Přejít na obsah

Poraďte přesné digitálky


dubraro

Doporučené příspěvky

Něco na tom samozřejmě je. Hodinky buď jdou přesně (např. Junghans apol.) a můžeme si ťukat na čelo u ČT 1 nad jejich standardním dvousekundovým zpožděním při časomíře zpráv, nebo jdou více či méně nepřesně. Zvyknout se dá na ledasco, ale v dnešním světě kompjůtrů je nepřesnost out.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ja som sa len spytal ze naco az taka velka presnost ale nedostal som odpoved...

pokus cislo dva: naco to vies vyuzit?

 

Přesnost je príma , můžeš si třeba změřit , že někdo dorazil na schůzku o třicetšet vteřin později, nebo že tvrdneš už 746 vteřin v zácpě. Prostě superpřesnost je vlastnost velmi potřebná.

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco na tom samozřejmě je. Hodinky buď jdou přesně (např. Junghans apol.) a můžeme si ťukat na čelo u ČT 1 nad jejich standardním dvousekundovým zpožděním při časomíře zpráv, nebo jdou více či méně nepřesně. Zvyknout se dá na ledasco, ale v dnešním světě kompjůtrů je nepřesnost out.

 

Dvou až čtyřvteřinová je při digitálním vysílání. Při analogu to je většinou vteřina. Obvykle. Ale ani v ČT nemají atomové hodiny :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg
Něco na tom samozřejmě je. Hodinky buď jdou přesně (např. Junghans apol.) a můžeme si ťukat na čelo u ČT 1 nad jejich standardním dvousekundovým zpožděním při časomíře zpráv, nebo jdou více či méně nepřesně. Zvyknout se dá na ledasco, ale v dnešním světě kompjůtrů je nepřesnost out.

 

povedzme.... ale - tu je plno fandov co sa modlia len k mechanickym hodinkam a miluju zlozite, hlucne, tikajuce potvory - ktore su, no... mierne povedane, VELMI nepresne! ( cest vynimkam )

 

;-}}

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

moje terajšie hodinky CASIO G-Shock DW-9300 idú +0,8 s/deň;

moje predošlé digitálky boli Casio DW-290, tie išli najprv (v dobe kúpy) asi +1 s/týždeň, ale potom, asi po roku, sa nečakane zhoršili na +0,5 s/deň a viac; je možné, že to súviselo s tým, že si ich nedával vôbec z ruky dolu a pravidelne som sa s nimi sprchoval v horúcej vode; myslel som si, že tomu pomôže výmena baterky, ale nepomohla;

 

teraz sa chystám kúpiť nejaké riadené rádiovým signálom, asi GW-700...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
mohl by jsi prozradit jak to měříš ?

 

veľmi jednoducho; hodinky sa nastavia presne na sekundu; po 24 hodinách sa zistí odchýlka skoro 1 sekundu, ale nie celkom; po 48 hodinách je tá odchýlka asi sekundu a pol; po 10 dňoch je to asi 8 sekúnd; atď.

 

v praxi ale nikdy nemám trpezlivosť nechať hodinky 10 dní bez nastavenia a vždy ich nastavím; ale keď je to po 5 dňoch 4 sekundy tak už podľa mňa možno povedať že je to 0,8 s/deň

 

nikdy som nerobil žiadnu podrobnú štatistiku ani nepočítal priemer, preto hovorím, že je to približne

 

mimochodom ale teraz už mám rádiové GW-9100, synchronizácia funguje nad očakávania dobre, takže mám presný čas stále na ruke a vyššie uvedené už neriešim :)))

 

zase budem, až keď sa presťahujem do oblasti s horším alebo žiadnym príjmom signálu :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mám zatím quartz hodinky a myslím, že obecně v této kategorii je přesnost více než dostačující. Seřizuji jednou za půl roku, když se liší tak o 15 s. Zajímalo by mě, z jakých důvodů tu někdo chce zcela přesné hodinky. Nic není dokonalé a trávit čas seřizováním o pár vteřin mi nepřijde opodstatněné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Mám zatím quartz hodinky a myslím, že obecně v této kategorii je přesnost více než dostačující. Seřizuji jednou za půl roku, když se liší tak o 15 s. Zajímalo by mě, z jakých důvodů tu někdo chce zcela přesné hodinky. Nic není dokonalé a trávit čas seřizováním o pár vteřin mi nepřijde opodstatněné.

 

Neviem to racionálne vysvetliť, ale veľmi ma to netrápi. Je to skrátka super pocit, vedieť čas presne na sekundu. Koľko je hodín, minút a sekúnd, a že tá sekunda začne vtedy, keď mi na hodinkách preskočí číslica. Každý iný zdroj času porovnávaš so svojimi hodinkami, a nie naopak ;)

 

Na (niektorých) železničných staniciach, v astronomických observatóriách, rozhlasových štúdiách -- všade, kde majú presný čas -- majú ho presne na sekundu na rovnako s mojimi hodinkami. To som vždy chcel, a som rád, že sa mi to s rádiovými hodinkami splnilo (bývam v oblasti s dobrým príjmom signálu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Provedl jsem test přesnosti quartzek které vlastním. Hodinky byly uloženy v šuplíku ve stejné poloze.

Po týdnu jsem zjistil následující odchylky:

==============================================================

 

Casio AW - 117 +3s

 

Victorinox v25589 +2s

 

Luminox S-3001 +2s

 

Secco (titanové, bez označení typu) +0s

Pokud jde o přesnost dají Secca za cca pětikilo na zadek hodinkám několikanásobně dražším.

(samozřejmě se to týká konkrétních kusů hodinek, které vlastním)

Když už tady mluvíte o přesnosti, tak nejlepší cestou je, když si je otestuješ a seřídíš sám. No, bohužel u velké většiny dnešních digitálek výrobci již vypustili otočný trimr, jejímž otáčením šlo přesnost hodinek doladit. Chce to sice trpělivost, ale jde to. Já jsem jedny takhle seřídil (Casia DBX-100) na odchylku +2s./měs. Dodneška je mám ve sbírce:-) Je fakt, že při koupi hodinek člověk nemůže před prodejcem hodinky otevřít a kouknout, jestli tam trimr je, ale dobrou cestou je koupit takové hodinky třeba na ebay, velmi často jsou tam i fotky vnitřku. Mimochodem takovou raritkou byly ruské digitálky, jedny z nich jsou označené jako Chn-01 (nyní se vyrábějí se v Bělorusku) a u nich lze seřitovat odchylku přímo v jednom jejich režimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...