Přejít na obsah

Prischerné fotky


prischera

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Tyhle vintážní hi-beat certinky s českým day date jsem tu už měl. Koupil jsem je v mint stavu a po čase nerozvážně prodal. Od té doby se po nich  stýskalo. Před nějakou dobou se mi zázrakem podařilo sehnat jiný kus. V horším stavu, bez tahu, ale vem to čert (nebo Cert? 😀),  jsou zpět. Teď jsem je vytáhl z hodinkovnice a překvapeně zjistil, že tu ještě nemají znovuzrozenou fotku. Tak tady jedna je 😉

 

IMG_9199.jpg.20b95fc63a9777068fc89aa5cc18a60b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak mě to zase popadlo a víte všichni, že to má jediné řešení 😀. Už nějakou dobu jsme okolo sebe obšlapovali a teď nastala ta správná chvíle pořídit BB58 sestřičky. Trochu mě odrazovala nepřítomnost inhausu, ale nakonec jsem si uvědomil, že mi ta odladěná ETA vlastně nevadí a k Tudoru svým způsobem patří... Jsou malé (BB36), jsou pohodlné, jsou skvělě udělané, jsou tak nudné až mě to baví. Teď už zbývá jen vymyslet, co pustím, abych měl na ně ve winderu místo 🤣.

IMG_9257.jpg.7a55e940cadc34366b552dc5915591ec.jpg

IMG_9280.jpg.8100291ea319eb0735db6bd48b44f67d.jpg

IMG_9287.jpg.967ba87162332b5348edce6f5bd04f5a.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...
  • po 5 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Už se tu objevily, ale vzhledem k tomu, že jsem je bral z Koscomu rovnou na dovolenou, tak se mi až teď podařilo najít chvilku alespoň na jednu fotku slušným sklem. Hlásím tedy nejnovější přírůstek SBGN005. Přesně po deseti letech na fóru, kam jsem přišel hledat informace o mechanických hodinkách, zejména švýcarské provenience, jsem si pořídil japonský quartz. A to za cenu, které mi v té době přišla za hodinky naprosto nesmyslná 😅. Ale spletité jsou cesty chronomagora a ta moje mě po mnoha odmítáních dovedla až sem. A jsem fakt spokojený, až mě překvapilo, jak moc.

IMG_0895.jpg.d72e3c7429cfbac512de4d9f42fb6654.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou krásné, chystám se je někdy zajít omrknout naživo. Jaký je modrý číselník v reálu? Z fotek se zdá, ze hodně záleží na světle a přechází od černé po modrou.

Těším se na další fotky a postřehy. Ať dělají radost :)

Odesláno z mého EVA-L19 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou krásné, chystám se je někdy zajít omrknout naživo. Jaký je modrý číselník v reálu? Z fotek se zdá, ze hodně záleží na světle a přechází od černé po modrou.

Těším se na další fotky a postřehy. Ať dělají radost…


Díky, mám určitě v plánu fotorecenzi, hen najít čas .

Veru tieto quartzy sú parádne 
Mne osobne na nich vadia dve veci: 19mm medzi nožkami (čert by ich zobral keby pridali ten 1mm) a spona bez mikroregulácie. 

Ano obě výtky jsou relevatní.
Rozteč je daní za dokonalé proporce u menšího pouzdra. Také mě mrzí nemožnost využití sbírky 20mm řemenů, ale aspoň jsem si nechal od Zrna ušít nový kousek přímo pro GS. Dnes by měl dorazit, tak se na něj těším .
Absence mikroregulace je trochu otrava. Částečně to řeší dva “půlčlánky”, které jsou dohromady o něco něco menší než celý článek. S trochou trpělivosti mojí a větší mírou trpělivosti pana hodináře v Koscomu , se mi podařilo najít délku náramku, která dokonale sedí. Ale uživatelská úprava je bohužel nemožná .

Ten věnec dne v češtině je parádička
Gratulace ke GS. Je to jeden z japonských svatých grálů. Mne naštěstí touha po nich stále míjí, to ,,naštěstí" je vzhledem k ceně. Každopádně parádní hodinky.

Díky, Certinky jsou spíš taková zajímavost, ale potěší. GS jsou pro mě teď na nějakou dobu top, než přijde jiný kousek, který budu “nutně” potřebovat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ani ne. Jsou vetsi, GMT a modry. Navic baterka . Vlastne jediny, co maj spolecny je oyster a jedna cervena rucka. Navic tedy musim rict, ze detaily zpracovani, napriklad indexu, jsou o level jinde, nez co jsem zatim mel na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...