Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

Už jsem se to jednou pokoušel nakousnout, nicméně bez výsledku. Jak vnímáte odklon Seiko 5 od smyslu čísla, tedy odklon o pěti atributů, které Seiko 5 jasně charakterizovaly.

Mně osobně to vadí, pětky, co nemají všech 5 pohromadě, by neměly označení 5 nést. Ve svý době právě pětky tvrdily muziku, že to jde dělat dobře, funkčně a za málo.

A Seiko nejen že si toho klenotu neváží a dělá pod hlavičkou 5 různý "dvojky" a "trojky", ale nakonec i změní logo. Možná že ta změna loga a potlačení pětky je právě důsledek, že už stejně nejde o nic a pětka vlastně nic neznamená.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s tím, že by těch pět atributů splňovat měli. Na druhou stranu nějakou změnu už to chtělo. Sice mi ani to starý logo nevadí, ale vždycky když jsem ho viděl u současný produkce, tak mi to už k nim nesedělo. Respektive se mi při pohledu na ně vybaví 70. a 80. léta a to není u všech modelů žádoucí.

Každopádně si myslím, že většina zákazníků už bere Pětky spíš jako určitou "značku" než jako symbol toho, co by ty hodinky měly splňovat (podle mě to téměř nikdo ani netuší)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ktera petkova vlastnost nejčastěji chybi, navic pri te dneska uz nejasne/ v čase menene definici ?

 

Datum na ctyrce? To neplatí uz dlouho a lidi asi ozeli nejvice... Day date? to chybi myslim malokdy..

 

1. The Diaflex mainspring

2. The Diashock system

3. Automatic winding

4. Day/date indication

5. Water resistance

 

 

Seiko?s website commemorating the 50th Anniversary:

1. Automatic winding

2. Day/date displayed in a single window

3. Water resistance

4. Recessed crown at the 4 o?clock position

5. Durable case and bracelet

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze Seiko hodilo Seiko5 v tej tradicnej podobe cez palubu a idu na to normalne jak sucasni aziati. Proste uz sa nehraju na japoncov a tradicie, uz sa hraju na hoňkoňcov, singapurčanov, thajcov a vsetkych tych novych pan-aziatov s bledou pletou, melirmi a opulentnymi outfitmi. V tomto duchu je dedicstvo minulosti zataz a treba sa ho zbavit. Lacne a dobre 5ky uz do konceptu nepasuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto syslím a SNZG15k1 jsem si pozichroval jedním kouskem SNZG13k1 -

protože jsou zkrátka úplně nejvíc a docela plní odkaz Adolfa Loose, jenž pravil: "ORNAMENT JE ZLOČIN"

 

Protože co kdyby s pokazily, že, nebudu chodit s hollow rukou...

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, doktor, ten se vyzná - ale vážně, nekecám. Věděl jsem to, jen jsem to trošičku přeformuloval, je to můj pohled na hodinky jakžto ukázku nádherného kinematíckého řetězce nuceného pohybu. Přidávat k takové kráse kudrlinky mi přijde jako neúčelné. Jo, mám trochu rustikální vkus a přijde mi, že zdobit dršťkovou polívku jedlým zlatem by bylo mimo mísu ;o) 

A dršťková polévka je jeden z polévkových archetypů, a nelze k ní zaujmout neutrální stanovisko. Má lovery a hatery.

Tím jsem opsal kruh a jsem zpět u pana Hattoriho

 

Viz čerstvé vlákno, kde se autor ptá, není-li blázen ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mi vadí že Skx degradovali o třídu níž. Taková legenda a velkolepý prodejní úspěch si zasloužil opak. 3D indexy, lepší strojek a zařadit do řady X cenově těsně pod želvama v základním provedení. Ale legendární potapky degradovat, s tim nesouhlasim. Timto uděluji Seiku žlutou kartu a to poprvé v životě. Ještě jedno faux pas a bude červená!!! 140.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mi vadí že Skx degradovali o třídu níž. Taková legenda a velkolepý prodejní úspěch si zasloužil opak. 3D indexy, lepší strojek a zařadit do řady X cenově těsně pod želvama v základním provedení. Ale legendární potapky degradovat, s tim nesouhlasim. Timto uděluji Seiku žlutou kartu a to poprvé v životě. Ještě jedno faux pas a bude červená!!! 140.gif

To im mozes rovno dat cervenu, ved pri triezvom pohlade je dalsi preslap len otazkou casu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...