Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

Stejnej názor jako Bandi. Ad film, aspoň si rozšířím obzory - mrknu na něj s mladým, jemu by se to mohlo taky líbit.

Hodinky pěkný, bejt trochu jinde cena, možná bych o nich i uvažoval, stejně nějaký Spring drive vyhlížím. Btw poradíte, kde najdu Grand Seiko modely se Spring Drive? Zkoušel jsem hledat, našel něco tuhle, něco támhle, ale zajímalo by mě to souborně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

tohle je krasavice dámská, to se můžou jít ostatní fašounové značky schovat ;o) SRKZ50P1 (je to troch OT,  je to mimo výseč 2014-18. ale navazuji na předchozí obrázky)

 

seiko-quartz-50th-anniversary-special-edition-srkz50p1_1460183220190730102653 (2).jpg

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 6. 2020 v 14:04, Liqid napsal:

Pokud už to tady nebylo, tak koukám, že už je mají v Koscomu. https://www.hodinky-koscom.cz/hledat?ss=&ssv=&s=Porco+Rosso

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělení stylů čehokoli na "pánský" a "dámský" je genderový stereotyp. Takové přežitky jsou škodlivé a proto budou prostřednictvím orgánů EU tvrdě potírány.

Viz např. rodič1 + rodič2, "lidé, kteří menstruují (dříve ženy")" atd ;o)

 

ps: ale toto je z mého pohledu velmi odlišné od toho, co bych označil jako vkusný model

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechceš ísť s tými kecami do frasa? Toto je vlákno o hodinkách.

před 4 hodinami, Chronoagit napsal:

Hodinky idú mimo mňa, ale tie indexy mi prídu zaujímavé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, dobře. Tak jinak. Toto je vlákno o hodinkách a detailně se tu posuzuje vývoj, jakým se Seiko patrně ubírá svým pojetím nových modelů/řad.
A ty dámské kousky, (které si jistě svou zákaznici najdou), mi připadly z trochu jiného světa, kde se snad ani neposuzují parametry jako přesnost, provedení, návaznost modelů na předchůdce, co je lepší a co si mohli odpustit a tak, ce se tu běžně přetřásají, že.

Něco jsem chtěl naznačit i předchozím příspěvkem, počítám, že když ohodnotím nějaké hodinky, tak to je "o hodinkách" - uznávám, je to trochu OT, jako i tyto hodinky samotné.
Není jim co vytknout, jen jsem si dosud Seiko s tímto stylem docela nespojoval.

Ale chci být open mind a docela by se vlákno s takovými kousky hodilo, tak bych se jich ani tolik nelekl, když na mne z obrazovky vyjuknou ;o)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslim ze tady nejake pochvaly probehly. Na druhou stranu, ti kdo meli radi stare, to vnimaji (nebo muzou vnimat) casto tak, ze ta chybejici vnitrni luneta je fail. Ja osobne si nejsem jisty jestli mi to vadi nebo ne. Kazdopane je to ubrani jedne komplikace. A jestli je to dobre, nebo spatne, uz je na vkusu kazdeho seikokota. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 6. 2020 v 12:31, Chronoagit napsal:

Novinky v dámské kolekci Lukia https://www.seikowatches.com/global-en/products/lukia

2020-Seiko-Lukia-Wormen-Available-worldwide-15.jpg

 

Zajímavé pouzdro.

Nádherný ciferník. 

Pravé diamanty místo indexů. 

Automatický strojek 6R35.

Safírové (!) sklo. 

A k tomu

ty divné obrovité římské indexy.

Ty divné čárky, které jdou z diamantových indexů. 

A to všechno zkombinované s tím zajímavým pouzdrem, nádherným ciferníkem a diamanty. 

Podle mého názoru je těch věcí moc v jednom kousku, možná že Japonky to ocení, asi i spousta žen tady, ale pro mě je toho moc, moc krásných věcí pohromadě, je to zkrátka splácanina. A je to škoda, kdyby jen trochu přibrzdili, mohl to být pěkný dámský, skutečně ženský kousek, krásné a elegantní mechanické hodinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, nickolas napsal:

No ja myslim ze tady nejake pochvaly probehly. Na druhou stranu, ti kdo meli radi stare, to vnimaji (nebo muzou vnimat) casto tak, ze ta chybejici vnitrni luneta je fail. Ja osobne si nejsem jisty jestli mi to vadi nebo ne. Kazdopane je to ubrani jedne komplikace. A jestli je to dobre, nebo spatne, uz je na vkusu kazdeho seikokota. 

Tak pro většinu lidí je na Alpinistech přitažlivá ta historie, ta "omáčka". Vnitřní luneta je komplikace, kterou přidali poprvé až při oživení Alpinist v roce 95. Jakožto bývalý majitel Sarb017 mám jasno v tom, že vnitřní luneta je gimmick, chceš li diplomaticky tak je to komplikace, jejíž největší výhodou je bezporuchovost.

Proto se právě divím, že nezaujaly Seikofily víc jednokorunkové Alpinisty, které jsou vzhledově na jedničku, rozměrově na jedničku, zelený dial je rovnou s tahem a vnitřní luneta není, čímž jsou v podstatě věrnejší originálu Laurel Alpinist.

Z mého pohledu vidím je dva malé minusy a to samozřejmě cena a místo nic neříkajcího X měl být na dialu nápis Alpinist

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...