Přejít na obsah

výběr hodinek - titan


Doporučené příspěvky

Ahoj, 

rád bych si koupil hodinky, ale mám trochu specifický výběr, který se dost těžko splňuje :)

Celotitanové (váha, klasická ocel mi nedělá moc dobře), možnost plavání (100 m) a následně už jsou jen vlastnosti, které nejsou až tak nutné: solární nebo kinetický pohon, luminiscenční indexy, osvětlení, safírové sklíčko.

Našel jsem troje hodinky, které splňují obě základní vlastnosti a mají některé z volitelných:

 

http://hodinky.heureka.cz/citizen-bm6930-57e/specifikace/#section

U Citizenu je pro mě lákadlem jejich Eco-drive

http://hodinky.heureka.cz/seiko-sgg731/specifikace/#section

Taková klasika, vzhledově se mi hodně líbí, ale nevím jak to bude s výměnou baterie a případnou těsností

http://hodinky.heureka.cz/casio-wva-430td-1a2/specifikace/#section

Casia mají víc funkcí a zajímavě řešené podsvětlení displeje, ale jako jediné mají řízení radiovým signálem a pouze sférické minerální sklíčko

 

Rád bych slyšel váš názor. které z uvedených hodinek se vám líbí a proč. Případně jestli máte nějaký další tip na podobné hodinky, tak si ho rád poslechnu :)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych bral vážnějš ty Seika či Citizeny oproti Casiím. 

V tomhle výběru bych ti ale doporučil, aby sis šel hodinky někam vyzkoušet. Taky pozor na rozměry, ty Seika jsou o dost menší než ty Citizeny (37 vs 40 mm). Záleží na osobních preferencích. Jinak ani jedny nebudou špatné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že když jsem je kupoval, docela jsem se obával, zda přes tu logaritmickou lunetu a spoustu malých ciferníků budou ty citizeny použitelné pro zjištění, kolik je vlastně hodin. Ale kupodivu nebyl vůbec žádný problém s čitelností a hlavně v noci, parádně a dlouho namodrale svítily... Mám i casia, ale to teda v porovnání s nimi nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj,

ještě jednou díky za rady. Nakonec to vyhrály hodinky Citizen BM7081-51E.

56b6ecaa5b5d3b20813b10a813a94c3500cf59671e219b4af86c1d820f1200bee7ebee397a87550e

 

Caliber je E111, vodotěsnost 100 metrů, safírové sklíčko, eco-drive bez nutnosti měnit baterie, řemínek i pouzdro supertitanium (titan + ion plating).

Protože rozměry a váhy se docela lišily podle zdroje z webu, provedl jsem vlastní měření (jen klasickým pravítkem):

průměr bez korunky 42mm, s korunkou 44mm, výška 10 mm, sklíčko 34 mm, váha 82 gramů po zkrácení o tři dílky.

Po třech dnech používání zatím bez jakékoliv odchylky času, sekundová ručička je přesně zarovnaná s indexy. Luminiscence je u hodinové a minutové ručičky + větší číslice 6 a 12. Osobně jsem předpokládal luminiscenci i u dalších malých indexů u kraje, ale bohužel. Po nasvícení silně září (fotka to ještě trochu zvýraznila), slabě jsou rozeznat i po delší době. Na ruce sedí dobře, byť jsem se bál, jestli nejsou moc velké.

Na hodinkách se mi líbila jednoduchost bez většího množství prvků a malá tloušťka. Velké číslice tomu dodaly trochu sportovnější vzhled, alespoň z mého pohledu. No a kombinace velmi odolného materiálu hodinek, sklíčka, vodotěsnost a volba eco-drive pohonu by mohly zaručit dlouhou životnost bez větších problémů - aspoň doufám :)

 

Hodinky objednány z Ebay od uživatele dutyfreeisland, který má velké množství prodejů a prakticky bez negativních ohlasů. Cena 3500Kč, zásilka i přes upozornění na možnou dlouhou dobu čekání dorazila za 11 dní bez jakéhokoliv dopočítaného cla. Pošta byla zdarma a deklarovaná jako "duty free".  Doufám, že to není nějaká nepovolená reklama :)

Upraveno uživatelem kajmik01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...