Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

Tak možná by mohl defaultně do headeru naskočit text 

dovolil bych si uvést, že:

následuje vlastní text

a dole footer

podle mého skromného názoru

 

ono i pokud ten vlastní text bude znít "seš kokot", bude to mít jakýsi gentlemanské rámec ;o)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k těm indexům, nedisponuji dobrým makrofotícím aparátem, ale mám lupu 30x/60x s přisvícením a 
docela jsem ty tištění indexy študoval, a i u entry Seiko modelů jsem musel ocenit výborné výsledky tisku,

třeba už zpracování fontu s jemným zvýrazněním číslic v každém rožku tak, že to zdálky vypadá dokonale rovné,
podtisk lumi "kydanců" versus tamponový tisk lumi v celé plošce, není to žádné amatérstí, tyhle indexy...

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Waya03 napsal:

@orola jak teda s těma indexama? Budeme to i jako cizí slovo tady na fóru používat, nebo raději obrozenecky vybrousíme český ekvivalent? 🙂

Jelikož je "Index" uveden již v Ottově náučném slovníku, tak to můžeme používat bez obav, že bychom užívali 
slovo, které je bezmyšlenkovitě převzaté, byť máme v našem jazyce plnohodnotný equivalent ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 9. 2021 v 17:04, gargamel napsal:

..... Mimo jiné pro to že mají plastický indexy, teda čísla a mírně klenutý sklíčko, stejnej (dobrej) strojek 4R.... Prostě pro ně nevidím důvod...

 

V 29. 9. 2021 v 21:07, gargamel napsal:

Oni spíš nemají vůbec žádný indexy, jen potisk. A ručičky se mi u těch tmavých líbí taky o dost víc, celkově ty bílé vs tmavé na mě působí jak z rozdílných cenových kategorií... 🤔

 

V 29. 9. 2021 v 21:35, xbraj19 napsal:

@gargamel a tištěné indexy nejsou indexy?

 

V 29. 9. 2021 v 23:49, gargamel napsal:

Tištěné indexy jsou prostě a jenom tištěné indexy. Nejjednodušší a nejlevnější varianta ciferníku. V porovnání s krásnejma aplikovanejma indexama bych to tudíž já osobně indexy vůbec nenazýval, i když terminologicky máš samozřejmě pravdu - ano, i tištěné indexy jsou indexy. Nic víc v tom nehledej 😏

 

před 19 hodinami, dr.sphinx napsal:

Napiš jim, pak taky do Credoru, Dufourovi a dalším. Sorry za OT, samozřejmě že de gustibus non est disputandum. 

2112609650_ScreenShot2021-09-30at23_36_53.png.b7acbcd4830096ae4529c3c2c5fa88a7.png

 

před 17 hodinami, gargamel napsal:

To myslíš jako vážně tohleto srovnání, jo? No tvl... 🤦 Taky sry za OT... 

 

před 12 hodinami, dr.sphinx napsal:

Z hlediska tvýho kategorickýho tvrzení o nehodnotnosti jiných než aplikovaných indexů to myslím smrtelně vážně :) 

 

 

A buďme si chronomagory, dokud nás příspěvky nerozdělí 😎 (dál jsem to radši nevyzobával). Páni kolegové, buďme rádi, že máme o čem diskutovat a ne hned startovat, k tomu jsou v životě jiná témata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, xbraj19 napsal:

@gargamel když už se bavíme o konkrétních hodinkách, které mají inspiraci ve stopkách 89st....viděl jsi Seiko stopky s aplikovanými indexy?

Hned ty vedle těch, kvůli kterým to všechno začalo třeba....

Seiko-Prospex-Speedtimer-Mechanical-Chronograph-9-1140x1169.thumb.jpg.cd6fdb345a5282f71ca778599e7b4aec.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Hoši, už to zabalte, z toho už nic nerozdmýcháte, já jsem rád, že sme se udobřili a tak to taky i zůstane, sváry já nemám rád ☝️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, gargamel napsal:

Hned ty vedle těch, kvůli kterým to všechno začalo třeba....

Seiko-Prospex-Speedtimer-Mechanical-Chronograph-9-1140x1169.thumb.jpg.cd6fdb345a5282f71ca778599e7b4aec.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Hoši, už to zabalte, z toho už nic nerozdmýcháte, já jsem rád, že sme se udobřili a tak to taky i zůstane, sváry já nemám rád ☝️

Nevím co v tom hledáš, ale ja se snažím normálně diskutovat o důvodech, proč ty bílé mají jenom tištěné indexy…. Ja jsem měl na mysli Stopky jako Stopky (viz ty 89st) ne Chrona.  U klasických Seiko stopek jsem asi žádné aplikované indexy neviděl. Proto mi přijde logické dat na tu limitku cifr podobný původnímu vzoru. 

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je prostě nádhera. Jsem začátečník,  školy nemám, ale v dané cenovce asi nemůže mít vzhledem k inhouse kalibru + komplikaci + zpracování, moc konkurentů.  Je to o dost výš, než si můžu cenově dovolit, ale neumím si představit v současné nabídce hodinky, které by v této cenovce nabídly víc. Rád se nechám poučit zkušenějšími. Můj vjem je jednoznačně naprostá pecka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...