Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Armida začala nabízet nový model A9 jedná se o v podstatě o zmenšený model verze A2

 

nabízí se ve dvou verzích :

 

 

 ARMIDA A9 1200m Diver  
- 316l stainless steel case 
- blue sunbrush dial
- All silver hands 
- C3 lumed bezel dot, hour markers and hands 
- 38.5 mm case diameter
- 39.5 mm bezel diameter
- Lug to lug 47.8 mm
- Lug distance 20 mm
- Height  15.7mm incl. domed crystal
- Sapphire crystal 3mm double domed
- Anti reflective coating on the inside crystal
- 20mm bracelet and rubber strap
- Waterproof to 1200m/3937 feet
- Screwed and signed crown 7mm
A9%201200%20blue.jpgA9%201200%20black.jpg
 
ARMIDA A9 500m Diver
 
- 316l stainless steel case 
- black dial
- All silver hands 
- C3 lumed bezel dot, hour markers and hands 
- 38.5 mm case diameter
- 39.5 mm bezel diameter
- Lug to lug 47.8mm
- Lug distance 20mm
- Height 14.8 mm incl. domed crystal
- Sapphire crystal 2.6 mm double domed
- Anti reflective coating on the inside crystal
- 20mm bracelet and rubber strap
- Waterproof to 500m/1650feet
- Screwed and signed crown 7mm
A9%20500%20black.jpg

A9%20500m%20blue.jpg

 

je i verze no date

A9%20500%20black%20ND.jpg

 

zdroj : http://www.armidawatches.com/a9.php

 

cena 399 dolců

Upraveno uživatelem quest987
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne obycajne hodinky, v podstate kopia subov s vylepsenim WR a sunbrush dial je pekny.

 

Co k tomu viac povedat. Snad len tolko, ze su to dobre a lacne pracovne a pohodlne hodinky, ktore netreba setrit. Urcene pre uchylakov ohladom hrubky :) Od minulej stredy na ruke, objednal som prvy den ako sa objavili na stranke (blue 1200) a spokojnost :) Akurat minus 10 sec denne nepotesi, ale co cakat za te penaaze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fotky zial este nemam, najblizsie nafotim, su nadherne, robia mi rovnaku radost ako X krat drahsie becka, rolexy a omegy, ktorych som mal v minulosti kopec. Spracovanim zatial najlepsie armidy (najma vdaka vystupenym indexom, perfektne vyfrezovane telo, vlozka na lunete ma krasne kruzky po sustruzeni), ked porovnam s a1, a1b, a3, a4, a5, ktore som mal. Najma a5 bolis pracovanim ozaj nizko... a zase a1 moc jednoduchy dial, jednoducho pokial nie je aspon ako taka plasticita cifru, tak ma to moc nebere, cize idem smerom jednoznacne dress diver, nie tool...

Kvalitu frezovania pozeram najma medzi lugs, tiez spracovanie hran... ozaj je to tu o triedu lepsie ako na inych armidach co som mal. Napriek tomu som mal s hodinkami jeden kozmeticky problem od nova, vyzadovalo to demontaz lunety a maly servis, ale slubil som Chrisovi z armidy, ze viac neprezradim :) islo zrejme len o moj kus.

 

Ten strojcek som si trosku nastudoval, lebo som ho nepoznal... a musim skonstatovat ze je to sice parametrovo super stroj a vraj aj spolahlivy, ale jednoducho neviem prekusnut fakt, ze ho montuju do 100 dolarovvych invicta... cize cenovo ma hodnotu asi tak 40 USD odhadujem (za 50 USD sa predava samostatne na ebay). Na druhej strane miyota 9015 ma hlucny rotor, ale zase 28.8k, cize plynulejsiu sekundovku.

 

model a9 s indexami namalovanymi som vobec nepochopil, nech je to vintage ako chce, nepaci sa mi... luneta snad aj ano, ale indexy neviem prekusnut...

Skoda ze neurobili 500m model s vystupenymi indexami, uprednostnil by som ho pred tymto zbytocne tlstym a az moc vodotesnym modelom.

 

Kazdopadne... za teee penaaaaze.... nie je o com.... v ziadnom pripade neslo o hladanie originalneho kusku, ale skor overenej (a okopirovanej) klasiky... pricom toto plagiatorstvo sa sirsie akceptuje snad len pri kategorii mil-sub, ako je tato a9

Upraveno uživatelem vrcan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jsem neviděl Seiko strojek, který po usednutí šel rychleji. Spíš mi přišlo, že se vždycky ještě zpomalily :(

Ano, mám rovnakú skúsenosť. Po vybalení +1 s, po zabehnutí -5 s. Ale aj tak je to ešte dobre.

Do plusu by ma potešilo viac.

 

A9 môže byť. Za tie peniaze... 1200m model je už príliš vysoký. 500m modelu mohli dať plastické indexy.

Upraveno uživatelem dandy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ano, mám rovnakú skúsenosť. Po vybalení +1 s, po zabehnutí -5 s. Ale aj tak je to ešte dobre.

Do plusu by ma potešilo viac.

 

A9 môže byť. Za tie peniaze... 1200m model je už príliš vysoký. 500m modelu mohli dať plastické indexy.

 

seiko nh35 mam mimochodom na maranez bangla, ktore prisli asi dva tyzdne dozadu a presnost je... neuveritelna!!!! Po tyzdni nosenia (v noci sklom nahor) isli o 1sec dopredu... Samozrejme sa to neda nazvat inak ako nahoda... ale potesi... konkretne pri bangla strasili ini majitelia nepresnostou aj minus 25sec.

 

dynko na A9 je skutocne dost hrube, skusal som zbrusovat rucne, ale moc toho dole neslo, necham to odrbusit na pasovej bruske, aspon 2mm. Predat sa ich nechystam, tak preco nie... a ako pises, 500m mohli dat plastove indexy, v tom pripade by som ich uprednostnil koli dynku...

 

 

vrcan|: Že tys na nás zapoměl s fotkama?

 

mno, som lenivy... ale spravim, sunbrush dial si to zasluzi! Kazdopadne nie je moc co obdivovat, no ono akoze je, ale nic nove to nebude... skor mi robia radost dvoje nove halios tropik a maranez bangla... A9 su pracovne hodinky na situacie ked mi je ine luto nosit... to bol hlavny ucel ich kupy.

 

 

 

Upraveno uživatelem vrcan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po letech...

Tak se ke mě jedny dostaly A9 500 m verze s modrým dialem. Chci na nich vyzkoušet zda mi bude sedět ten rozměr, než půjdu do vyšší ligy.

Nic jsem od nich nečekal, ale už jen fakt, že sedí parádně, mě příjemně překvapil (hlavně s ohledem na tu výšku pouzdra, ale na ruce to vůbec není poznat).

Jinak jsou to jednoduchý hodinky s jednoduchým cifrem a překvapivě dobrým zpracováním a v neposlední řadě dobrou lumi.

Za ty peníze cajk.

 

post-44633-0-25785300-1509537502_thumb.jpg

post-44633-0-22957300-1509537854_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...