Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

Před hodinou, ten blbej napsal:

Tak konkrétně ty nejnovější pětky budou tenčí přesně o mínus ta diver luneta, co byla na jejich předchozí verzi s WR 100 a push korunkou. Ani o mm míň, ani o mm víc, stejnej strojek, stejný pouzdro, to je z toho snad jasný. Když už je jednou s tou diverskou lunetou udělali, měli se na tohle vybodnout. Je sice pravda, že potápěčská luneta na hodinkách s WR 100 a push korunkou působí tak nějak řekněme... roztomile komicky, ale na druhou stranu řada lidí ji používají k počtu\ odpočtu čehokoliv. Ta její náhlá absence na mě, jakožto jediný změny, nemůžu si pomoct, působí tak nějak, jako že se šetřilo a škrtalo...

Tak stejný pouzdro jen bez lunety to nebude. U těch diverů je lug width 22mm, tady píšou 20mm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že značky i ve vyšších patrech mají podobné modely s lunetou i bez, je celkem obvyklý jev. Nechápu, proč by to u Seika mělo vadit. Tohle jsou pro mě poor mans expy jedničky a jsou v pohodě. i pro ty poor meny, co si chtějí zablbnout s bicolorem a nemají 5k€ v kapse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten, kdo nezná skx nebo k nim nemá vztah, to může být ok. já v tom pořád vidim potápky se sundanou lunetou. asi jako když jsem si na amfibie pořídil čistou zaoblenou lunetu. pouzdro je k tomu dost macatý. ale na tom černym natostrapu možná dobrý - jsem zvědavej na živý fotky, jak to jako celek bude působit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako to vravite? Nekdo ma rad holky, jinej vdolky? Poznam SKX, mam k nim vztah, zdielam "kult", ktory sa casom okolo nich vytvoril a napriek tomu ma tieto nove 5ky neurazaju. Prave naopak, za mna zaujimavy pocin. Uznavam, ta korunka na 3 a 3/4 hodine je na zamyslenie. Bez diver lunety to zvlast udrie do oci. A mozno len nechceli vytvorit bohapustu kopirku BlackBay. Aj ked podobnost je cisto nahodna.

 

Capture2.JPG.1379de32c1335ed5c2b13a6d344d5ba6.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to zas tak úplně neuráží, sice bude ta bezluneta brzo plná škrábanců, protože to spíš budou otloukánky, ale což... Spíš jsem si uvědomil, jak mi vlastně u Seika vadí na cifru to rozdělení na řady. Nově arcihnusný logo 5, už dlouho Prospex logo, nápis Presage... Jakože proč? To mě vlastně celkem mrzelo už u starých pětek. Tolik povedených modelů, ale pak tam do toho pětkové logo, jakože to je vlastně model "pro chudý" a ať to všichni ví.

Zajímalo by mě, jestli nějakej jinej výrobce popisuje ty cifry taky tak, nevíte? Že je tam přímo napsaná ta modelová řada....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korunka na čtverce by bohužel úplně zabila tvar pouzdra, ty křivky podél pravé strany jsou vyloženě příjemné,  
blíž k pravé dolní nožce by zakrytování korunky s nožkou splynulo - takhle je ten přechod docela podmanivý.
Jak tak na to čumím, začíná se mi to líbit čím dál víc.

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, pebe napsal:

s tou pozicí korunky, vždyť to je úplně stejná pozice jak u SKX

mě se fakt líbí, a jestli budou třeba o 1-2mm tenčí, tak budou fajn

To nerozporujem, len mi to pri tomto casual dizajne menej oku lahodi. To ale nemeni nic na tom, ako som pisal, pacia sa mi a rad si ich pozriem nazivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Delapancha napsal:

Navíc pozice korunky na 4ce býval jeden s aspektů rady pět, ne? 

Pozice korunky putuje u seika od 3:45, přes 4:00 po 4:15. Někdy to vyosení mimo 4:00 nevadí, někdy jo.

U hodinek za tyhle prachy asi není třeba moc řešit, že vzali základ, který měli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...