Přejít na obsah

Tip na dobrý film / seriál


Doporučené příspěvky

Právě na ČT běží "Vykoupení z věznice Shawshank", moc pěkný film (na ČSFD No. 1). Měl smůlu, že šel do kin s Forrestem Gumpem ve stejném roce (mimochodem hlavní role Andyho Dufresne byla původně nabídnuta Tomu Hanksovi, ten však dal přednost Forrestu Gumpovi).

 

Jeden z mých nejoblíbenějších... Ne-li nejlepší!!!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Smrt čeká všude: o víkendu jsem si to sjel, je to dobrý, ale dost těžký "kousání" na pomezí hranýho dokumentu, v první půlce jsem se musel trochu přemlouvat, abych to dokoukal, pak už mě to chytlo, špína a smrt jsou v málo filmech zachycený líp, ten Jeremy Renner v hlavní roli je skvělej, doporučuju. Ale není to žádná limonáda, nikde žádná holywoodská frajeřina, minimum akce, takový dlouhý popis dosti depresívního řemesla, práce pyrotechnika za dnešní války v Iráku a snaha pochopit, proč to dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Smrt čeká všude: o víkendu jsem si to sjel, je to dobrý, ale dost těžký "kousání" na pomezí hranýho dokumentu, v první půlce jsem se musel trochu přemlouvat, abych to dokoukal, pak už mě to chytlo, špína a smrt jsou v málo filmech zachycený líp, ten Jeremy Renner v hlavní roli je skvělej, doporučuju. Ale není to žádná limonáda, nikde žádná holywoodská frajeřina, minimum akce, takový dlouhý popis dosti depresívního řemesla, práce pyrotechnika za dnešní války v Iráku a snaha pochopit, proč to dělá.

 

 

pakec je,když na ten film koukáš s pyrotechnikem(kterej dělal to samé,o čem ten film je),kterej Ti to komentuje. Celej film mi potom shrnul do jedný věty : takovej zkur*enej sólista by tam nevydržel ani den,nikdo by s ním nedělal a vykopli by ho někam do týlu.

Ale koukat se na to celkem dalo,to jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pakec je,když na ten film koukáš s pyrotechnikem(kterej dělal to samé,o čem ten film je),kterej Ti to komentuje. Celej film mi potom shrnul do jedný věty : takovej zkur*enej sólista by tam nevydržel ani den,nikdo by s ním nedělal a vykopli by ho někam do týlu.

Ale koukat se na to celkem dalo,to jo.

Nezdálo se mi, že by to byl takovej sólista, film je sled několika akcií, je tam ale zmínka, že zlikvidoval přes 800 náloží, při práci byl velmi velmi pečlivý, když si jednou vypnul sluchátka, tak to schytal, v nebezpečí pro skupinu fungoval v týmu... ale obecně, žádný film o nějaký profesi zpravidla neobstojí před lidma z branže, to by to fakt musel být dokument.

 

Pro midlocha: srovnávat tenhle film s thrillerem s Di Capriem moc nejde, jsou to jabka a hrušky. Černý jestřáb je vizuální masakr, ale jinak nic moc. Je vidět, že je to aranžovaný a chvílema "over the top".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezdálo se mi, že by to byl takovej sólista, film je sled několika akcií, je tam ale zmínka, že zlikvidoval přes 800 náloží, při práci byl velmi velmi pečlivý, když si jednou vypnul sluchátka, tak to schytal, v nebezpečí pro skupinu fungoval v týmu... ale obecně, žádný film o nějaký profesi zpravidla neobstojí před lidma z branže, to by to fakt musel být dokument.

 

Pro midlocha: srovnávat tenhle film s thrillerem s Di Capriem moc nejde, jsou to jabka a hrušky. Černý jestřáb je vizuální masakr, ale jinak nic moc. Je vidět, že je to aranžovaný a chvílema "over the top".

 

Já to srovnával z hlediska Oscarů, tam se uchází o sošku jak Smrt čeká všude tak i Avatar, což jsou jak papriky a kiwi. Každopádně Prokletý ostrov z hlediska filmovýho umění (nehledě na kameru atd) u by u mě (být v porotě) zabodoval víc, jak letos nejlepší Smrt, podle mě je to slušnej áčkovej válečnej akčňáček k lehkýmu zamyšlení poplatný problému který maují USA v Iráku, ale víc bych tomu nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezdálo se mi, že by to byl takovej sólista, film je sled několika akcií, je tam ale zmínka, že zlikvidoval přes 800 náloží, při práci byl velmi velmi pečlivý, když si jednou vypnul sluchátka, tak to schytal, v nebezpečí pro skupinu fungoval v týmu... ale obecně, žádný film o nějaký profesi zpravidla neobstojí před lidma z branže, to by to fakt musel být dokument.

 

 

Já tomu nerozumím,jen jsem přetlumočil názor. Ono toho bylo víc,ale psát sem komentáře k jednotlivejm částem filmu nebudu. Koukat se na to dá....... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heroin (1970) s Jeanem Gabinem.

Statkář (J.Gabin) svérázným způsobem bojuje proti narkomafii, do které se zapletl jeho vnuk. Pěkná podívaná doprovázená skvělou hudbou S. Gainsbourga.

Mám rád francouzské filmy a tenhle asi nejraději.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heroin (1970) s Jeanem Gabinem.

Statkář (J.Gabin) svérázným způsobem bojuje proti narkomafii, do které se zapletl jeho vnuk. Pěkná podívaná doprovázená skvělou hudbou S. Gainsbourga.

Mám rád francouzské filmy a tenhle asi nejraději.

Souhlas. Je to taková klasika, i když z dnešního pohledu už trochu naivní. S Gabinem můžu ještě Svatý rok, jeho vůbec poslední film, Sicilský klan s Delonem, i Paša se dá koukat, ale neviděli jste někdo Kočku? - to je prý hustý manželský drama, uteklo mi to na DVD.

 

Jinak k tématice drog, nedávno jsem viděl Traffic - Nadvláda gangů. O počátcích boje proti narkomafii a dilematu otce a vztahu k dceři / drogám. V tomhle filmu se herecky prosadil Benicio del Toro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moon

Režie: Duncan Jones (syn Davida Bowieho)

Hudba: Clint Mansel (Rekviem za sen, Fontána, Sunshine - trailer)

Obsazeni: Sam Rockwell

 

Vynikající nízkoropočová sci-fi s velkým dopadem na vnímavého diváka. Zvláště si to užijí milovníci filozoficky laděných sci-fi filmů a nejvíc pak ti, co znají 2001: Space Odyssey a Solaris, protože zde najdou přímé i nepřímé odkazy k těmto filmům. Vynikající herecký výkon hlavního (a vlastně jediného) představitele + již tradičně geniální soundtrack Clinta Mansela.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Zombieland - bezva oddechovka na cesty vlakem :)

 

Ještě se chystám na Černej dynamit.

 

smrt čeká všude jsem teď dokoukal a teda jako nic extra, možná že jsem ovlivněn tím co psal Gillius - s realitou to nemá moc co dělat, ale ani tak. Je to moc rozvláčné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moon

Režie: Duncan Jones (syn Davida Bowieho)

Hudba: Clint Mansel (Rekviem za sen, Fontána, Sunshine - trailer)

Obsazeni: Sam Rockwell

 

Vynikající nízkoropočová sci-fi s velkým dopadem na vnímavého diváka. Zvláště si to užijí milovníci filozoficky laděných sci-fi filmů a nejvíc pak ti, co znají 2001: Space Odyssey a Solaris, protože zde najdou přímé i nepřímé odkazy k těmto filmům. Vynikající herecký výkon hlavního (a vlastně jediného) představitele + již tradičně geniální soundtrack Clinta Mansela.

 

 

Velmi, velmi dobré!! Sam Rockwell je tady moc dobrej! :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smrt čeká všude jsem teď dokoukal a teda jako nic extra, možná že jsem ovlivněn tím co psal Gillius - s realitou to nemá moc co dělat, ale ani tak. Je to moc rozvláčné.

 

čeče Tadouši píšeš to, jako by ses právě vrátil z irácké mise... msuím se v sobotu na to kouknout :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
čeče Tadouši píšeš to, jako by ses právě vrátil z irácké mise... msuím se v sobotu na to kouknout :)

 

Tsss, však jsem tu před týdnem pár dní nebyl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi
ad Smrt čeká všude: o víkendu jsem si to sjel, je to dobrý, ale dost těžký "kousání" na pomezí hranýho dokumentu, v první půlce jsem se musel trochu přemlouvat, abych to dokoukal, pak už mě to chytlo, špína a smrt jsou v málo filmech zachycený líp, ten Jeremy Renner v hlavní roli je skvělej, doporučuju. Ale není to žádná limonáda, nikde žádná holywoodská frajeřina, minimum akce, takový dlouhý popis dosti depresívního řemesla, práce pyrotechnika za dnešní války v Iráku a snaha pochopit, proč to dělá.

tak jsem se právě dodíval - kdybych se na to koukal od 23:00 do 01:00 tak bych byl asi nasranej x oscarová ocenění, ale já vlastně ani nevím za co se to dává :D === můj verdikt = dobrý = koukatelný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...