Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, efreeti napsal:

Fajn hodinky pro nenáročného owg mimo chronomag fórum. Tuším že jediný průšvih tam bude skládaný tah a plechové koncovky

To by nebyl průšvih, ale naopak jenom dobře... Seiko plný tahy jsou nenositelný - těžký a nepohodlný s tragickou sponou...

Zlatý starý Seiko "plecháče"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, jetli se bavíte o stejné koze, ale titanový tah na tomto modelu má plné články a počítám, že i překlápěčka a plechové koncovky budou v lepším provedení než total entry modely. Takže lehký, nestudivý, nehrkavý, chlupy netrhající. Ale to usuzuji z fotodokumentace ;o) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa kolik by asi stál první článek tahu, co by převzal funkci toho plíšku a té první spojky.
Takto mi to tahá oko k tomuto detailu a dělá z toho no-go projekt. Tolik znehodnoceného materiálu, tolik vyplýtvaného úsili, tolik promr(h)aného prodejního potenciálu skrz uspořený dolar nákladů.
Nebo naopak - kolik já mám uspořeného přemýšlení jestli je potřebuji a utajování nakonec stejně pořízených hodinek ;o) -takže "mám kliku" (převzato z německého "Glück haben", nejedná se tedy o žádný zalomený konstrukční prvek)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to pozitivní účinek v tom,
že ty staré želvy se mi co nevidět začnou líbit.

Tasl mnebudu přehánět, ale minimálně už si dovedu představit,
že se někomu postarší želvy líbit můžou.

Ale totok....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 9. 9. 2020 v 12:57, Kristian.nov napsal:

Jak je na tom s přesností ten novej 6R35? Je to lepší než stará 6R15? Nemyslím papírově, ale v reálu...

Mám přes 3 měsíce nová Suma SPB103J1 a s přesností respektive chodem strojku 6R35 jsem maximálně spokojený. Prvních pět dnů chodily+5s/den, potom šly 14 dnů +/- 1 sekunda za den, takže přesně. Teď se mi už druhý měsíc opakoval stav, že nejdříve předbíhaly o necelé 2 sec za den až šly o +20 až 25 sekund popředu, potom se začaly zase opožďovat o 1 až 2 sec za den, pár dnů šly bez denní změny, pak zase pokračovaly v opožďování až šly o -10 sekund pozadu, potom zase do plusu... Když to shrnu, 28.3. jsem nastavil přesný čas, tedy 0 sekund, dnes je 30.4. a odchylka je 0 sekund. Mezi těmito daty byla maximální odchylka do plusu 20 sec a do mínusu 10 sec, korunka za tu dobu nebyla vyšroubovaná. Kromě pár výjimek, kdy jsem přes den vyvenčil jiné hodinky, je nosím denně, na noc odkládám. Od té doby co je mám se ještě nezastavily. Pokud by se výše popsaný chod pořád opakoval, tak bych se vůbec nezlobil 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...