Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

K těm Alpinistům: Pohled na ně bude dost subjektivní. Ale za sebe můžu říct, že je vlastně ani nevnímám jako plnohodnotné Alpinisty. Zaprvé už od pohledu to jsou jiné hodinky (které mají jen inspirovaný číselník). Je možné, že to bude další slepá větev. Zadruhé kompas se za těch 25 let novodobé historie stal charakteristickým prvkem Alpinistů, a v kontextu určení hodinek má své opodstatnění, pokud si hrajeme na to, že hodinky a jejich funkce, opravdu používáme (smartphone by 100x lépe vyřešil všechno). A zatřetí - když už nic jiného - tak plochý číselník bez reliéfních číslic, indexů vnímám jednoznačně jako downgrade. Narozdíl od nových modelů z počátku roku 2020, které rozšířily paletu dostupných barev, při zachování všech charakteristik Alpinistů.

Alpinists.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud sem neviděl první živé fotky, tak sem novým Alpinistům vůbec nevěnoval pozornost, ale fotky níže rozhodně vzbudily můj zájem. Asi proto že mám rád field watche a tohle má hromadu společných znaků. Oproti Alpinistum se 2korunkami: 1) Ombre efekt na dialu je asi? v módě (christopher ward,glashute,rolex a mnoho dalsich), tady mi dává smysl protože to hodinkám dodává takovy vintage feel. 2) zažloutlý indexy s lumi tady sedí (lepší než vyražené indexy, horší než aplikované) opět podtrhují vintage feel 3) nenápadná datumovka v černé bez lupy 4) vyvážené tvary pouzdra 5)modrý a šedý kus mají stříbrné ručičky což z reálných fotek vypadá hůř než zlaté ručičky na zelených. 6) plus zůstává to, co se povedlo tzn strojek s velkou rezervou, lug 20mm, safir. 

https://klocksnack.se/threads/seiko-gs-event-på-klockmaster-globen-15-6-ni-som-är-här-posta-era-bilder.133847/

301d6321-7baa-4d5b-88c7-11e99064e12d-jpe7f7e2aa7-4cc8-4829-9caf-fe695470857b-jpe15922420505422717269196656497557-jpg.146

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Mne z toho couha takova ta aktualni strategie Seika nasekat co nejvic modelu parazitujicich na ikonach, a lá nove Seiko 5 v duchu SKX, hodne barev, vatiant, ale vlastne je to jenom modni masovka. Chybi mi tam hloubka myslenky a originalita. Nemuzu si pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak až do teď se mi ty modré líbily, ale jiná barva lumi ciferník/ručky je pro mě NoGo, to na produktovkách tak nevypadalo. Škoda 🙄

edit: teda jako barva číslic vs lumi, ona ta čísla na cifru asi svítit nebudou

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to mně se teda na těch živých fotkách hodně líběj.

kurnik, parádně vyvážený, bez hnusnýho kyklopa a zbytečné lunety/korunky. doteď jsem nepochopil, k čemu si na hodinkách určovat azimut (někdo to někdy vůbec využil, na rozdíl od časoměrné lunety..?) a jediný, co jsem na tuto fičuru kde četl byly stesky, jak je korunka moc volná a luneta se sama pootáčí. zbytečná díra do pouzdra.

takhle jsou úplně tip ťop, skvělý jsou ty zelený na náramku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 7 minutami, lub napsal:

tak to mně se teda na těch živých fotkách hodně líběj.

kurnik, parádně vyvážený, bez hnusnýho kyklopa a zbytečné lunety/korunky. doteď jsem nepochopil, k čemu si na hodinkách určovat azimut (někdo to někdy vůbec využil, na rozdíl od časoměrné lunety..?) a jediný, co jsem na tuto fičuru kde četl byly stesky, jak je korunka moc volná a luneta se sama pootáčí. zbytečná díra do pouzdra.

takhle jsou úplně tip ťop, skvělý jsou ty zelený na náramku.

Tak doufam, ze az budou skladem, tak budes jednim z prvnich zakazniku, a pochlubis se 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, lub napsal:

tak to mně se teda na těch živých fotkách hodně líběj.

kurnik, parádně vyvážený, bez hnusnýho kyklopa a zbytečné lunety/korunky. doteď jsem nepochopil, k čemu si na hodinkách určovat azimut (někdo to někdy vůbec využil, na rozdíl od časoměrné lunety..?) a jediný, co jsem na tuto fičuru kde četl byly stesky, jak je korunka moc volná a luneta se sama pootáčí. zbytečná díra do pouzdra.

takhle jsou úplně tip ťop, skvělý jsou ty zelený na náramku.

To je tady věčná diskuze o použitelnosti komplikaci. Kolik lidi a kolikrát použije takové běžné komplikace jako Chrono nebo GMT, o vodotěsnosti ani nemluvě. 
Prostě to tam je a kompasová luneta k účelu Alpinistů je prostě vhodná, tak jako tachy/telemetricka stupnice u chron.

před 1 hodinou, pebe napsal:

tak až do teď se mi ty modré líbily, ale jiná barva lumi ciferník/ručky je pro mě NoGo, to na produktovkách tak nevypadalo. Škoda 🙄

edit: teda jako barva číslic vs lumi, ona ta čísla na cifru asi svítit nebudou

Te barvy lumi je škoda. Ty dva odstíny jsou jako pěst na oko. Jinak by byly ty modré a šedé super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, lub napsal:

doteď jsem nepochopil, k čemu si na hodinkách určovat azimut (někdo to někdy vůbec využil, na rozdíl od časoměrné lunety..?)...

Ja som kompasovú lunetu občas použil (na trekoch v zemepisných šírkach, kde to malo zmysel). Na rozdiel od tachymetrickej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, xbraj19 napsal:

Ale tam to bylo odlišným stárnutím nebo taky z výroby?
Ja vím že Seiko to mělo často, že ručičky měly jiný odstín, ale byl to pár stupňů (hlavně u vintážních).Tady je to ale úplně jiná barva. 

Bylo to i u nových. Mírně ale bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, xbraj19 napsal:

Je fakt, ze jsme kdysi ve skautu určovali světové strany podle hodinek, ale k tomu stačili i primky bez kompasu :)

Na sever áno, ale keď už som takto šaškoval, bolo to kvôli nejakému kopcu, údoliu a podobne. A keď som si lunetou nastavil správne sever, ľahko som odčítal, že trebárs ten ľadovec je na sedemdesiatich stupňoch. V mape som ho potom našiel a správne určil oveľa ľahšie.

Btw, GMT ručička tieto veci dosť uľahčuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak já většinou nové Seiko kritizuju za tlačení na pilu, tak tyhle se mi hodně líbí. Totálně to ale pro mě zabíjí fakt, že releasovali zároveň i "klasické" Alpinisty s lupou... Jinak bych to bral jako evoluci Alpinistů (přesně jak je tu řečeno - kdo v roce 2020 používá kompasovou lunetu) a takřka dokonalý hodinky, snad až na tu potenciálně vícebarevnou lumi. Nicméně takhle je to pro mě zase snaha o vydojení slavný série a pokud se náhodou chytnou, bude příští rok milion+ barevných kombinací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 6. 2020 v 21:31, Liqid napsal:

Lunetu bych tam nechal, dělá to z Alpinistů celkem unikátní hodinky, takhle jsou to jen další tříručky v řadě. A X mě tam dost vadí, raději bych tam viděl nápis Alpinist.

naprosto souhlas.

muj tip je, ze jeste nasekaji par modelu, udelaji asi tak milion moznych kombinaci v rade X a potom prijdou s limitkou s cervenym napisem alpinist, ktera by mohla byt dokonala a nadherna, ale nebude, protoze to splacaji pate pres devate podle prodeju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...