Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

...aby som ale bol uprimny, predsa len japan je japan a radsej by som samozrejme orig 62mas no ale kedze nemam par litrov bubakov tak som rad aj 62mww co je cina :-)

 

a co sa tyka novych GS, absencia klasickeho SEIKO loga by bola pre mna tiez tragedia. Zrejme pojdu povodne este hore.

Trochu ma to znepokojuje, pretoze na nejake titanove GS dajvre mam zalusk v dalekej buducnosti a snad zozeniem stare...

 

a nove samuraie, ale aj stare, sa mi stale pacia viac a viac, ale tam ma brzdi zase to telo, podobne ako na shogunoch, tie skosene lugs by som asi uz nedal.

Upraveno uživatelem vrcan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omrkol som aj strapy. Ohrozuje ma konkurencia, musim prizbrojit. 

attachicon.gifIMG_6548.jpg

attachicon.gifIMG_6549.jpg

 

Ďakujeme za report. A aj za inšpiráciu na strapy. Človek by sa domnieval, že všetko už bolo vymyslené, ale zrejme nie. Keďže som trochu konzervatívny, bral by som ten žltozelený salamander.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozmyslam do akeho prostredia by niekto potreboval ruzovu kamuflaz? Sabotazna akcia v sklade zele cukrikov v Karlikovej tovarni na cokoladu?

 

Si zober, že si s manželkou na nočnom trhu v Bangkoku a chceš si na chvíľu oddýchnuť od nakupovania. Viem, že chyba vznikla už v nápade ťahať polovičku do BKK, ale občas to inak nejde.

 

post-957-0-36005900-1490391318_thumb.jpg

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevite proc nepokracuje seiko power design project? To byly krasne hodinky za pekne penize...

Power design už je docela stará záležitost, mělo to velmi krátkou životnost. Hodinky, které se v rámci tohoto projektu dostaly do produkce, totiž pěknou cenu neměly. Za původní list price je problém udat je i dnes jako sběratelský artikl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tech -ted placnu- 30 modelu powerdesign me oslovilo designem vic nez zbytek cele produkce seiko za poslednich 5let. Z hlediska designu ty modely podle me predbehly dobu, to co prodavali pred 10lety by dneska bylo presne podle aktualnich trendu. Mel sem v ruce jen 2kousky powerdesign a provedeni bylo naprosto spickove, takze vzhedem k tomu ze to byly limitky mi ty ceny neprijdou tak hrozne. Pokud nekdo posuzuje cenu hodinek podle strojku uvnitr bude mit samozrejme nazor jiny, vevnitr so samozrejme zadne terno nebylo.

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Power design bol projekt podporujuci dizajnerov a to ze bol vyrobca ochotny vyrobit vitazne kusky v mnozstvach hlboko pod MOQ a este tomu urobit aj reklamu, tak to bola prave ta investicia zo strany Seiko. Podobne to bolo aj u GS, mimochodom. Niektore technologie a postupy proste dotovali, lebo to bola prestiz a mali svoje dlhodobe zamery. Diskutovalo sa o tom uplne otvorene - ako je mozne rucne zostavit a finisovat kaliber s 500 suciastkami a potom to predavat za 7tis na pulte aj s depeha.

 

Teraz je z GS produkt pre globalny trh, dopyt (zrejme) rastie a tak su ceny blizsie manufakturnej produkcii. Nebyt toho rebrandingu, ktory sa mi nepaci a uz uz som veril ze to nikdy neurobia, tak je to vsetko v ramci ocakavani. Pravda, ze raz budu mechaniky stat 2x tolko co Spring Drive je tiez trochu prekvapenie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant: To dotování probíhá i dnes, dělají to u Astronů... A tipnul bych si, že to pořád platí i u Spring Drive. Ale to už je jen můj osobní názor.

 

 

efreeti: Hele, já power design měl a dokonce jsem tu ty hodinky i prodával. Dával jsem je za skvělou cenu, ale stejně byl celkem problém je udat. Takže o tom, jak je to s cenou, trochu něco vím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant: To dotování probíhá i dnes, dělají to u Astronů... A tipnul bych si, že to pořád platí i u Spring Drive. Ale to už je jen můj osobní názor.

...ale náklady se jim částečně vrací skze drahý a častý servis.

 

edit:

O kterém se tak často diskutuje, jestli je skutečně tak často nutný , nebo jestli je to součást ceny hodinek kterou platíš dodatečně.

Upraveno uživatelem Sergej Vasilijev
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čemu říkáš častý servis? Pokud vím, tak doporučený interval u SD je 5 let, to je stejné jako u mnoha dalších značek. O ceně diskutovat určitě můžeme, ale když se podíváš na servis značek podobné cenové kategorie, tak tam ti generálku za bůra taky neudělají.

A vzhledem k tomu, kolik kusů SD se ročně vyrobí a kolik hodinářů na tom maká (tj. dělá i servis) si nemyslím, že by se konalo nějaké rýžování na servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tady na foru nekdo, kdo by servisoval 3 roky starej SD kalibr jen tak preventivne?Asi ne...

Ten servisni interval 5 let, jako u mechaniky, je podle me uplne dostacujici. Pokud ty hodinky jdou, jak maj, nevidim duvod do nich rejpat driv, jak za tech rekneme 5 roku. Dtto klasicka mechanika.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...