Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

azeppelin: Faseta na nožkách je zrovna naprosto v cajku, resp. i kdyby to byl samoúčelný výstřelek, povedl se (i proto mám rád šóguny). Jsem vlastně rád, že zrovna tohohle designovýho směru se u pouzder diverů teď držej.

 

dan: jsem zbytečně stahoval ocas mezi nohy teda :) A ptáš se dobře :)

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

azeppelin: Faseta na nožkách je zrovna naprosto v cajku, resp. i kdyby to byl samoúčelný výstřelek, povedl se (i proto mám rád šóguny). Jsem vlastně rád, že zrovna tohohle designovýho směru se u pouzder diverů teď držej.

 

 

Jenže zrovna u shogunu je těch faset víc a tím se z toho stává záměrné vizuální "tvarosloví", přičemž je pochopitelná analogie navazujících prvků. Ta nová pouzdra to podle mě postrádají, zkrátka neelegantní hrouda kovu se seřízlou nožkou. Podívej se jak na shogunech vizuálně komunikují indexy a font na vložce lunety s indexy a ručkami a znovu se v tom odráží princip tvaru pouzdra. Nebe a dudy.

post-7533-0-99708500-1557488775_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže zrovna u shogunu je těch faset víc a tím se z toho stává záměrné vizuální "tvarosloví", přičemž je pochopitelná analogie navazujících prvků. Ta nová pouzdra to podle mě postrádají, zkrátka neelegantní hrouda kovu se seřízlou nožkou. Podívej se jak na shogunech vizuálně komunikují indexy a font na vložce lunety s indexy a ručkami a znovu se v tom odráží princip tvaru pouzdra. Nebe a dudy.

 

By si mohol častejšie takéto rozbory. Inak sa tu kadejaké tupelo zmôže iba na vyjadrenia, že font vyzerá ako na päťkách a čierna je moc do žlta :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda hlavně doufám, že se mi ze servisu vrátí v takovém stavu, abych se mohl opájet navazujícími prvky namísto prvků nenavazujících.

 

Fasety - je to hnidopošství, já jich teda ale na nožkách napočítal stejně - ne-li víc, na zakončení nožiček z profilu není vidět. Jasně, tyhle nový nemaj klasickou ochranu korunky anebo ten "límec" pod cifrem.

 

Mně se právě líbí, že samuraje, šóguny, SBGH i tyhle se právě stejnýho tvarosloví, jak říkáš, držej -  samosebou s ním trochu odlišně u různých pouzder pracují, někdy líp, někdy hůř.

 

Pouzdro od šógunů je super, je i takový celkově gracilní, a zřejmě i podařenější. Ty v těchhle novejch pouzdrech vidíš jenom manýru, já ne, jsou to při zachování větší komplexnosti pouzdra na první pohled divery od Seika, šóguny jsou větší solitér.

 

Abychom si ale trochu zachumpusovali - v ruce jsme je neměli, tak co řešíme  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tieto nove GS dajvre su take hrudovite, to suhlasim, ale rukopis Seiko maju, hoci subjektivne asi menej elegantny. Ale ja to vnimam tak, ze je to zamer skor nez nahoda, chceli ich urobit svojbytne a odlisne, tak na to isli tak. V reali pokial ide o tvar vyzeraju naozaj dobre, aspon teda tie automaty, a toto velmi pravdepodobne nebude ine.

 

Co mi na novych GS vadi je ich odklon od konzervativnej kombinacie funkcnosti a estetiky jemne smrncnutej leskom (v podobe l.e.) smerom k prvoplanovemu azijsko blizkovychodno instagramovemu blingu, hoci remeselne level de luxe. (povodne som napisal "vulgarne skokotnely pristup k dizajnu", ale to uznavam, ze je to velmi nejednoznacna definicia). Proste z toho robia Seiko 5 travesti show. Veci su tu viac "akoze" nez naozaj. Samoucelne stupnice, farby, materialy, hnede a fialove ciferniky, no proste picoviny hodne letiskovej vitriny alebo svajcarskeho butiku pre novych rusov, ale urcite si toto nespajam so znackou Seiko (inac by som nebol fanusik). Osobne som uz GS prestal sledovat, je to pre mna necitatelna zaplava novych modelov, nevidim v tom system, logiku, jednotny dizajnovy rukopis, proste u mna padli do mainstreamu a nestoji mi to za ten cas, obcas hodim pohlad ci nahodou sa nieco neudialo ale nic, zlty rehaut, dve minutove stupnice, quartz za 4000e, ok pome dalej.. nothing to see here folks..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zase sleduju - třeba se někdy v tichosti proflákne, že updatovali spony a zrovna nástupnický model pro 200m Q divery je pro mě na papíře extrémně zajímavý - jen se to zas tak nepovedlo.

 

A přesně, důvod, proč si myslím, že to bude z hlediska pouzdra cajk, je triangulace pomocí SBGH.

 

Neuměřenost současné nabídky mi v něčem připomíná ty exkluzivní KitKat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt ne? :)

 

instant: Když jsme u tématu "just 'cause we can": z první ruky to ještě nemám (ale čeká mě to brzy, jedna baterka už celkem přesluhuje): GSeiko k sobě zdá se začíná stahovat i výměnu baterek. Že to může stát pár litrů je opruz (a nedělám si iluze, že třeba B si za Q taky dost neřekne), ale třeba ty hodinky přes měsíc neuvidíš. Pro někoho drobnost, pro mě je to (u "bezúdržbovýho kvarcu") na žlutou.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...