Přejít na obsah

Junghans novinky pro rok 2014


MarvinX

Doporučené příspěvky

Máme po Inhorgentě a tak jsem si dovolil založit toto vlákno, ve kterém bych rád představil všechny nové modely klasických hodinek značky Junghans pro rok 2014.

 

1. Doplnění řady Junghans Max Bill Automatic o dva nové modely

 

Junghans 027/3400 Max Bill Automatic - černý číselník, černý řemen

Junghans 027/3401 Max Bill Automatic - černý číselník, hnědý řemen

 

Obojí v čistém designu řady Max Bill jak jsme zvyklí, tentokrát ve variantě s černým číselníkem bez datumovky.

 

Základní parametry hodinek

Velikost: 38 mm

Výška: 10 mm

Rozteč nožiček: 20 mm

Pouzdro: Ocelové leštěné

Sklíčko: Plastové s ochrannou vrstvou SICRALAN

Řemínek: Teletina

Strojek:  Automatický kalibr Junghans J800.1 (základ ETA 2824-2)

Dostupnost: Ihned

 

 

2. Nová řada pánských hodinek Max Bill Quartz

 

Junghans 041/4461 Max Bill Quartz - bílý číselník, tmavě hnědý řemínek

Junghans 041/4462 Max Bill Quartz - černý číselník, černý řemínek

Junghans 041/4463 Max Bill Quartz - bílý číselník, kovový řemínek milánského typu

Junghans 041/4464 Max Bill Quartz - bílý číselník, tmavě modrý řemínek

Junghans 041/4465 Max Bill Quartz - černý číselník, černý řemínek

 

Základní parametry hodinek

Velikost: 38 mm

Výška: 7,9 mm

Rozteč nožiček: 20 mm

Pouzdro: Ocelové leštěné

Sklíčko: Plastové s ochrannou vrstvou SICRALAN

Řemínek: Teletina

Strojek: Quartzový kalibr J645.33

Dostupnost: Nejdříve v srpnu 2014

 

 

 

3. Nová řada Junghans Meister Telemeter

 

Už zde o nich psal Snow. Myslím, že docela povedené hodinky s telemetrickou stupnicí, zajímavé nejen klasickou velikostí (40,4 mm) ale i strojkem.

 

Junghans 027/3380 Meister Telemeter - bílý číselník, ocelové pouzdro, kožený řemen

Junghans 027/3381 Meister Telemeter - černý číselník, ocelové pouzdro, kovový tah

Junghans 027/5382 Meister Telemeter - bílý číselník, zlacené ocelové pouzdro, kožený řemen

 

Základní parametry hodinek

Velikost: 40,4 mm

Výška: 12,2 mm

Rozteč nožiček: 21 mm

Pouzdro: Ocelové leštěné, případně zlacené

Sklíčko: Plastové s ochrannou vrstvou SICRALAN

Řemínek: Teletina

Strojek:  Kalibr s chronoskopem a automatickým nátahem Junghans J880.3 (chrono nástavba Dubois Depraz 2030, základ ETA 2892)

Dostupnos: Nejdříve v srpnu 2014

post-727-0-99162500-1393446144_thumb.jpg

post-727-0-36830100-1393446153_thumb.jpg

post-727-0-68803200-1393446398_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim uznat, ze Junghans Meister Telemeter vypadaji velmi atraktivne. Povedena inspirace z dob minulych. 

post-7330-0-06997600-1393448973_thumb.jpgpost-7330-0-62450700-1393448984_thumb.jpg

Zdroj: http://manufaktuhr.info/

 

Pekne podivani i na dynko (nove).

post-7330-0-34446500-1393449081_thumb.jpg

Upraveno uživatelem libor2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Junghansech se mi líbí, že se drží svého stylu. I v bláznivé době, kdy chce mít každý druhý na ruce do největší kus kovu nabízejí příjemné decentní modely. Počítám, že to jednou nevydržím a něco si od nich koupím  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Junghansech se mi líbí, že se drží svého stylu. I v bláznivé době, kdy chce mít každý druhý na ruce do největší kus kovu nabízejí příjemné decentní modely. Počítám, že to jednou nevydržím a něco si od nich koupím  :rolleyes:

 

se mi zdá, že to je asi účel založení tohoto vlákna  :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

libor2002: Díky za fotku dýnka, tu sám ještě nemám :) V Junghansu nové modely Meister Telemeter ani neberou jako inspiraci z dob minulých, ale spíše jako navázání na dřívější modely. Celá řada Meister je koncipována jako duch starých časů v moderních hodinkách, proto plastová sklíčka (i když to má i své praktické důvody), konzervativní rozměry a u všech modelů co nejvěrnější dodržení vzhledu svého předobrazu. Mimochodem, lumi na nových MT je úžasná, výrazná a nádherná čitelnost.

 

Alexios: Naprosto s tebou souhlasím, mám pro Junghans už mnoho let velkou slabost, jejich konzervativní zaměření je mi v hodinkách velice blízké a proto jsem se na tuto značku zaměřil. Ale není to jen Junghans, celkově se mi zdá, že němečtí výrobci mají oproti švýcarským nadčasovější hodinky a speciálně u A.Lange & Söhne dovedené k dokonalosti.

 

bobák: Účelem založení tohoto vlákna, stejně jako i dřívějších mých vláken o nových hodinkách značky Junghans, bylo využít toho, že jsem přímo u zdroje informací a mohu svým českým a slovenským kolegům poskytnout informace, které by jinak získali o měsíc nebo dva později, případně také nikdy. Mimochodem, snad kromě německého UHRFORUM.de má Chronomag informace o Junghansech jako první na světě, dokonce někdy i úplně první.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se mi zdá, že to je asi účel založení tohoto vlákna  :guiltysmiley:

 

tyvole, co je tvuj problem? zavistivy, neprejici a ubohy komentar. toto vlakno informuje o novinkach u junghansu, ktery dela paradni hodinky a marvinx je v cesku zastupuje, ma tady i profi status. jasne ze kdo bude mit zajem, tak se obrati na nej, je spolehlivy a skvele se s nim da domluvit, co chtit vic pri nakupu! a v cem je kurva problem? nech se vysetrit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Měl jsem příležitost se s MarvinemX setkat a některé modely spatřit na vlastní oči. Musím potvrdit, že jsou opravdu moc pěkné hodinky. Mrzelo mě však, že jsem neviděl Telemetry neb jsem obzvlášť zatížený na chronography.

 

Přidávám jednu jejich pořádnou fotku pro pokochání.

 

Meister-Telemeter-027_3380_00_Beauty.jpg

 

zdroj - http://www.watch-insider.com/news/junghans-meister-telemeter-chronograph/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snow: Také bych rád Meistery Telemetry přivezl sebou do Prahy, ale bohužel do prodeje se tyto hodinky dostanou až v srpnu, takže jsem je přivézt nemohl. Junghans je poprvé ukázal na Inhorgentě v Mnichově a budou k vidění i v Basileji, pak dloooouho nic a následovat bude až srpen. To nám dělá Junghans každý rok, vždy ty nejzajímavější modely se dostanou do prodeje až v druhé polovině roku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dovolím si sem přidat pár fotografií nových modelů hodinek Junghans Max Bill Quartz. Záměrně přidávám i foto z profilu, protože tyto quartzové Max Billy mají stejné rozměry jako Max Billy v automatu, jen jsou díky quartzovému strojku o cca 2 mm nižší. Není to sice mechanika, ale myslím, že se jedná o docela slušný "Entry level" pro zájemce o hodinky ve funkcionalistickém / bauhaus stylu :)

post-727-0-08433100-1413229631_thumb.jpg

post-727-0-24090500-1413229645_thumb.jpg

post-727-0-45048300-1413229664_thumb.jpg

post-727-0-01904100-1413229674_thumb.jpg

post-727-0-26454500-1413229682_thumb.jpg

post-727-0-11015400-1413229690_thumb.jpg

post-727-0-26175900-1413229698_thumb.jpg

post-727-0-38396300-1413229708_thumb.jpg

Upraveno uživatelem MarvinX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

guest987: Samozřejmě, že to plastové sklíčko i když potažené ochrannou vrstvou nevydrží tolik co minerál nebo safír, i když SICRALAN opravdu pomáhá. No na druhou stranu, lehké škrábance se na plastovém slíčku dají rozleštit a když už je opravdu hodně poškozené, tak jeho výměna za nové je podstatně levnější než u minerálu, o safíru ani nemluvím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

No na druhou stranu, lehké škrábance se na plastovém slíčku dají rozleštit a když už je opravdu hodně poškozené, tak jeho výměna za nové je podstatně levnější než u minerálu, o safíru ani nemluvím.

 

Marvine, jaká je prosím cena za výměnu sklíčka u Junghans Meister Handaufzug? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...