 38-40 mm. Přeci jenom mám 190 cm a 90 kg, tak aby to nevypadalo, že jsem hodinky sebral na ulici nějakému dítěti :-)

Hamiltony mají 42 mm a to už se mi zdá až dost, zatím vidím dobře, tak na ruce nepotřebuji orloj :-)

Jen se děsím, co zase na netu najdu.

Jen pro informaci, ten dotaz ze začátku vlákna jsem rozepsal loni v lednu a rok mi trvalo, než jsem ho dopsal a dal jsem :-)

Prostě to hledání je nejhezčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se děsím, co zase na netu najdu.

Jen pro informaci, ten dotaz ze začátku vlákna jsem rozepsal loni v lednu a rok mi trvalo, než jsem ho dopsal a dal jsem :-)

Prostě to hledání je nejhezčí.

:clap: 

 

Sleduju toto vlákno, protože oblekovy jsou pro mě běh na dlouhou trať. Vůbec je nepotřebuju, ale jedny ?ideální? bych chtěl. Možností je tolik a to objevování, hledání a srovnávání je na tom asi opravdu to nejlepší.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...