Přejít na obsah

Tip na dobrý film / seriál


Doporučené příspěvky

Pořád se hodně těším na Prométhea. Protože ten film má pro mě jen dvě možné roviny: buď to bude propadák všech propadáků nebo nebo můj čtvrtý nejoblíbenější sci-fi film. :):

 

 

Na tenhle film se těším, jako snad ještě na žádnej. Líbilo se mi, jak Scott mlžil, že o Aliena vůbec nepůjde.

Mně přijde lepší ten první trailer, co sem dal Ludwig, má lepší gradaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to silně připomíná loď s vetřelci v prvním díle, jsem zvědav, tohle je moje krevní skupina.

 

Tak to je pochopitelný, když má být dost podstatným dějovým prvkem. ;) Jsem moc rád, že patrně nějak rozvinou téma "Space Jokeye", protože záběr, kdy kolem něj stojí posádka, považuju za nejsilnější moment z jedničky a jednu z nejvíc zneklidňujících filmových scén. A nejen já. Což je zajímavý, protože to rozhodně není hlavní dějový element.

 

Prometheus je i pro me nejocekavanejsi film roku ... trailery zatim vypadaji moc dobre ... skoro je mi lito, ze jsem je videl ...

 

Přesně! Já si beze srandy zakázal až do premiéry koukat na jakýkoli trailer. Nevím co je pudí k tomu, vyzrazovat tolik detailů, u kterých bych měl bejt překvapenej až v kině... Jako třeba to s tím souhvězdím. O co lepší je třeba trailer na The Thing z roku 1982 (což je ostatně moje absolutní a troufám si tvrdit nezvratná, jednička ve sci-fi filmech)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ouZkkIsLiNg

 

Nebo možná ještě relevantnější příklad - Alien (moje trojka. :) )

 

http://www.youtube.com/watch?v=bEVY_lonKf4

Upraveno uživatelem Ludwig Wittgenstein
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně tak The Thing je pro mě horor a ne sci-fi.

 

Důvodem, proč je tenhle film mojí jedničkou je právě jeho genialita, která tkví v naprosto dokonalém spojení toho nejlepšího z hororu s tím nejlepším ze sci-fi. Ostatně razítkem sci-fi horor je označovanej i Alien. Ale to je pochopitelný. Až na ítýho a několik málo podobnejch filmů, přichází ve filmu mimozemšťané nejčastěji k lidem s úmyslem zjistit, jestli přežijeme amatérskou kolonoskopii, kterou nám navíc experimentálně provedou přes uši. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsechny zminene filmy mam take v top ten, navic jeste solaris, u ktereho se da vyborne pospat ...

 

Po Solaris si pusť Stalkera a budeš mít hotový bezvědomí :-)

A připojuju se k Intouchables, při mým kašli to vážně nebylo jednoduchý. Já se doslova dusil, kdo by to řek že takový vpodstatě vážný příběh bude taková sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych pro vás dva tipy na filmy.

Ten první mě zaujal originální myšlenkou a i zpracováním. Snad každý se vžije do situace páru, který se přestěhuje do nového domu, načež je začne terorizovat šílený soused, který jako naschvál dělá ještě navíc u LAPD. Až na finální klišé (snad happyend?) to ušlo. Film se jmenue Lakeview Terrace.

 

Druhým tipem je belgické drama nominované na Oscara. Film mě hodně zaujal, ale asi jinak, než zaujme vás. Krásně totiž ukazuje fungování klasických Belgičanů v jejich zemi, včetně vtipného neporozumění lidí ze dvou sousedících měst, kde to druhé je na opačné straně jazykové bariéry (Wallonie/Vlaanderen). Je to vlastně asi jediný dostupný film, který nějak zobrazuje Belgičany. Snad si z toho divák neodnese, že jsou to všichni vesnický burani a perverti :D . Lidi z města totiž film nezobrazuje. Ale jinak pointa filmu je úplně v něčem jiném a rozhodně bude milovníky netradičních (nezávislých?) filmů zajímat. Jmenuje se Rundskop. Vřele doporučuji titulky. Kdo tomu porozumí bez nich, dostane ode mě Belgickou čokoládu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...The Thing z roku 1982 (což je ostatně moje absolutní a troufám si tvrdit nezvratná, jednička ve sci-fi filmech)

 

Nevím, jestli je to moje jednička, ale přesně si pamatuju, jak jsem si kdysi dávno koupil DVD přehrávač a první dva filmy, který jsem si zakoupil, byly The Thing a Ghostbusters I. Tehdy stál každej ten film skoro litr (jo, tedy byla DVD ještě drahá), ale nelitoval jsem jediné koruny.

 

Jinak mám rád třeba Event Horizont, ten mám v takové krásné limitované verzi - krabička vypadá jak zkrvavenej interiér vesmírné lodi. Je to takový romatický obal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.csfd.cz/f...musi-byt/videa/

 

Pomalý,neakční,nudný...,

ale pořád ho mám v sobě.

 

Kamileb, chci Ti vyjádřit velkou vděčnost za tip na tento dobrý film, blbost jsem napsal, výborný film.

Takové mám rád, pomalé a neakční.

Všechno mi tam v něm rezonovalo.

Že Sean Penn je výborný herec, tak to je janá věc, ale zahrát paka, mu jde ze všeho nejlépe, to už několikrát ukázal.

Chvílemi jako přesná kopie Roberta Smithe z The Cure a chvílemi jako přemalovaná a potřeštěná Zlata Adamovská z nějakého seriálu na Nově.

Muzika. Samostatná kapitola tohoto filmu, bez ní by byl poloviční. Už název filmu, hit od Talking Heads ukazuje vo co go.

David Byrne se tam objeví ve skvělé živé performaci. A při pohledu na Penna se mi vracely všechny ty pecky od The Cure, když mi bylo dvacet a více, kdy jsem poznával svět. Musím si to hned pustit.(viz. vlákno music) Ještě jednou díky, Kamile.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamileb, chci Ti vyjádřit velkou vděčnost za tip na tento dobrý film, blbost jsem napsal, výborný film.

Takové mám rád, pomalé a neakční.

Všechno mi tam v něm rezonovalo.

Že Sean Penn je výborný herec, tak to je janá věc, ale zahrát paka, mu jde ze všeho nejlépe, to už několikrát ukázal.

Chvílemi jako přesná kopie Roberta Smithe z The Cure a chvílemi jako přemalovaná a potřeštěná Zlata Adamovská z nějakého seriálu na Nově.

Muzika. Samostatná kapitola tohoto filmu, bez ní by byl poloviční. Už název filmu, hit od Talking Heads ukazuje vo co go.

David Byrne se tam objeví ve skvělé živé performaci. A při pohledu na Penna se mi vracely všechny ty pecky od The Cure, když mi bylo dvacet a více, kdy jsem poznával svět. Musím si to hned pustit.(viz. vlákno music) Ještě jednou díky, Kamile.

 

Kamilb - jak říká výše náš pán Jelimán, samozvaný lemurů král, je to ženiální film, maucta :notworthy:

 

Chlapi, když vidím to vaše nadšení... :) This Must be the Place je výbornej film, ale určitě nevynechejte další kousek od Paola Sorrentina: Le Conseguenze dell'amore. Je to o něčem jiným, ale je to jeho mistrovské dílo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...