Přejít na obsah

Schaumburg Classoco Marine Titan Lindburgh&Benson


Doporučené příspěvky

Aky mas obvod zapastia? Na to ze maju 44mm na priemer ti vyzeraju na ruke velmi pohodlne, velkostou tak akurat...

Ten novy remen im sekne.Mozno by mohol byt o nejaky ten mm tensi, ale zas k vacsim hodinkam taky masivnejsi remen patri...

 

Zápěstí mám něco přes 20cm. Ta velikost 44mm je opravdu akorát. Řemen je vždycky otázka už takového "doladění" a momentálního rozpoložení :-)...  myslím, že za rok už budu shánět novej. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zápěstí mám něco přes 20cm. Ta velikost 44mm je opravdu akorát. Řemen je vždycky otázka už takového "doladění" a momentálního rozpoložení :-)... myslím, že za rok už budu shánět novej. :-)

Tipoval som veru cez 20... Fakt ti dobre sadnu... Ja uz mam na svoju ruku 44mm uplne hornu hranicu unosnosti :)

Remenov je dobre mat casom viac a striedat. Ozivi to hodinky a doda novu radost z nich...teda aspon u mna to tak funguje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Příběh o vstřícnosti výrobce opravdu zahřeje na duši. A co se týče řemene, tak bych ještě určitě dokoupil i nějaký ten "odrbanější" světle hnědý (vintage se tomu říká?). Řekl bych, že jim bude slušet. No, a jinak samozřejmě stejně jako ostatní gratuluji k hodinkám s parádním příběhem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chtěl bych jen trochu doplnit tohle moje téma.

 

Hodinky se po pár měsících začaly poměrně slušně předcházet, nakonec to bylo i 2 minuty za den, což mne docela zneklidnilo.

Vzal jsem je tedy v létě na seřízení do hodinářství na Florenci.

Druhý den bylo hotovo a volali mi, že si je mohu vyzvednout.
 

Pár dní šlapaly přesně, ale pak se odchylka začala zase zvětšovat.... až na +8 - 9s za den kde se to ustálilo.... (což ale už byla docela slušná hodnota)
Pak jsem si ale všiml, že dýnko hodinek jakoby nedoléhá natěsno. Stále mi to vrtalo hlavou, a bál jsem se o vodotěsnost.

Nakonec jsem si koupil takový ten hodinářský klíč .... (na odšroubování dýnka) a zjistil, že mi tam v hodinářství dali špatně těsnění, to se skříplo do závitu,

a dýnko logicky nešlo plně zašroubovat... takže jsem to těsnění v rukavičkách a s pinzetou dal tak, jak mělo být, dýnko opatrně zašrouboval a dotáhl.

 

S tím, že jsem nic nepokazil, jsem si poměrně odfoukl. :-)

Co se ale nestalo.... hodinky kupodivu začaly jít tak přesně, že tomu stále nemohu věřit. Nosím je každý den, s výjimkou víkendu ... prakticky denně natahuji... a hodinky jsem již více 6 měsíců! neseřizoval... a odchylka je -1 minuta.  :notworthy:   .... což si myslím, že není marné... v přepočtu se zpožďují zhruba 0,3 s  /den.

 

Takže hodinářství u mne

+ za kvalitu seřízení    

+ za cenu

+ za ochotu a rychlost

- za nepozornost při vkládání těsnění a uzavírání hodinek. Ale to jsem jim již odpustil.  :rolleyes:

 

Netuším, zda tahle věc mohla mít vliv na přesnost chodu...pochybuji... ale člověk nikdy neví.

Upraveno uživatelem de-tomaso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně popsaná cesta k hodinkám! Za sebe přiznám, že pouzdro i ciferník se mi moc líbí, ale na některých fotkách je ten "přechod" mezi pouzdrem a ciferníkem nějak "nedotažený". Ale to je nejspíše jen zkreslení fotkou.

 

Ohledně přesnosti je to výborná zpráva, ale reálně odhaduji, že bude odchylka lítat o nějaké ty vteřinky sem a tam v průběhu dne (respektive přes den a pak při odložení na noc).

 

Jinak jak si dořešil řemínek? Nějaká změna? Určitě přihoď i aktuální fotky! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

S tou odchylkou to samosebou také považuji spíš za náhodu...zkrátka se to sešlo... doba nošení, doba kdy leží v šuplíku, "tlak vzduchu"...  ;)  ;) 

Další řemínek byl také zakoupen :-) .... myslím, že hodinkám sluší o dost více... přijdou mi nějak příjemnější... kombinace modré a hnědé.... ale možná je to jen dobrý pocit ze změny...  :photo:

post-1774-0-66708500-1429196559_thumb.jpg

post-1774-0-68295400-1429196570_thumb.jpg

post-1774-0-58109100-1429196581_thumb.jpg

post-1774-0-04618400-1429196597_thumb.jpg

post-1774-0-13913000-1429196630_thumb.jpg

post-1774-0-76051300-1429196760_thumb.jpg

post-1774-0-70761700-1429197076_thumb.jpg

post-1774-0-92858100-1429197087_thumb.jpg

Upraveno uživatelem de-tomaso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Titan je super, na rozdíl od obyčejné oceli jde o opravdu ušlechtilý materiál se skvělými vlastnostmi.
Na hodinkách se mi libí jednak to, že nejde o úplně běžný design, jednak jsou osobité s duší. Takové, co se hodí právě jen ke svému majiteli a dobře doplňují a charakterizují.

Blahopřeji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...