Přejít na obsah

Využitie chronografov


Brano

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Měl jsem hodinky s chronografem hodně dlouho, vyzkoušel jsem je asi 5x v prvním roce a to spíš na hraní. A pak už nikdy.

 

Když jsem pak jezdil s kamarádem na závody motokár, stejně jsem používal klasické stopky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ho využíval dost hlevně při psaní testů ve škole a měření času cesty, pak taky při měření rychlosti auta na dálnici pro zjištění odchylky tachometru. Je to dobrý. To jedete od cedule k ceduli (1km) a rychlost odečtete na tachymetrický stupnici hodinek.

Využítí je dost, a líbí se mi to. Akorát bojuju s tím, že všechny tyto funkce a lepší má i mobil, kterej pořát tahám s sebou.

 

No a tyhle Longy by se mi hodně líbily. Cena u nás 54k a kupříkladu na letišti v Singapuru v přepočtu 32k docela rozdíl ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Tissot V8 Moto Gp , jako jediné s chronografem. Používám ho u vaření vajíček" 10 minut na tvrdo , 4 min. na měkko. Mají i setiny, takže docela přesné. :) Na ostatní sporty mám taktéž klasické stopky.

Jsou skvělý pomocník při vaření vajíček, hlavně jestli máš aspoň ty setiny! :) Poljoty několikrát v roce na tento účel taky použiju. Jen se už mnoho let snažím o vytvoření souvztažnosti mezi velikostí (hmotností) vejce a časem vaření do PŘESNĚ stejného stavu. Zatím se nedaří, budu muset koupit lepší hodinky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pak taky při měření rychlosti auta na dálnici pro zjištění odchylky tachometru.

No tím spíš změříš odchylku měřící metody :-) Protože odchylku techometru změříš třeba gpskou. Kolikrát je zajímavý koukat jak si auta porůznu přidávají :-)

 

o téhle funkci spolu s tachymetrickou stupnicí vím, ale zatím mě nějak nenapadlo to zkusit, ale abych řekl pravdu, tak já tak alespoň jednou týdně mám nějakou příležitost pro zapnutí chronografu, někdy jsou to třeba i ty vajíčka :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
Návštěvník T.O.M.P.

když jsem si koupil první chronografy, tak jsem si párkrát změřil jak dlouho mi to trvá metrem do centra

 

ale teď už mě to nebaví, protože to je furt stejný číslo (tolerance +/- 2 min)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... ja pouzivam chrono bezne v praci, chci li si proverit normu a jeji plneni, pri kontrole kapacit, taktu ci prubezne doby vyroby ... a tak podobne ... hlavne muzu chrono pouzivat nenapadne, tudiz ten nebo ti, ktere kontroluji o tom prakticky nevedi ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem si koupil první chronografy, tak jsem si párkrát změřil jak dlouho mi to trvá metrem do centra

 

ale teď už mě to nebaví, protože to je furt stejný číslo (tolerance +/- 2 min)

 

 

 

 

Všiml sis data vložení příspěvku před Tebou??? 7 let...

:suicide_anim:

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přece jednone?pdle mne je to stále aktuální otázka, tak proč ji trochu neoprášit pro nové členy? Já sobně jsem hobby kuchař, takže od čaje, přes vajíčka až např po dobu smažení pečení či grilování masa, vaření brambor atd. Prostě bez chrona si neškrtám. Zkoušel jsem mít hodinky bez chrona, ale jsem jak bez ruky. Alternativou je pro mne luneta, sice to není tak přesné (neřeší vteřiny a já si je nepamatuji), ale dá se. Hodinky bez chrona, nebo alespoň bez lunety jsou pro mne z dlouhodbého hlediska nepoužitelné:suicide_anim: . Ověřeno praktickými testy na lidech, tedy na mě.

 

Všiml sis data vložení příspěvku před Tebou??? 7 let...

:suicide_anim:

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník T.O.M.P.

2 Andrew: NE, nekoukám na to jak je téma starý, ale jestli mě zajímá

 

udělal jsem něco špatně ? smím diskutovat jen v novejch vláknech ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pre mna chrono a ine ostane sracky na hodinkach su vyslovene neziaduce. Prvych 5 minut radosti prejde a potom ked treba zisti rychlo kolko je hodin, tak problem. Milion ruciciek ciselok dakujem neprosim.

 

:smile_anim: +1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...