Přejít na obsah

koupíme GS v Japonsku? - výzva


elninoelnino

Doporučené příspěvky

Nebo African :D

 

Ale nápad je to celkem dost ku h...u.To muže vymyslet jen někdo, kdo si neváží vlastního casu.

 

Keby ľudia nevymýšľali aj hovadiny, nevymysleli by nikdy nič.

 

No tak nic, kdyz to nepluje primo...

Zpatecni neni potreba, vlakem.do VVO, lodi do Sakaiminato, vlakem do Tokia a letecky treba do Vidne. Ja osobne mel koupeny listek az do Prahy, s prestupem ve Vidni. Je to rozdil jen par dolaru. Ve Vidni jsem cestu ukoncil. Jelikoz se jednalo puvodne o prestup, vyhnul jsem se jakymkoliv formalitam. Koukli mi do pasu a sel jsem. A do Prahy uz to je kousek... Tim by odpadlo i to tolik diskutovane procleni...

 

Nerozumiem, akým formalitám si sa vyhol. Toto je vo Viedni štandardný režim. Pozrú ti pas, zoberieš kufre a ideš. Colníci zastavujú namátkovo. Mňa kontrolovali raz, keď ich zaujala taška z dubajského duty free shopu. Pozreli do nej a poslali ma domov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 84
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Keby ľudia nevymýšľali aj hovadiny, nevymysleli by nikdy nič.

 

 

Nerozumiem, akým formalitám si sa vyhol. Toto je vo Viedni štandardný režim. Pozrú ti pas, zoberieš kufre a ideš. Colníci zastavujú namátkovo. Mňa kontrolovali raz, keď ich zaujala taška z dubajského duty free shopu. Pozreli do nej a poslali ma domov.

v podstate kdyz priletis s davem, tak cekas ve fronte a z te fronty si namatkou obcas nekoho vyberou. Ja byl u okenka na priletu sam. Vytahnul jsem pas, celnik kouknul ze 3 metru, kyvnul mi a ja sel. Ani se neobtezoval zvednout sve ctene pozadi. Tak jsem to myslel. Kdyz prilitne skupina, jsou pripraveni delat svoji praci. Kdyz prijde jednotlivec, nemaji zajem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimoradnou linkou by to nemel byt problem. Zavidim kuryrovi.

tohle je, zdá se, nejsmysluplnější příspěvek :D

 

Já vám tam sfouknu vlakem, mám dlouho v plánu cestu Transibiřskou magistrálou do Vladivostoku.

Kdyby se chtěl někdo přidat tak není problém, spáchal bych to někdy v létě, času mám dost :)

taky jsem plánoval, před lety, to jsem měl ještě čas. ale sním o tom pořád.. každopádně tejden ve vlaku se dá využít zábavněji, než celou dobu hlídat milion pod zadkem..

 

hromadný nákup a pašování...to jsou fakt nápady. jestli na ty hodinky nemáte prachy, tak si je nekupujte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v podstate kdyz priletis s davem, tak cekas ve fronte a z te fronty si namatkou obcas nekoho vyberou. Ja byl u okenka na priletu sam. Vytahnul jsem pas, celnik kouknul ze 3 metru, kyvnul mi a ja sel. Ani se neobtezoval zvednout sve ctene pozadi. Tak jsem to myslel. Kdyz prilitne skupina, jsou pripraveni delat svoji praci. Kdyz prijde jednotlivec, nemaji zajem...

 

Ja len, aby sme nemiatli miestne osadenstvo predstavou Viedne ako letiska, kde vylezieš z lietadla, chytíš kufre plné hodiniek, kývneš spiacemu osadenstvu colnice, zakričíš "grizgot" a nastupuješ do pristaveného dopravného prostriedku.

 

Aspoň na príletoch z krajín mimo EU to funguje nasledovne:

1. pasová kontrola. Nezamieňať s colníkmi. Tu ak priletí nejaký veľký plný éroplán, je obyčajne fronta, kde sa ale čaká na kontrolu cestovných dokladov. Nikdy som nevidel, že by namátkovo kohosi vyberali na colnú kontrolu. Občas pre podozrivé indivíduum prídu policajti, ale skôr som to videl už pri vystupovaní z lietadla.

2. vyberieš si z pásu batožinu, ak dorazila.

3. prechádzaš cez colníkov do príletovej haly letiska. Štandardne cez východ "Nothing to declare". Tu občas nie je nikto, občas aj traja-štyria colníci. Tí si namátkovo vyberajú ľudí na kontrolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hromadný nákup a pašování...to jsou fakt nápady. jestli na ty hodinky nemáte prachy, tak si je nekupujte.

 

Tak tak. Keď už niekto musí riešiť ~20% cenový rozdiel pri luxusnom tovare, tak nech si ho radšej ani nekupuje. Na GS musí človek dorásť, ako finančne, tak aj mentálne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Tak tak. Keď už niekto musí riešiť ~20% cenový rozdiel pri luxusnom tovare, tak nech si ho radšej ani nekupuje. Na GS musí človek dorásť, ako finančne, tak aj mentálne.

Píšeš nesmysly, cenové rozdíly řeší všichni. Na 20% slevy slyší každý, ať si kupuje sebedražší a sebeluxusnější věc. Ty by sis nedojel řekněme pro Porsche na druhý konec Evropy, kdyby bylo o půl mega levnější?

 

 

EDIT: Ovšem ten nápad s dovozem GS z Japonska je téměř nerealizovatelný. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20% zlava je jedna vec, organizovat hromadny nakup a presun cez pol sveta je druha

 

grand - my sme ina kulturna skupina, to sa navzajom tazko vysvetluje s chladnou hlavou. ja som cielene mlcal lebo mam na to nazor este drsnejsi ako ty.. teda nazor mam asi ten isty len by som ho tu asi prezentoval drsnejsie :)

 

epsteinbarr - ne-er sa a ukaz sponu :D

 

 

post-4112-0-89286300-1390655065_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšeš nesmysly, cenové rozdíly řeší všichni. Na 20% slevy slyší každý, ať si kupuje sebedražší a sebeluxusnější věc. Ty by sis nedojel řekněme pro Porsche na druhý konec Evropy, kdyby bylo o půl mega levnější?

 

Obávam sa, že si nie celkom pochopil, čo som chcel povedať. Ak niekto musí riešiť taký cenový rozdiel, tak nech si luxusné veci nekupuje. Samozrejme, ak mám na výber tovar za určitú cenu a potom ekvivalentný tovar za menej ako 90% ceny, uprednostním lacnejšiu ponuku - za predpokladu, že sa nedopúšťam priestupku alebo trestného činu. Do ceny tovaru samozrejme zahŕňam aj čas a prípadné riziká.

 

A v žiadnom prípade nekupujem veci len preto, že sú lacnejšie ako obvykle. Porsche by som si pre osobnú potrebu nekupoval, ani keby bolo za desatinovú cenu. Keby som mal naň kupca, to by bolo iné. Našťastie nie som odkázaný na takýto nízky typ biznisu... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Obávam sa, že si nie celkom pochopil, čo som chcel povedať. Ak niekto musí riešiť taký cenový rozdiel, tak nech si luxusné veci nekupuje. Samozrejme, ak mám na výber tovar za určitú cenu a potom ekvivalentný tovar za menej ako 90% ceny, uprednostním lacnejšiu ponuku - za predpokladu, že sa nedopúšťam priestupku alebo trestného činu. Do ceny tovaru samozrejme zahŕňam aj čas a prípadné riziká.

 

A v žiadnom prípade nekupujem veci len preto, že sú lacnejšie ako obvykle. Porsche by som si pre osobnú potrebu nekupoval, ani keby bolo za desatinovú cenu. Keby som mal naň kupca, to by bolo iné. Našťastie nie som odkázaný na takýto nízky typ biznisu... :)

 

Ať musí nebo nemusí, stejně řeší. Každý. Nebo je to ruský zbohatlík a kupuje tam, kde to mají nejdražší, aby se ukázal. Když už píšeš o byznysu, neznám nikoho, kdo kupuje dráž než musí. Teda aspoň pokud mu ten byznys funguje. A Porsche byl jen první příklad, který mě napadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...