Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

.. a ještě do tretice, tentokrat k GS rebrandingu.. tyka se to i vsech aktualnich modelu, ktere budou nove i s novym označením typu hodinek..

 

Prejmenovane Snowflaky vlevo.. nyni SBGA211..

 

attachicon.giftapatalk_1490293537067.jpeg

Ty kraso, tak ty rebrandingovaný Snowflaky jsou fakt hnusný, a to myslím naprosto vážně. Dokážu pochopit, že chtěli změnu, ale přeci nebudu násilně měnit hodinky, který byly navržený na všechny ty nápisy a pěkně jim seděly. To holý místo vedle rezervy chodu je fakt dost děsivý. To ale přeci snad u Seika musí vidět ne. Jasný, banda vořechů, co má ráda hodinky, neneí jejich cílovka, ale aspoň trochu estetickýho vnímání v nich zůstat muselo. No a o těch SD chronech ani radši nebudu mluvit- to se asi dva Seiko designéři vsadili, co všechno se dá na cifr dostat a narvali tam prostě úplně všechno, snad jen lunární fáze tam ještě chybí....ty vole, jsem dneska z toho Seika nějakej nevrlej, asi si půjdu koupit nějaký starý Rolexky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle typ cifru už cca rok umí - a myslím líp - v titanu The Citizen. Asi to hoši v Seiku nekousli a zbrkle vyjeli s těmi divery.

 

Ty Citizeny: AQ1040-53E, existuje ještě světlá verze.

attachicon.gifScreen Shot 2017-03-23 at 19.12.40.png

No něco na tom možná bude.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som tiez cakal ze stare GS modely jednoducho nechaju napokoji a do noveho GS brandu postupne napchaju nove veci. Ale tak zobrali to zvostra, no.. snowflaky su fakt extra humac.

 

Btw SpringDrive GS dajvre koncia? Ci ako tomu teraz rozumiet.. spring drive za 7ku a automaty za 12? :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna to bude chtit trochu usadit, vstrebat, to co noveho a zmeneneho na nas u Seiko pripravili... Ale zatim me nic nezaujalo, alespon ne natolik, abych si rekl, ze to - TO musim mit.

A teda zvlast to GS... rebranding dobry, ale stary nechat napokoji. Ovsem z novych GSek nic a za tu cenu tuplem... Skoda. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GS - hosi to se vyvrbi, normalni lidska reakce na zmenu.

Ono to má víc rovin. Jak všichni víme, od tuším 2010, kdy začala být GS distribuována mezinárodně, to nedělali jako Acura/Lexus/Infiniti. Marketing na západě zdůrazňoval ty essentials of watchmaking a podobné věci pod Seiko, postupně se rozšiřující řady GS konvertitů akceptovaly x-krát skloňovanou VW Phaeton logiku, skoro se mohlo zdát, že to tak bude Japoncům stačit, minimálně proto, aby zvedli prestiž nižších řad.

 

Teď se zdá, že nějakej marketér začal pořádně pročítat fóra a polekal se toho, jak lidi kritizují (ne)marketing Seika, kolik samozvaných marketingových odborníků na WUS suverénně (a taky asi hloupě) konstatuje neudržitelnost značky Seiko i pro high-end, a kolik lidí má řeči, že jsou ciferníky GS moc popsaný. Taky asi prudí šéfové, který nemaj na Nikku. A přišlo velké podělání.

 

Zároveň se GS dlouhodobě snaží zavést jako prémiová značka, a to se dneska dělá tak, že člověk napruží ceny pomalu jako Lange.

 

Čeho jsme se teda teď dočkali:

  • šílených cen u některých modelů (jako sorry, ale místo těch nových chron bych si asi spíš zašel třeba pro JLC roční kalendář s meteoritem). Plno GSistů jsou v podstatě lepší socky - jako já - a relativní dostupnost hodinek takhle fantastické kvality mohla být primární důvod, proč si GS vůbec všimnout. A pokud fakt ty nové divery nahradí ty staré, je to na červenou.
  • destrukce rovnováhy některých ciferníků, hlavně to koupily SD (umístění, velikost, vzhled rezervy nátahu teď vůbec nedává smysl) a quartzy (mám teď na ruce SBGV007 a představuju si, jak by vypadaly za nového režimu). Evidentně zbrklá akce daná rozhodnutím shora, aspoň u těch podělaných Snowflaků si mohli dát pozor, aby to nevypadalo úplně z p!!ele. Prostě se ukázalo, že GS typografie byla funkční.
  • brandového kočkopsa - většina z nás chce, aby to bylo Seiko, ale je to teď GS, přitom ten rebrand ale pořád vychází ze Seiko, takže to pořád pro ty potenciální prachaté zápaďácké klienty, o kterých asi pravnuk zakladatele sní, bude furt jen fucking Seiko. Mě by se líbilo, kdyby měli koule a dál to budovali postupně, stejně si to ti pracháči kupovat nezačnou.

Takže jo - ono se to vyvrbí, ale tu proměnu nezvládli dobře, a nové Snowflaky jsou fakt na prokurátora.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak - to Seiko na ciferniku malo koule. Za 12 eurolitrov lovim v uple inych vodach ako GS.. a ked uz, tak Seiko GS sa za take peniaze veselo dali v zlate.. a este zvysilo na nejake pekne prospexy ku kosacke. Proste to prepalili. Asi im to uplne neublizi, ale casy jazdenych GS za tri litre sa chylia ku koncu. Nakoniec, vzdy som hovoril ze "Seiko alebo Patek", ale netusil, som ze ti zaponci ma sleduju a takto to nejako.. ako by som to pekne povedal.. proste dojebu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pebe, jsi posel dobrych zprav!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, ten nápis to pro mě asi zabije. Kdybyste nekdo nasel zivou fotku tech modrych, tak pls dejte vedet.

attachicon.gifml_5116653.jpg

Zdroj a dalsich par fotek zde

Když jsem viděl katalog, tak mě to tlouklo do očí. Takhle mi to tak špatné nepřijde.

 

 

Co se týče GS - nemyslím si, že by v Seiku četli internetová diskusní fóra a podle toho měnili strategii :) Spíš aplikovali stejný postup jako stále ještě nedávno u Credoru. Mohli to udělat dřív, ale možná si po uvedení na globální trh napřed chtěli otestovat, jak GS uspěje.

Ceny rostou, ale ty rostly i u švýcarských značek, a to výrazně víc, plus je potřeba vzít do úvahy měnový kurz...

Radost můžou mít majitelé osmidenních GS, protože to bude vzhledem k té hrstce, která se vyrobila s teď už starým logem Seiko, celkem raritka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to vypadá, že GS SD divery budou pokračovat v oceli i v titanu

 

na tych diveroch ten novy logotyp vyzera ok ale na oblekovkach to je bieda. posobi to tam nevyvazene. uplne to zabilo snowflaky a vsetky quartzove modely...

Souhlasím, že u pre-basel diverů to může být hlavně o zvyku a do očí to tolik nebije. S vraždou SD nediverů, oblekovek a quartzů se ale shodneme. Na historizujících limitkách to sice funguje, ale na kmenových modelech ne. A to osamocené AUTOMATIC u nových 9S je taky divné.

Co se týče GS - nemyslím si, že by v Seiku četli internetová diskusní fóra a podle toho měnili strategii...

To jsem samosebou nemyslel úplně vážně, otázka ale je jestli to za á neuspěchali (podle mě jo) a za bé jestli to udělali dobře (podle mě ne).

 

Dneska se mi vrátily spravené SBGE033, děkuju Seiku a Basileji 2017 za to, že je teď budu mít ještě raději :wub: Vůbec to byl dobrý rok ten 2015, ale kdeže předloňské sněhy jsou...

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tych diveroch ten novy logotyp vyzera ok ale na oblekovkach to je bieda. posobi to tam nevyvazene. uplne to zabilo snowflaky a vsetky quartzove modely...

Na tych dajvroch to vyzera rovnako tragicky. Hore mali dat vyrazne "Grand Seiko" a to stylizovane GS nechat tam kde bolo aj predtym - v dolnej polovici cifernika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze som bol to omrknut na zivo. Dojmy

-62mas vyzeraju super. Tlacene logo nevadi, kompenzuju znacne vystuple indexy. Safir vypukly, bomba. Za mna palec hore. 

-cheapmasy su deluxe-tutti. Trosku vacsie, ako 62mas. Sklo menej vypukle. Cierne posobia seriozne. Modre so sunburstom su dokonale. Pevne verim, ze sa budu predavat a neskor pridu aj dalsie farby napr taka oranzova, alebo pepsi by sa hodila. Za mna hodinky roka. Skoda dostupnosti 11/2017

-samuraje nesklamali, ale prekvapila ma cierno-seda a modro-seda luneta. Posobia tak smutne, depresivne. Pepsi su super, ale nemaju tah. 

-coctaily velmi podareny tah od seika. Pridat viac farieb, vlozil 4r3x strojek (dufam v nizsiu cenu), moznost kupy priamo s tahom. Bomba oblekovky. Napis pressage na zivo nevadi. Porovnaval som ich priamo s mojimi coctailkami. Zmenu korunky vitam, manipulacia bude ovela lepsia. Normalne rozmyslam, ze by som zacal zbierat Coctailky. Tie zlate boli skvele a je az neuveritelne, aky cifernik dava seiko do takto lacnych hodiniek.

-seiko navitimer ma sklamali. Katalogove obrazky super, ale nazivo des a bes.

-astron mrdky som nepozeral. Tazka nuda.

-GS diver super. Velke, hrube, tucne, drahe. Cifr skvely.

-GS diver chrona preplaca lego-duplo skladacka.  

-ostatne GS- ak by som nevedel, ze nastal "rebranding"  tak by som si to v podstate ani nevsimol. Ziadny protest pred stankom sa nekonal. 

post-4368-0-43687100-1490376359_thumb.jpgpost-4368-0-96252400-1490376360_thumb.jpgpost-4368-0-20712800-1490376363_thumb.jpgpost-4368-0-14344700-1490376365_thumb.jpgpost-4368-0-37405400-1490376367_thumb.jpgpost-4368-0-21032000-1490376369_thumb.jpgpost-4368-0-19333900-1490376371_thumb.jpgpost-4368-0-57975800-1490376373_thumb.jpgpost-4368-0-64671000-1490376375_thumb.jpgpost-4368-0-53283500-1490376377_thumb.jpg

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...