Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

No, vždyť to píšu, že mám vlastně z toho nakonec celkem pěknej pocit. A ta legendární řada SKX mi zrovna moc žíly netrhá, co bylo, to bylo. Že se v Seiku rozhodnou ukončit skx a jejich design použít v novejch pětkách mi nepřijde jako něco divnýho. Obojí základní hodinky za pár šušňů. Dát ale stejnou ručičku do levnejch pětek za pár šušňů a zároveň do GS řady za statisíce, no nevím. Jestli to ale místním seikoborcům přijde cajk, tak to asi halt i ten cajk bude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SKX/5KX je samosebou taky dobrý téma, ale když se vrátim k babmbuli a k tomu, jak tě dráždí - to teda budeš mít zejména v moderním Seikosvětě dost složitý :)

O bambuli se všude možně vyúhozila už hromada úhozů, ale je to prostě vlastnost, která funkčnosti nic neubírá - spíš dokonce  přidává. Luminiscenční prvek na vteřinovce daný ISO normou tam primárně není kvůli vteřinovým odečtům, ale aby bylo na první pohled zřejmé, jestli se hodinky nezastavily. Bambule pak znamená možnost větší luminiscenční plochy a tak i lepší čitelnosti.

Jestli je obecně problém, že "stejná ručička" je v lacinejch i dražších modelech (ale ona tak úplně stejná neni, ručičku z fotky na želvách nfakt nenajdeš) je spíš filozofická debata. Nejsem sám, komu bylo Seiko vždycky sympatický PRÁVĚ tím, že určitý prvky jsi našel napříč portfoliem, i SEIKO na starých GS k týhle - jak se ukázalo špatně udržitelný - jednotě přispívalo, ale to už dost odbočuju.

768490264_ScreenShot2021-09-02at08_30_12.png.fcd744d8e85e61aa9cdaec19373d66d7.png

Pochopitelně se ti to líbit nemusí a je to jak bys řekl cajk, ani "místní seikoborci" nejsou zas až tak homogenní skupina, jak se leckomu zdá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi z limitek ke 140 vyroci firmy. Tentokrat inspirovane ctvrti Ginza. Ty Alpinisty se mi teda dost libi.

Podrobnosti na Monochrome:  https://monochrome-watches.com/introducing-seiko-140th-anniversary-limited-editions-ginza-inspired-prospex-alpinist-spb259-presage-ssa445-price/

image.thumb.jpeg.b9a6a2c96fadc487e90704d2b6a4bc90.jpeg

image.thumb.jpeg.4c13ff23d38bd9e767857486f7073440.jpeg

image.thumb.jpeg.5ffb55fa4781a2e11f1f59fcd7395680.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...