Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

Ale po tychto novych wilardoch na tahu za 1200e im jebem na sla releases a prospexy za gs ceny

 

Já omdlel už loni když sem je viděl s tou cenovkou. Podle mě bylo vydání willárdů tak jak to udělali  - nesmysl, který se potvrdil tento rok.

Leží tak vedle sebe za +- stejný peníz, filmová rekvizita - jo pěkně udělaná, ve své době za pár babek. A profi divery, grandfather tuna, speciály které se možná i potápěly. Co já vím, snad dvacet snad patentů na pouzdro. Za stejný peníz.

Něco je špatně.

Pevně věřím že se někteří z nás dočkají Re-creation, Limited edition, Legend divers SKX.  SLA0....   za kilo.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Designově fajn, strojovna na lítačku taky ok, ale proč tam sakra cpou plechové koncovky? Kdejakej kentus za pár $ na alíku je má plné, protože je rok 20, stojí to pár drobnejch a výsledek je znát.

 

Seiko-nano-universe-szsj005-chronograph-

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je na plechových koncovkách špatně?

Všechno. Samá vůle, člověk trochu blbě pohne rukou a už se to ohýba. Dobrý jsou jedině z důvodu nostalgie a vintage nádechu, ale z praktické stránky mě žádná výhoda nenapadá, tak možná nižší váha.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plná koncovka na hmotnosti moc nepřidá...a hlavně se neohne při měnění za řemeny atd. Celkově mám taky raději lehčí tahy a plechové spony, ale musí to být udělané pořádně. Což na levných Seiko prostě není a nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna u Moonů souhlas, ale spíš i z důvodu nedobře řešených koncovek.

A všeobecně si u spousty hodinek nic než plech nedovedu představit, ale to hlavně z důvodu, že se mi prostě líbí vintage kousky.

Plech u nových hodinek mi ale přijde jako krok zpět a hraní si na něco, čím to prostě není.

Chápu to jen u nejlevnějších hodinek, kde je to jen čistě kvůli snížení nákladů.

Když je vůle u plných koncovek, tak je to prostě chyba výrobce a radši mám produkt, kde nemusím nic zohýbat sám doma, aby to sedělo. Navíc tahle úprava se často vidí právě proto, že plechový koncovky prostě často dlouhodobě nedrží tvar.

Jinak ale nic proti, každej to má jinak a tak je to v pořádku.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně si nepřipadám tak sám jako odpůrce plechových koncovek... Nesedí, přihne se, chválíte si to. Jako jak nesedí? Jak přihne se? U hodinek, kde je všecko na setinky a jemněji?

Za plechem se navíc drží všeliké svinstvo, a holt je to jako porovnávat zděnou budovu a divadelní dekoraci, zezadu podepřenou lešením....

 

A navíc, jsem starší vosoba, a  měnit tah s plechovkou je prostě vopruz a člověk si akorát tak podře nožky. Jako na hodinkách.

Seiko mám raději dva exempláře, jeden na gumě a druhý na tahu. Akorát manželka si myslí, že přehazuju tahy ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A doplním. V podstatě mi nevadí plechová přechodka mezi tahem a pouzdrem hodinek. Hrozné je to napojení prvního plného článku na tento dílec. Ta viditelná hrana plechu té přechodky. Kdyby ji víc natvarovali, udělali zaoblení směrem dolů, aby se ta hrana aspoň tvářila jako plný dilek... Ale co. Já jsem získal co jsem potřeboval a aspoň nemusím pošilhávat ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...