Přejít na obsah

Tip na dobrý film / seriál


Doporučené příspěvky

Dnes mě velmi překvapil znovuobjevený film Slídil/Nightcrawler(2014).

https://www.csfd.cz/film/351777-slidil/prehled/

https://m.imdb.com/title/tt2872718/

Jake Gylenhall naprosto exceluje, první třetinu ho člověk vidí, jako chudáka, co se snaží protlouct za každou cenu, středem vyplouvá na povrch, že bude lehce manipulativní, ale sympatický se chopící příležitosti, a v závěru naprosto odzbrojující nedostatek lidskosti a emocí, ve výsledku nastavený jako zrcadlo médií a společnosti.

Za mě klidně 85%, a po dlouhé době film, který bych zvládl od začátku dokonce se zatajeným dechem. Znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se teda ten Na západní frontě klid nelíbil. Herci teda asi dobře poslouchali režiséra - jakože sedni lehni vstaň ale že by mě ten film nutil s někým nějak soucítit, to teda fakt né. Což je u válečnýho filmu asi trochu divný. Všechno drahá exhibice současnejch technickejch možností bez jakejchkoli emocí. Pro mě nablejskanej prd a ztráta času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 10. 2022 v 21:52, vwtyp11 napsal:

Misto splněných přání

https://www.csfd.cz/film/561021-misto-splnenych-prani/recenze/

Dík za tip. Včera jsem to dal sám neb ženě je blbě, tak šla spát brzo, ale s chutí na to s ní kouknu ještě jednou.

Po Naprostých cizincíh další pecka (tentokrát naštěstí bez celosvětový franšízy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Zmizík napsal:

Mně se teda ten Na západní frontě klid nelíbil. Herci teda asi dobře poslouchali režiséra - jakože sedni lehni vstaň ale že by mě ten film nutil s někým nějak soucítit, to teda fakt né. Což je u válečnýho filmu asi trochu divný. Všechno drahá exhibice současnejch technickejch možností bez jakejchkoli emocí. Pro mě nablejskanej prd a ztráta času.

Tady mas trochu pravdu chlapče. Maso to je a vsechno je technicky vymazlený, ale taky mi tam trochu chybí pribeh a srdíčko 🙂 Ale jako zase nebylo to spatny, lepsi nez 1917, ale horsi nez Neznamy vojak.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 10. 2022 v 14:59, (Miloš) napsal:

Ten konec byl takovej jalovej, zkuste Hádkovi, to jsem se bavil :)

A jinak The Outfit, taky z jedný místnosti, ale trochu jinak :)

Hádkovi - to jsem musel vypnout po 15 minutách, to se fakt nedalo 🤮 S. Nováková je "opravdu multi talent" - ta se na tom filmu vyřádila hned 3x jako herečka, scenáristka a dokonce jako producentka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, (Miloš) napsal:

Tak jestli se nestalo nic horšího 😁 Taky mám svý, "oblíbence". Třeba Kozub mi dělá vyloženě fyzicky špatně, prostě vynechávám cokoli, odkud by mohl vykouknout. Ty teď aspoň víš, čí tipy vynechat. 😇 Mě se to líbilo. 

Kozuba máme společného 🤣 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Frantik napsal:

Tady mas trochu pravdu chlapče. Maso to je a vsechno je technicky vymazlený, ale taky mi tam trochu chybí pribeh a srdíčko 🙂 Ale jako zase nebylo to spatny, lepsi nez 1917, ale horsi nez Neznamy vojak.

Lepší, jak 1917 to nebylo...😄 Mě tam chyběla návštěva bordelu, pokud si pamatuju na knížku, tak tam tahle kulturní vložka byla.
A jinak souhlasím se Zmizíkem. Trochu ploché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Zmizík napsal:

Mně se teda ten Na západní frontě klid nelíbil. Herci teda asi dobře poslouchali režiséra - jakože sedni lehni vstaň ale že by mě ten film nutil s někým nějak soucítit, to teda fakt né. Což je u válečnýho filmu asi trochu divný. Všechno drahá exhibice současnejch technickejch možností bez jakejchkoli emocí. Pro mě nablejskanej prd a ztráta času.

Souhlasím. Verze z roku 1979 s Richardem Thomasem je imho daleko lepší.  Pro mě to je vidět třeba na scéně s Francouzem v jámě. Ponovu vyhajpovaná scéna bez uvěřitelnosti, 1979 daleko civilnější, ale silnější moment.Ale je tam toho daleko daleko víc.

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Válečné filmy jsou moje srdcová záležitost a tohle se mi líbilo. Do mé top dvacítky válečných filmů by se asi film dostal, ale na nejlepší desítku to nevidím.

Efekty, kamera a zvuk super, ten děj se dal asi natočit líp, ale jak říkám dvě a půl hodiny mě to bavilo, takže cajk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ač mne tahle doba, těsně minula, tíživost doby a rozhodnutí o vyšším principu vs vlastním prospěchu, doléhá z filmu i tak.

https://www.csfd.cz/film/222173-zivoty-tech-druhych/prehled/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok tak jsem kouknul na to Na zapadni fronte klid a dal jsem tomu 40%, uplne bez naboje ten film. Hrozna nuda i herecky. Vlastne jen se mi libila kamera. Jinak neuveritelne a zvuk a hudba snad nejhorsi, co jsem u tohohle zanru videl. 

Pokud chcete umelecke a absurdni zobrazeni valky, tak Der Hauptmann. To je supr. 

https://www.csfd.cz/film/542209-kapitan/recenze/

Obecne pak vede Bratrstvo neohrozenych, aspon u me.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok tak jsem kouknul na to Na zapadni fronte klid a dal jsem tomu 40%, uplne bez naboje ten film. Hrozna nuda i herecky. Vlastne jen se mi libila kamera. Jinak neuveritelne a zvuk a hudba snad nejhorsi, co jsem u tohohle zanru videl. 
Pokud chcete umelecke a absurdni zobrazeni valky, tak Der Hauptmann. To je supr. 
https://www.csfd.cz/film/542209-kapitan/recenze/
Obecne pak vede Bratrstvo neohrozenych, aspon u me.
S tím Hauptmannem úplný souhlas, hodně povedený.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 11. 2022 v 12:18, guzmic napsal:

Válečné filmy jsou moje srdcová záležitost a tohle se mi líbilo. Do mé top dvacítky válečných filmů by se asi film dostal, ale na nejlepší desítku to nevidím.

Efekty, kamera a zvuk super, ten děj se dal asi natočit líp, ale jak říkám dvě a půl hodiny mě to bavilo, takže cajk.

Schválně jsem si včera dal to starší zpracování NZFK z roku 79 a tohle je válečný Film. Ten nový je jen film.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové provedení filmu NZPFK mě nenadchlo, s manželkou jsme to vypnuli po půl hodině, protože to bylo takové nezúčastněné.
Nevím, jak to popsat, ale k postavám jsem nepřimknul, děj mě nenadchnul.
Přitom jsem nenáročný divák, milující válečné filmy pro masy (Rayen, Hanební p., Nepřítel před branami, Železná srdce....).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...