Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jsem rád, že aspoň na můj tisící příspěvek na fórum mi vyšlo něco, co se týká hodinek  :lol2:

 

Zcela v souladu s tím, co jsem psal už dřív, jsem si pořídil prťavé (38 mm bez korunky) quartzové potápky. Přiletěly přímo z Japonska, bonusem byl pokec po netu se slečnou ze zákaznické podpory, jejíž angličtina s japonskou gramatikou (aspoň mám ten dojem, podle krkolomného slovosledu) a snaha na  100% vyhovět mi roztáhla ksicht do širokého úsměvu. Zůstávám věrný značce Seiko, to snad bylo od začátku z mých statusů jasné  :cool02:

 

O samotných hodinkách nebudu vypisovat všechno, co se dá lehce vygooglit, to hlavní je už ve štítcích tématu, spíš sem ještě časem nahážu další fotky, když se zadaří, a nějaké postřehy z praxe.

Zatím můžu říct jen tolik, že na moji tenkou ruku tahle menší velikost příjemně pasuje, nejsou ani moc vysoké, nožky mají vrtané skrz, tah má potápěčskou extenzi, a čeho si opravdu, ale opravdu nejde nevšimnout, je váha - lehčí v mé sbírce jsou jenom vintážní 32 mm Eterny na kůži, a to pocitově ani ne o moc. Titan je přitom na bocích pouzdra i tahu (a na proužcích na tahu) vysoce leštěný a tváří se jako ocel. Ne že bych díky váze o hodinkách na ruce nevěděl, ale je to prostě jiný pocit, jsou jako pírko. Titanový tah taky jinak chrastí, od oceli jde jasně odlišit.

 

Vteřinovka skáče víceméně přesně po indexech, jenom jak na potvoru zrovna na dvanáctce úplně nesedí, na šestku se trefuje přesně. Ne že by mi to vadilo. Tikot se mi nedaří zachytit, jdou neslyšně. Datum se překlápí rychle ještě chvíli před půlnocí, luneta na dvanáctce a na indexech lícuje přesně. Lumi svítí jako u všech Seiko, tedy silně. Cifr se díky fotocitlivé vrstvě zajímavě leskne, má jemnou paprskovitou strukturu, a při pozorném prohlédnutí je rozdělen na čtvrtkruhy - dodává mu to takový ten hi-tech prostorový dojem.

Přesnost chodu už samozřejmě sleduji, nicméně po jednom dni není žádná odchylka měřitelná, dám jim čas.

 

Zítra budou na ruce od hodináře čerstvě seřízené Orient Ray, aby se nezastavily, Solary vezmu provětrat v neděli - takže hezký víkend!  :)

 

post-14111-0-92927100-1395447425_thumb.jpg

 

post-14111-0-46531600-1395447446_thumb.jpg

 

post-14111-0-35073700-1395447452_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Nu, vážení, po více jak roce opožděně děkuji za všechny pozitivní ohlasy. Celou dobu si pamatuju, proč jsem ty první prodal. Takže, kdybych někdy dal do inzerce tyhlety druhé, prosím mody, aby mi to smázli a dali mi na týden ban :lamo: Kdyby náhodou. Myslím ale, že k tomu nedojde - jsem o rok moudřejší  :lol2: a momentálně mám pocit, že jsem saturován a nemám kam dál jít. Ne že bych neměl choutky, ale jsou mimo mé možnosti. Možná by se to dalo nazvat bezvětřím, ale jsem v něm spokojen, nějakou dobu se v téhle své zátočince budu plácat...

post-14111-0-68844200-1434751680_thumb.jpg

post-14111-0-73759700-1434751686_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vyborne. V mojich ociach dokonaly nerusivy kompaktny dizajn. Vyborna citatelnost. Krasna lumi. Idealne rozmery na mensiu ruku. 

Sam som na modre skoro dociahol ked ich predaval vrcan, no nebol som dost rychly... plnu sumu som nechcel platit, a nakoniec mi asi preplo a skoncil som... vieme kde :)

 

Uzivaj ich a ozaj nepredaj, je iste ze by ti za nimi po case bolo smutno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ve vlákně s wristshoty mi byl pochválen tah, tak sem dávám pár detailnějších fotek. Jo, tah je fajn, kdybych mu měl něco vytknout, tak to, že koncovky nejsou plné, nýbrž jen plechové (i když z titanového plechu), a ta potápěčská extenze dělá sponu příliš dlouhou - což je ale problém mého tenkého zápěstí a ne potápek, že. Ale mně ani ty koncovky nevadí, je to aspoň o to lehčí a hezky lehounce to chrastí. A pak teda je ještě potřeba dávat pozor při rozebírání tahu, má to stejný systém osiček s pružnými objímkami jako SARBy - trochu piplačka a uděláte líp, když si tu objímku nenecháte nikam odletět. Ale mě to baví, fakt. Myslím jako nenechat si ji odletět. Jinak ta kombinace titanově matných a leštěných ploch... no, však vidíte sami. Nicméně šrámy to sbírá fakt snadno.

post-14111-0-37682300-1462839289_thumb.jpg

post-14111-0-37605400-1462839295_thumb.jpg

post-14111-0-71764400-1462839301_thumb.jpg

post-14111-0-21674700-1462839307_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...