Přejít na obsah

Orient Beast EL06001B0 ( SEL06001B0 ) M-force


ggrand

Doporučené příspěvky

Zatím se omezím na první postřehy. Jako pořádný fotograf jsem hodinky vyvenčil a jelikož jsem foťák viděl naposledy před měsícem či víc, tak ani jedna baterka vpodstatě nefungovala, takže zatím i takové demo foto. Bude toho víc.

V poslední době, co jsem měl Seiko strojky 6R15 a 4R35, tak přesnost nebyla dle toho, co bych rád. Běžně 15-20vteřin do mínusu. Docela velké překvapení, když mi došly Maka, které dělají tak 4 vteřiny do plusu a tyhle bestie tak 3 do plusu. Budu to dál sledovat. Každopádně velmi příjemná změna. Strojek má už v dnešní době standartní hacking, možnost ručního nátahu, datum a výdrž kolem 40hodin,6Hz. Navíc má ukazatel rezervy chodu, takže konečně vím, kolik toho ve skutečnosti dokážu nakroutit korunkou. První překvapení bylo, že rafička jde rychle nahoru. Tak 4 otáčky a 10 hodin bylo na světě. Řada M-force se liší od ostatních Orientů, alespoň podle prospektů, tím, že má uložený strojek v polymerní kleci pro zvýšení odolnosti vůči vybracím a nárazům. To mělo ale negativní dopad u starších generací na vůli strojku vůči pouzdru a tak při povolené korunce se celý vnitřek vyklal. Tady se nic takového neděje. Když už jsem u korunky, musím si postěžovat. Oproti Seiko strojkům má ruční nátah hrubší chod, což praxi znamená absolutně žádnou odezvu od korunky při pokusu chytnout závit. Opravdu absolutně nic není cítit :( Bojuju s tím pokaždé, ale hodinky jdou dost přesně na to, abych to musel často řešit.

Pouzdro je provedené dobře. Luneta jakžtakž lícuje, logo na korunce taky lícuje dostatečně, přechody leštěných a broušených povrchů jsou taky bez výtky. Dýnko je poměrně strohé, tady se oproti předchozí generaci nic nezměnilo=i blbé Maka mají dýnko provedené fešněji. Zkrátka ze zadu nejpěknější cenově přijatelné divery jsou stále Stargejty od Seika dle mého oka. To mi připomíná, jak mají např. Stargejty červenou barvou udělaný kroužek kolem korunky, tak Orient to vyřešil červeným O kroužkem, což ve mě vzbuzuje méně důvěry. Mimochodem, korunka je na opačné straně, čili na 9 hodinách. Takže po dlouhé době(Citizen NY0040) mě na pravé ruce zase sem-tam tlačí korunka.

Což souvisí i s rozměrem. Hodinky jak jsou dlouhé, tak jsou široké. Tak nějak okometricky pomocí pravítka jsem naměřil 52mm 3-9 hodin(čili přes korunku a náblitek), 47mm 4-10 hodin(nejmenší průměr), 53,5mm lug to lug, 14mm na výšku včetně výstupků na lunetě, jinak tak 13mm. Hurá hodinky používají tlusté 24mm stěžejky.

Sklo je safír zřejmě bez antireflexu, ciferník celkem symetrický matně černý s naprosto parádně nasazenýma ručkama a vycentrovaným datumem. Tím mi udělali asi největší radost. Celkově je pro mě ciferník velký tahák těhle hodinek. Mám rád tu symetrii(škoda bílého podkladu datumovky), nenásilné číselné vyjádření minut u hod. indexů, minutové indexy na otočné PVD lunetě, minutová ručka skoro k min. indexům, dobré vycentrování lumi barvy na indexech(což se o mých Sumech nedalo říct, ale jsem rypák no). Klidně by luneta mohla mít o chlup těžší chod,ale zase se ovládá naprosto pohodlně. Měl jsem starost, když jsem je kupoval, protože dost podobný systém ochrany lunety zvolilo Seiko u modelu Frankenmonster( pouzdra jsou si celkově dost podobné) a jako celek to nefungovalo ideálně. U bestií i díky výstupkům na lunetě žádný problém. Uvidíme, jak se bude šoupat černění. Větší tečku na 12hod. pozici jsem asi neviděl. Hodinky svítí tak nějak standartně. Víc jak Maka, míň jak Suma/Monstra/Armida A7. Chtělo by to porovnat s SKX007, tak okometricky bych řekl, že by to mohlo být porovnatelné(SKX už nemám). Ale svítí i ručka rezervy chodu :) Nejvíc svítí minutová a hodinová ručička+lumi bod na lunetě, pak indexy+ručka rezervy nátahu+vteřinovka. Raději bych viděl, kdyby všechno svítilo stejně intenzivně.

Sklo/ciferník se oproti Armidě A7 víc leskne, jsou časteji takové zašedlé. Nevím, jestli to má na svědomí matný povrch ciferníku(tím pádem i jeho větší světlost při dopadu světla) společně s lesklýma ručkama a indexama nebo asi nepřítomnosti vnitřního AR nebo všechno dohromady.

Tah...má plné koncovky. Ty jsou slícované výborně. Až tak výborně, že pokud je prohodím, nenasadím tah na hodinky-stěžejky nezacvaknou. Je celý matný, takže údržba houbičkou jednou za čas není problém. Narozdíl od Mako je tu použit klasický systém z Monster/Sumo-oska o 2 průměrech+převlečný návlek(prstenec). Moje oblíbené řešení je ale oska o 1 průměru a převlečný návlek je umístěn uprostřed dílku tahu, takže je to jednoduhší a přitom stejné bezpečné řešení(Seiko SRP043). Překvapila mě velikost převlečného prstence. Je široký snad 5mm, u Seika mají běžně tak 2mm. Tah k hodinkám jednoznačně pasuje, ale působí míň bytelně něž tah u Mako(kromě koncovek u pouzdra samozřejmě). Spona je asi absolutně nejslabší část z hodinek. Má 22mm šířku(o 2mm víc něž Mako) a přesto je na ní logo menší než na Mako. Ovšem v ruce působí naprosto stejně lacině. Zajímavé je, že vlastně naprosto stejný systém dělá Seiko i třeba u Seiko 5 Sports, tj. s pojistkou,ale bez extenze a ta Seiko spona je prostě nebe a dudy oproti Orientu. Tah zkrátka jako celek nenadchne jako pásy z tanku Armidy A1, ale ani neurazí jako tah starších M-force. Asi není náhoda, že upgrade starších M-force už tah nemá, jen gumu.

A jak se nosí? Oproti Frankenmonsterům a Armidě A8 dobře, protože nožky směřují dolů. Jsou příjemně placaté na svoji velikost. Ač skutečný rozměr je větší, nosí se a působí placatějc než Armida A7. Bohužel jsou prostě široké a je to na ruce znát. Třeba Armida A1 se nosí i přes svou váhu pohodlněji hlavně díky bočním výřezům na krajích hodinek umožňující pohodové ohnutí ruky.

post-11518-0-33998700-1393959531_thumb.jpg

post-11518-0-93351600-1393959531_thumb.jpg

post-11518-0-68712700-1393959532_thumb.jpg

post-11518-0-45592800-1393959533_thumb.jpg

post-11518-0-16730400-1393959534_thumb.jpg

post-11518-0-76063100-1393959534_thumb.jpg

post-11518-0-42760700-1393959535_thumb.jpg

post-11518-0-08401800-1393959536_thumb.jpg

post-11518-0-74974000-1393959536_thumb.jpg

post-11518-0-50899500-1393959537_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce. Tah bude, až bude nabit foťák :) Hodinky jsou z ebay.

Edit: Omlouvám se za hrubky, teď to po sobě čtu po třetí a vidím vybrace, ble :/ Tak kdyby to četl nějaký mod a měl náladu, že to prosím opraví :) Děkuji.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Armida, to jsou prostě  nástroje. A1, A8, A7, všecko neskutečně funkční nářadí na ruku, které i celkem dobře vypadá :) Na Armidách mám originál gumu. Sibiř někde postoval, že se samotná prodává okolo 40-50 doláčů. Černá je ok, měl jsem i zelenou(k A8, měly zelený ciferník) a ta byla o poznání horší, méně příjemná a nevoněla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

v jednoduchostti je krása,přiznám se že ty armida se mi mnohem víc líbí,ale to už záleží na vkusu každého soudruha.každopádne velmi zajímaví příspěvek.díky všem zůčastněným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za pochvalu, potěší.

 

Kid_A: Někde na netu jsem viděl srovnání těhle dvou a Citizen je přece jen o dost tlustší a možná i větší(s nainstalovanýma nožkama pro jiné než origo řemeny). Rasa je to Středoasijský pastevecký pes.

Edit: Už jsem to našel : http://www.relojes-especiales.com/foros/showthread.php/236375-Mi-Orient-M-Force-2012

post-11518-0-37513500-1395579723_thumb.jpg

post-11518-0-88615100-1395579726_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je brutalni souboj, ecozillly jsou asi z kategorie "na sloni nohu"...to ty orienty pusobej jeste "reletivne" nositelne.

 

pejsek je krasny, verim, ze s prichodem tepleho pocasy to nebude mit v mirnem pasmu lehky, co?

 

 

Díky za pochvalu, potěší.

 

Kid_A: Někde na netu jsem viděl srovnání těhle dvou a Citizen je přece jen o dost tlustší a možná i větší(s nainstalovanýma nožkama pro jiné než origo řemeny). Rasa je to Středoasijský pastevecký pes.

Edit: Už jsem to našel : http://www.relojes-especiales.com/foros/showthread.php/236375-Mi-Orient-M-Force-2012

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...