Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

Vidíš, tu sa názorovo rozchádzame. Ak je to limitka, aspoň by občan mal tušiť, koľko kusov je na svete. A ak je to limitka turtle za 500 Eur, tak by tie čísla mali byť ešte aj pekne vypulírované a hodinky uložené v peknej krabičke, s náramkom aj gumou. Pretože pýtať 500 Eur za turtle je vzhľadom k ich spracovaniu snáď až drzosť.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš, tu sa názorovo rozchádzame. Ak je to limitka, aspoň by občan mal tušiť, koľko kusov je na svete. A ak je to limitka turtle za 500 Eur, tak by tie čísla mali byť ešte aj pekne vypulírované a hodinky uložené v peknej krabičke, s náramkom aj gumou. Pretože pýtať 500 Eur za turtle je vzhľadom k ich spracovaniu snáď až drzosť.

Okej, tak je to 460 eur za nejdražší model, abychom byli přesní :)

Drzost? Hele nevim, jsou to mechanický divery za 460 eur, to mi přijde dobrý. A doufám, že mi tu nevpálíš jako srovnání nějakou Armidu, či něco podobného ;)

Všímám si, že vybrat si nic nemůžeš už fakt dlouho, tak by možná stálo za uvážení, jestli hledáš na správném místě. Já taky nechodím do Breitling sekce a neremcám tam nad tím, jak je to příšerný. A teď ještě příšernější :) A nemyslím to vůbec zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trafil si kliniec po hlavičke. V poslednom čase naozaj pomaly dospievam k názoru, že nehľadám na správnom mieste. Čo sa týka remcania, len vyjadrujem môj názor k aktuálnej situácii u značky, ktorej odjakživa fandím. Ak vyhodia von niečo úžasné, budem tu krochkať blahom a snáď mi to nebudeš vyčítať a posielať ma inam :). A tiež to nemyslím zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trafil si kliniec po hlavičke. V poslednom čase naozaj pomaly dospievam k názoru, že nehľadám na správnom mieste. Čo sa týka remcania, len vyjadrujem môj názor k aktuálnej situácii u značky, ktorej odjakživa fandím. Ak vyhodia von niečo úžasné, budem tu krochkať blahom a snáď mi to nebudeš vyčítať a posielať ma inam :). A tiež to nemyslím zle.

Tak mi prosím pak jen dej vědět, kde jsi teda našel :) Z aktivity na fóru a z našich rozhovorů si říkám, jestli je to vůbec možné :D

A vůbec, tohle by se mělo probírat u piva.

Jinak tomu rozumím, u vícero značek to mám podobné. Třeba mi moc nesedí současný přístup Orisu, mých prvních švýcarských hodinek, takže srdcovka. Letos to trochu zachránili několika super modely, ale i tak jsem občas na rozpacích.

 

Pokud jde o Seiko, tak mám sám kritiky dost, jenom to neventiluji tady, ale posouvám to jinam. A třeba letos je podle mě super rok. Sám pořizuji/pořídil jsem tři kousky na nošení. Mimo tohle jsou skvělé dámské cocktail time, modré shippo enamel jsou úžasné a myslím, že za to bude stát i ten facelift marinemasterů, ačkoliv se bude dlouho debatovat o ceně. Ale to je daň za to, že to Seiko mělo dlouhodobě špatně nastavené a teď to musí dorovnávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se ta novinka líbí, těch milion Želvích variací neřeším, u Monster jsem si to taky kdysi říkal a dneska bych je měl nejradši všechny :D Ale třeba ten fakt limitky či nelimitky pro mě bude zásadní faktor, jestli ty stříbrňáky koupit nebo ne... Protože tyhle speciální edice pak ve výsledku vnímám jako základní model - je jich všude plno... Když o tom tak přemýšlím, tak asi to je důvod, proč jsem prodal PADI nebo nekupoval Save the Ocean, i když za mě hezké oboje. Pravda, u PVD jsem si říkal taky, že "jen speciálka", a pak jsem je horko těžko sháněl kdesi ve Španělsku :D Ale myslím, že to byla spíš výjimka. Jinak co se ceny týče, tak mi přijde taková normální na Turtle, ale když už se tu řeší, nevíte někdo, proč stály Zimbe Želvy 2x tolik než obyčejné? Vždyť nejsou v ničem extra, nebo mi něco uniká? 

 

A jinak asi budu taky za frflala, ale MM300 za 3 tisíce dolarů je pro mě dost úlet a to jsou to podle mě boží hodinky a kdybych na ně měl ruku, mám je dodnes. Sice chápu, že Seiko se chce asi profilovat jako elitnější hodinářská značka, nicméně vždycky mi bylo Seiko právě sympatický tím, že za super peníze měl člověk perfektní zpracování, holt bez Swiss pozlátka. Ovšem za 3k USD už jdou pořídit třeba Tudory a ač mám doma Seika dost, a jsem myslím celkem velkej fanda, tak v takovým případě nevidím jedinej důvod, proč dát přednost MM, safír a keramická luneta to pro mě nezachrání... A o nových GS ani nemluvím. Asi po tom re-positioningu už nepatřím do Seiko cílovky :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jinak asi budu taky za frflala, ale MM300 za 3 tisíce dolarů je pro mě dost úlet a to jsou to podle mě boží hodinky a kdybych na ně měl ruku, mám je dodnes. Sice chápu, že Seiko se chce asi profilovat jako elitnější hodinářská značka, nicméně vždycky mi bylo Seiko právě sympatický tím, že za super peníze měl člověk perfektní zpracování, holt bez Swiss pozlátka. Ovšem za 3k USD už jdou pořídit třeba Tudory a ač mám doma Seika dost, a jsem myslím celkem velkej fanda, tak v takovým případě nevidím jedinej důvod, proč dát přednost MM, safír a keramická luneta to pro mě nezachrání... A o nových GS ani nemluvím. Asi po tom re-positioningu už nepatřím do Seiko cílovky :(

Ti nevím, MM mají takovou nesrovnatelnou "auru", nejen kontra Tudor. S ohledem na historický background a úroveň zpracování je dlouhodobě považuji za cenově podhodnocené. Kdyby to nebylo Seiko, ale třeba Omega, tak je z MM dávno klenot značky aka Moony. To by ovšem nesměli poslední roky produkovat kamiony barevného bordelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenu Zimbe želv vyhnali nahoru překupníci. A poptávka byla taková, že to lidi akceptovali. Proto si stříbrný želvy/samuraje zajistěte včas, ať se nestane něco podobného :)

 

Debaty o ceně nových MM300 čekám ještě hutnější, asi to nejvíc nastane, až budou v krámech. Připravím si na to popcorn :) Pokud si to správně vybavuji, tak u sbdx001/017 panovalo stanovisko, že i za tyhle peníze nabízejí neskutečný poměr ceny a výkonu. No tak teď tam je navíc safír a keramika, to taky není zadarmo (koukněte, kolik chce za keramickou lunetu Rolex), plus JDM zdražení. Lepší to nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti nevím, MM mají takovou nesrovnatelnou "auru", nejen kontra Tudor. S ohledem na historický background a úroveň zpracování je dlouhodobě považuji za cenově podhodnocené. Kdyby to nebylo Seiko, ale třeba Omega, tak je z MM dávno klenot značky aka Moony. To by ovšem nesměli poslední roky produkovat kamiony barevného bordelu.

 

A to zas jo, souhlasím s tebou, že MM mají auru, historický background a prostě jsou to ultimátní tooly... A taky to, že v té záplavě modelů dost zapadají, což je škoda. Ale auru, historický background a toolovitost mají třeba i Doxy Sub. Jestli si to dobře vybavuju, tak nové se daly sehnat ve stejné ceně jako SBDX001/017 a jeté taky chodily víceméně za stejné peníze. A teď, když jsou MM o tisíc dolarů dražší, tak bych si asi těžko našel důvod, proč koupit ty. Teda hypoteticky, MM už jsem měl a ani na jedny z těch hodinek nemám ruku :)

 

 

Cenu Zimbe želv vyhnali nahoru překupníci. A poptávka byla taková, že to lidi akceptovali. Proto si stříbrný želvy/samuraje zajistěte včas, ať se nestane něco podobného :)

 

Debaty o ceně nových MM300 čekám ještě hutnější, asi to nejvíc nastane, až budou v krámech. Připravím si na to popcorn :) Pokud si to správně vybavuji, tak u sbdx001/017 panovalo stanovisko, že i za tyhle peníze nabízejí neskutečný poměr ceny a výkonu. No tak teď tam je navíc safír a keramika, to taky není zadarmo (koukněte, kolik chce za keramickou lunetu Rolex), plus JDM zdražení. Lepší to nebude...

 

Takže retail Zimbe byl taky kolem 500, ale těch 1000 byly přeprodeje? No ale fakt by mě dost zajímalo (nijak neironicky), jestli až si do Koscomu někdo půjde koupit nový hodinky a dá si vedle sebe třeba BB nebo MM, nechá se "ukecat" na JDM přirážku, safír a keramiku proti Swiss made a skoro Rolexu, teď už za stejné peníze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VojtaB: oficiálna cena Turtle Zimbe bola myslím 23500 THB, cca 620 Eur. Kúpiť sa dali za 20-21.000, čiže cca 550 Eur.

Pre porovnanie, aktuálne je oficiálna cena oranžovej ázijskej "limitky" nejakých 21.500 THB. Reálne sa predávajú za 15-16.000, cca 430 Eur, kurz je trochu horší, než pred dvomi rokmi. Zimbe majú zafír, lepší finiš puzdra. Náramok aj guma sú aj pri oranžových. Zimbe v Thajsku v obchodoch nenájdeš, oranžové sú všade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Chumpus

 

Moje PADI se mnou na začátku září taky oslavily dva roky. Nenosím je sice tak často (už jen proto, že mám Želv víc), ale vždycky, když je vezmu na ruku, tak "to tam je". A nemyslím, že se v blízký době omrzí. Nicméně Blue Lagoon je podle mě ještě lepší barva.

 

Každopádně limitek a speciálních edic Želv už bylo dost. Já pořád čekám, až je rozjedou i u Baby Turtle. To je hlavní důvod toho, proč zatím nemám žádnej ze standardních modelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jestli jsem to správně pochopil, tak je to klasický SKX pouzdro, v tom 4R35 automat a k tomu chytrej náramek kterej se umí propojit s androidem. Tak to si asi nekoupim, ale zajímavý to je.

 

Jo a prý se s tím nedá potápět :-D

 

post-18707-0-87007400-1537434553_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...