Přejít na obsah

Angličtina


Doporučené příspěvky

Zdravím,

rád bych se zeptal zde lidí co ovladají angličtinu na slušné úrovni (plynulá konverzace/ sledování filmů bez titulků atd.), jak jste se k tomu dopracovali ? Zkoušel jsem hledat podobné vlákno, ale nenašel a pokud je zde takové, tak se omlouvám. Klidně doporučte kurzy, které opravdu pomohly atd., jsem v tomto docela lenivý člověk a donutit se do učení je u mě občas problém :( .

 

Moje angličtina je docela bídná, sice domluvit se domluvím a normální článek anglicky přečtu a jednoduchému filmu v ang s titulkama rozumím, ale jakmile se jedná o něco složitějšího, tak je problém a už musím cz titulky. Gramatika je u mne tak na úrovni A1 a na tom musím taky zapracovat.

 

Díky za tipy a triky!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zakladem je zacit v nizkem veku. v mem pripade od treti tridy na zakladce a hrani kecacich pocitacovych her tak od 10ti let + sledovani hromady serialu a filmu v AJ s AJ titulky (nebo bez) behem VS me dostalo zcela bez namahy na uroven C2..

 

edit: jo a taky jsem toho na stredni dost precetl v knizkach co me bavily (tolkien apod)

Upraveno uživatelem tmoris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, míval jsem to podobně, pak jsem uzřel, že bez dobrý angličtiny nenajdu "ucházející" job, tak jsem si za cenu pár hodinek zaplatil individuální kurz s rodilým mluvčím skrze jazykovku, po skončení ofiko kurzu jsem se domluvil s ním a míval tyhle lekce na černo a pak jsem si z něj udělal kámoše a lekce mám teď zadarmiko takřka každý den.

Občas nevím, jak se co přesně napíše a jestli minulý předpřítomný použiju dobře (protože to v běžný mluvě takřka nepoužívaj) atp., ale dávám to plynule a z fleku a filmy bez titulí (pokud to není nějakej irskej slang) dávám v pohodě jen díky tomu, že můžu s ěnkým pořád mluvit.

Takže moje doporučení, jestli se chceš prostě domluvit, tak mluv , nejlépe s někým, kdo neumí pípnout česky, to je pak vysvětlování významu nějakýho slova samo o sobě lekcí!

 

Edit: a nehledal bych nějaký objevný nový metody, který mají zaručenej výsledek. Konverzací začneš sám cítit, kdy použít jakej kondicionál, čas, atp.. Mě pomohla jen častá konverzace

Upraveno uživatelem Sedlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja zacinal s anglictinou v prvaku na stredni a prvni dva roky jsem mel kravu za ucitelku, takze jsem prochazel s odrenyma usima s trojkou... ve tretaku prisla skvela ucitelka, ktera vytahla 'phrase cards' a najednou jsem mel z anglictiny jednicky...

 

gramatiku se naucis z knizek, slovni zasobu se slovnikem v ruce ctenim knizek nebo casopisu (a to vcetne internetu) - ja zacinal na newsweek & time a economist pro me byl na zacatku totalne mimo (ani se slovnikem jsem ho boha nedal). zkus namisto blesk.cz cist treba bbcnews.com a na radiu poslouchat BBC radio (ted se to jmenuje radio zet) - rano pred osmou a odpoledne vysilani BBC world service, kde mluvi formalni british english...

 

ale mluvenemu slovu budes rozumnet pouze diky 'exposure' - budes tam, kde se mluvi a budes se snazit porozumnet co nejvic. filmy ti k tomu mozna trochu pomohou na zacatku - obzvlaste klasika, kde se mluvilo jeste formalni anglictinou, jako treba casablanca), novodobe jsou plne slangu a hovorove anglictiny...

 

ale jak pise utrejch, bude to trvat, rekl bych ze i par let, takze se na to priprav :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... dávám to plynule a filmy bez titulí (pokud to není nějakej irskej slang) dávám v pohodě jen díky tomu, že můžu s ěnkým pořád mluvit.

 

to irskej, ten je jeste ok, ale geordie nebo scottish (shallow grave je jeste ok, ale treba trainspotting bez titulku fakt nedam).

 

edit: tyhle regionalni accents bohuzel nikdo neda bez toho, aby alespon v jednom z tech regionu zil...

 

geordie

http://www.youtube.com/watch?v=iIGz8m2vaiA

 

scottish - famozni 2 scots in a lift

http://www.youtube.com/watch?v=SjO1BXzZLpE

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve škole jsem měl jen ruštinu a s AJ jsem začal ve věku okolo dvaceti, různé kurzy apod. Nic moc mi to nedávalo.

Pak jsem v 26 vyrazil na třítýdenní kurz do Anglie a po dvou týdnech jsem konečně pocítil rozdíl.

Tak jsem dal v práci výpověď, odešel do Anglie kde jsem dva roky pracoval a studoval. Kombimace studium, sledování televize, čtení novin a jednou týdně návštěva pubu zafungovala.

A od té doby mě znalost angličtiny živí.

 

Doporučuji pracovní nebo studijní pobyt v cizině, bez kontaktu s česky mluvícími. I pár týdnů Ti dá víc než kurzy v ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to irskej, ten je jeste ok, ale geordie nebo scottish (shallow grave je jeste ok, ale treba trainspotting bez titulku fakt nedam)

 

geordie

 

 

scottish - famozni 2 scots in a lift

Jóo, máš recht! Párkrát jsem byl s těma jeho kumpánama v hospodě, amíci byly v klidu, těm sjem rozumněl všechno. Ir s ním to bylo těžší. Skot byl v pohodě když mluvil se mnou, to si dával bacha a  mluvil dobře, ale po deseti pivech nebo i dřív v hovorech k jinejm jsem neměl šajn co říká. a když jsem se ptal toho známýho (jihoafričana) co říká, odpověděl mi "Don't have a ****** clue"

 

ten scottish video post mě rozsekal! fakt dobrý!

Upraveno uživatelem Sedlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečekal jsem tolik reakcí za takovou chviličku a tímto děkuji :). Vím, že žádné zázračné metody neexistují, ale prostě jak říkám anglicky něco málo umím, ale chtěl bych to dovést do lepší formy. O tom pobytu v zahraničí docela uvažuji a asi to vidím momentálně na nějaký kurz a hledání nových přátel co neumí česky :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mna zabilo pred niekolkymi rokma pohovor z osobneho zo skotska. ked som mu povedal, nech hovori anglicky tak sa len smial ale dalo sa.

myslim, ze dolezite z pociatku ako porozumiet, je pocuvat, vediet rozlisit slova a skladbu vety (aj ked nebudes rozumiet). najdes jednotlive cleny atd. potom je to len o cviceni...na mna to plati (a samozrejme denne minimalne pol hodina ucenia)

...ked si ako pises...lenivy, tak neviem ci ti je pomoci :-)...v skole v USA som sa stretol s chalanmi z TASR a CTK co tam emigrovali v 68, a teda, ziadna slava :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastav si mensi ale dlouhodobe cile a cekej, ze to bude chvili trvat a nevzdavej to,zkus se ucit kazdy den klidne jen par minut. Chvili mozna bude trvat nez uvidis vetsi vysledky, ale pak najednou to prijde. 

 

A co se treba me opravdu libilo a podle me i fungovalo bylo ucit se anglictinu v celych frazich a vetach. Hlavne teda mluvenou. Nejjednodusi zpusob! 

Podivej se treba na http://effortlessenglishclub.com/

 

Zhruba rok jsem to pouzival, maji nekolik giga audio lekci od nejjednodusich az po slozitejsi. V kazde lekci jsou slovicka, mini pribeh, vysvetleni vyznamu ruznich idiomu, vsechno v anglictine, kazda lekce trva cca 30 minut. Kazdou lekci je myslim doporuceno jet dokola treba tyden, 1-2x denne. Ja si to poustel v aute a nejvic mi fungovalo vicemene opakovat NAHLAS vsechno co ten clovek rekl. Fakt to funguje. 

 

edit: je myslim totiz dokazene, ze kdyz si neco budes urcity cas dokola opakovat nahlas a zaroven mozek bude vedet co to znamena, aniz by to musel prekladat, tak kdyz pak potrebujes neco rict, mozek se nebude snazit prekladat slovo za slovem, hlidat gramatiku, spravny slovosled v anglictine atd., ale uz bude mit ulozenou celou vetu, presne tak jak by ji rekl rodily mluvci a proste ji automaticky pouzije. 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se učil AJ na gymplu ještě za komančů, ale i tak mi tam něco zůstalo. Hned po 89 na pár měsíců do Texasu (tam jsem pochopil, že anglicky neumím)  a pak ještě mnohokrát do US (i pár let v kuse). Ideálně doporučuji nějaký pobyt v cizině - pokud možno bez kamarádů (tedy aspoň těch, co mluví stejnou nebo podobnou řečí). Nebo si najít cizince zde na občasný pokec (třeba přes couchsurfing). Spousta věcí se dá nyní pochytit i na youtube. Možnosti jsou nekonečné. Hlavně se nestydět a mluvit při každé příležitosti.

 

EDIT: Ještě mě napadla jedna věc, co jsem kdysi dělal. Nosil jsem s sebou slovníček (nyní by to bylo asi v mobilu) a veškerou konverzaci, kterou jsem přes den vedl, jsem se snažil přeložit do AJ. Tak jsem vytypoval nejčastěji používané obraty + ty, které jsem nedal a musel se doučit. Nemá cenu se učit fráze z knížek, ale skutečně používaná slovní spojení. Daleko nejvíc jsem se naučil v dobách, kdy jsem AJ učil :-)

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mojí zkušenosti bych chtěl vypíchnout jednu důležitou věc. Naučit se angličtinu je jedna věc a udržet si ji je věc druhá. Já se jí vždy jakž takž naučím, abych se mohl kulturně dorozumět, ale poté jí třeba 3/4 roku nepotřebuji. V práci ani doma nemusím pravidelně anglicky komunikovat. Za onen 3/4 rok už skoro neumím ani pozdravit a jede se znovu. Jako ideální vidím situaci, kdy je člověk nucený v práci nebo doma dennodenně komunikovat. Pokud tomu tak není, tak to chce hodně silnou vůli na to, aby se člověk donutil pravidelně trénovat tak nějak na prázdno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mojí zkušenosti bych chtěl vypíchnout jednu důležitou věc. Naučit se angličtinu je jedna věc a udržet si ji je věc druhá. Já se jí vždy jakž takž naučím, abych se mohl kulturně dorozumět, ale poté jí třeba 3/4 roku nepotřebuji. V práci ani doma nemusím pravidelně anglicky komunikovat. Za onen 3/4 rok už skoro neumím ani pozdravit a jede se znovu. Jako ideální vidím situaci, kdy je člověk nucený v práci nebo doma dennodenně komunikovat. Pokud tomu tak není, tak to chce hodně silnou vůli na to, aby se člověk donutil pravidelně trénovat tak nějak na prázdno...

 

a proc neposlouchas radio, nekoukas na filmy v anglictine (idealne bez titulku, a kdyz uz s titulkama, tak alespon v EN), nectes noviny nebo clanky v EN na internetu? sice nebudes mit moznost az tak mluvit, ale neztratis slovni zasobu a budes mit naucenou radu uzitecnych frazi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono staci na trenink treba prolejzat WUS v anglictine... nebo i takova drobnost jako si nechat mobil nastaveny v anglictine..moje prvni motorola ani cestinu nemela a dneska jsem si na to tak zvykl, ze uz si tu AJ nechavam zapnutou i nadale.. clovek to pak ma aspon denne pred ocima.. <br /><br />z mobilu...<br /><br /><br />

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proc neposlouchas radio, nekoukas na filmy v anglictine (idealne bez titulku, a kdyz uz s titulkama, tak alespon v EN), nectes noviny nebo clanky v EN na internetu? sice nebudes mit moznost az tak mluvit, ale neztratis slovni zasobu a budes mit naucenou radu uzitecnych frazi...

 

Však já se snažím to takto dohánět, ale efekt je minimální v porovnání s tím, pokud je člověk nucený komunikovat dnes a denně v práci. Kamarád co byl na angličtinu vždycky levý musí v práci komunikovat a dnes mrská jazyk takřka plynule. Jen jsem chtěl podotknout, že nemá cenu dát x tisíc za kurzy atd., když to pak člověk pravidelně nepoužívá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je strašně důležitá motivace, která tě bude popohánět i ve chvílích, kdy se ti nebude vůbec chtít nebo bude třeba málo volného času. Já jsem byl ve škole nejlepší v nejhorší skupině a v pohodě bych tam přežil celou školu. Jenže pak se objevila možnost získat stipendium na americkou college a to jsem si nechtěl nechat ujít a zamakal. Dva roky jsem téměř všechen volný čas věnoval tvrdému samostudiu a nakonec byl půl roku v Anglii. Vyjet do anglicky mluvícího prostředí je téměř nezbytnost, i pár měsíců má význam - třeba jako dobrovolník nebo brigádník. A tam je potřeba být aktivní, ptát se native na cokoli ti není jasné - slovíčka, fráze atd. Oni samozřejmě nebudou častokrát schopní to úplně vysvětlit, ale ta konverzace má velký význam. Už jenom to, že si člověk dokáže říct, aby mluvili pomaleji nebo použili jiná slovíčka je důležité pro učení a sebevědomí. Takže za mě je motivace asi to nejdůležitější a dneska jsou úplně jiné možnosti díky internetu a smartphonům než třeba 15 před lety. No a pak samozřejmě pořád platí nejen pro angličtinu USE IT OR LOSE IT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...