Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

Jako že je na světě malý výběr 20mm gum,kaučuků,silkonů,izofrejnú,všech možných i nemožných barev??

 

.......to je veru na vyber je ale ako to na tych hodinkach vypada za mna škaredo.kombinacia velkych hodiniek v kombinacii s 20mm remenom a velkou medzerou medzi stežejkami a puzdrom si proste tiež žiada remen na mieru zo zakrivenim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stránkách seikousa jsou další informace k modelu SBDC039 Transocean:

  • Sapphire crystal with anti-fogging coating
  • Tri-fold push button release clasp with extender
  • Black Zirconia Ceramic Bezel
  • Stainless Steel Case and Bracelet with Super Hard Coating

Teď by to chtělo pořádné video a fotky v porovnání se Seiko divery.

Upraveno uživatelem Toblin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uchycení tahu: Zbytečně složité a mnoho kurvítek na jednom místě. Neříkám, že škaredé, ale když už, tak to mělo být zmáknuté na jeden štrejch.

Dva pidišroubky, potom tlustá krátká stěžejka.. spousta mezer na binec a možností na nepřesné usazení.

Pokud by ten tah  byl kompakt i s tím přechodem k pouzdru, budiž, i za cenu nezaměnitelnosti.

Takto ale ne.

Celkově k modelu:

Z cifru cítím závan Samurajů, nevím ani proč, možná tvarem indexů?

Luneta je pokrok dopředu, ale boky měly zůstat v kovu.

Safír je věc názoru, Hardlex z vyšších řad je ale bezchybný a minimálně stejně dobrý. (flame?)

Kabošon je u tohoto typu hodinek úlet, spíš něco jako " heč, my to také umíme"

Ze spoda OK, v duch tradic Seiko, korunka umístěná přesně jak to mám rád, to se mi líbí.

Tah mi na obrázku přijde poměrně tenký ( ne úzký), a spona.. klasika, už by mohli na tom zapracovat.

Celkový dojem- na prdel z nich nesednu, ale jak již bylo psáno, postupový level ze Sumo řady do vyšší řady MM by z nich mohl být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mi připomínají Samuraje, ty ostré křivky pouzdra.

 

Nenapadá mě racionální důvod, proč nožky nejsou součástí pouzdra. Zřejmě estetická záležitost - leštěné pouzdro z boku a na něm usazené broušené nožky. Osazení musí být přesné, aby lícovaly díry pro stěžejky

 

Keramická luneta je fajn. To, že je tmavá i z boku, koresponduje s tím černým šutrem na korunce. Bude to stejný materiál. Dal bych také přednost kovové lunetě s keram. vložkou. Celokeramika bude praktická proti poškození (viz Rado diver).

Ale to S na korunce mi fakt chybí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uchycení tahu: Zbytečně složité a mnoho kurvítek na jednom místě. Neříkám, že škaredé, ale když už, tak to mělo být zmáknuté na jeden štrejch.

Dva pidišroubky, potom tlustá krátká stěžejka.. spousta mezer na binec a možností na nepřesné usazení.

Pokud by ten tah  byl kompakt i s tím přechodem k pouzdru, budiž, i za cenu nezaměnitelnosti.

Takto ale ne.

 

Ja v tom nevidím problém, ani možnosti nepresného usadenia. Ťah je na kolíkoch priamo na puzdre hodiniek (tak, ako milión iných ťahov), skrutkami je k puzdru pripevnený iba ten jeden "okrasný" diel a toto spojenie nie je nijak namáhané. Nepresne ho usadiť snáď ani nejde, ale zase dajme Seiku a ggrandovi šancu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedna technická- ty díry z boku na dílu " ozdobné nožky" jsou na co?

Na vytlačení stěžejek tahu? 

na obrázku od People to osově nesedí, je to jen zkreslená fotka?

Ta přesnost usazení- asi OK, nebude to žádná hrůza, ale prostě fugy tam budou.

G shocky mají i spoustu jiných věcí, co bych u Seika radši neviděl :) 

Takto to porovnávat nejde, Géčka jsou jiná třída s jinými přednostmi na kvalitami.

Jako celek mi to prostě přijde, ře se hledejí a vytváří složitosti tam, kde ve skutečnosti nejsou, nebo jsou už vyřešené.

Kdyby se radši věnovali sponě na tahu, a vyjeli s nějakou funkční superbombou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsichni vyrobci hodinek dobre vi, co zakaznici chteji. Technicka reseni a materialy, to vsechno je k dispozici.

Mohli by vyrobit dokonale potapky za 1000 usd, ale pak by se od vyssich modelu a GS lisily jen strojem.

Zakaznici by nebyli ochotni, priplatit si dalsi tisice jen za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...