Přejít na obsah

Schaumburg Classoco Marine Titan Lindburgh&Benson


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny dobré duše,  :)

chci se pochlubit novým přírůstkem, a doufám že na delší dobu i posledním.  <_<

 

Dlouho jsem přemýšlel, co si pořídit za hodinky a po sepsání všech požadavků jsem zjistil, že si moc neškrtnu.

Požadavky zněly: Značka spíše méně známá, nejlépe Švýcarsko či Německo..... titanové pouzdro podmínkou, (jsem na titan zvyklý a nemám rád příliš velkou váhu na ruce), průměr pouzdra 42 - 45cm (mám v zápěstí něco přes 20cm), mechanický ručně natahovací strojek, safírové sklo, vodotěsnost 100m+, elegantní design který není ani oblekový, ani super-odolné hodinky pro potápěče, spíše jsem cílil na vzhled který by se hodil ke košili a jeansům, což nosím prakticky denně .... srdcem mne to táhlo vyloženě k nějakým pilotkám. Cena do 30t CZK.

 

Po mnoha-večerním brouzdání na webu jsem objevil pár hodinek co by splňovaly mé požadavky, ale cena byla pro příliš vysoká, cca 100 - 150t..... což nehodlám za hodinky nikdy utratit. (snad nade mnou neohrnou skalní příznivci a znalci nos)  :guiltysmiley: Postupně jsem již propadal beznaději a říkal si, že budu muset zkrátka počkat dokud někdo něco nevyrobí. 

 

Ovšem jednoho krásného dne jsem narazil na webu na hodinky "Schaumburg Classoco Marine Titan".

Okamžitě mne tzv. praštily do očí a věděl jsem, že jsou to ty PRAVÉ co hledám.  :wub:

 

Jenže nastal problém.

Jednalo se o starý model z roku asi 2008 a nikde už nebyl k sehnání. Weby US, ENG, JP, a celá Evropa. Nikde nic.

 

Ovšem napadla mne spásná myšlenka. Napsal jsem přímo výrobci.

Během půl dne mi odpověděli a sdělili, že tento model již nemají a nabídli mi ke koupi jako alternativu jejich současnou řadu Marine. Taky krásné hodinky.... přiznávám .... ale zkrátka já trval na tom titanu... a nové jsou již pouze ocelové... a vodotěsnost 50+ .... a navíc se mi líbily o maličko méně než jejich titanový předchůdce... 

 

Když jsem s díky odmítl, přišel druhý den email, že našli ještě jedno titanové pouzdro, a že jsou schopni mi je sestavit. 

Navíc mi nabídli velice slušnou cenu která se vešla do daného limitu, takže jsem neváhal. Slovo dalo slovo, PayPal-em odešla platba a už mi psali, že je jdou zadat do výroby... a že do týdne budou hotové. Skvělé jednání, přístup k zákazníkovi...prostě jsem žasl. Za týden mi je dopravce doručil.

A zde jsou parametry:

 

Pouzdro komplet: Titan

Ciferník: modré ručičky (na fotkách to moc nevypadá ale na denním světle vypadají úplně jinak)

Strojek: Unitas 6498, ženevské pruhy a modřené šroubky

Sklo: Safír nahoře i dole

Vodotěsnost: 100m

Vnější průměr pouzdra: 44mm

Výška pouzdra: 12mm

 

 

Jediné co plánuji do budoucna, je výměna řemínku .... chtěl bych více takový "přírodnější styl".... 

Na přání jsem totiž chtěl černý řemínek... ale nějak se netrefili do mého vkusu. :-) I když není zlý... :-)

 

Když tam je číslo 154 ... je možné že bylo vyrobeno jen 154 kusů?

 

A zde jsou nějaké fotky co byly udělány narychlo teď večer.

 

33a5.jpg

 

rhkf.jpg

 

1z0r.jpg

 

4hus.jpg

Upraveno uživatelem de-tomaso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc pánové, mám radost, že se také líbí.  :rolleyes:  

 

Na výrobce opravdu musím pět jen chválu. Člověk by takový přístup vůbec nečekal.

Možná jsem jen natrefil na povánoční období, kdy výroba není plně vytížená a tak se mi mohli věnovat samostatně. Nevím.

Evidentně, ale jde o firemní kulturu, kterou leckde mohou jen tiše závidět. 

Tím si mne značka opravdu získala a pokud za pár let budu koukat po dalším kousku... rozhodně budu hledat hodinky prvně u nich.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny dobré duše,

 

chci se pochlubit novým přírůstkem, a doufám že na delší dobu i posledním.

 

Hodinky jsou to opravdu nádherný, gratulece.

Určitě ti budou dělat "dlouho" radost, ale seš si jist že to bude trvat " delší dobu " než zatoužíš po dalších :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem konečně udělal ještě nějaké fotky na ruce...

Je to foceno v kanceláři za relativně zlého osvětlení, tak prosím omluvte kvalitu.  :photo:

Ale alespoň je vidět že ručičky jsou modré... 

 

Ten řemínek stále nevím.... docela se mi líbí..... a zároveň mám pocit, že by jim slušel hezčí....

 

l067.jpg

 

 

1tfz.jpg

 

 

e8w5.jpg

 

 

7jtu.jpg

 

 

wbqq.jpg

Upraveno uživatelem de-tomaso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi by se k tomu bilemu ciferniku libil, nejaky surovejsi hnedy ? treba toto : http://www.strapshop.cz/vintage-vzhled/hirsch-terra

jinak hodinky moc podarene.

 

Tak to cítíme podobně... :) Surovější je ten správný výraz. Jen tu hnědou asi o dost tmavší... přeci jen je to pak více univerzální na nošení, hodí se skoro k jakékoli košili či tričku.

 

Našel jsem jedno foto s řemínkem co jim sluší více.. (je více surový) B)  ... a přebarvil jsem ho na více tmavou....

asi si podobný nechám ušít....  nikde jsem ho neviděl prodávat.....  :unsure:  a já jsem děsný detailista.... 

 

 

ale ten Hirsch jak jsi poslal odkaz.... tmavě hnědý.... vypadá velice dobře.... asi jeden z favoritů ....

 

 

 

1evb.gif

Upraveno uživatelem de-tomaso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...