Přejít na obsah

Deep Blue Master Explorer 1000


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Rád bych se pochlubil novými potápkami. Jedná se o Deep Blue Master Explorer 1000m. Mám z nich velkou radost. Je to pořádný kus hodinek. Tato americká značka využívá spolehlivé a osvědčené strojky. V těch mých tiká osvědčená Miyota 9015. Jsou to opravdu precizně udělané diversky, robustní a přesto velice pohodlné. I přes své rozměry - 45mm bez korunky a 16mm tlusté- se opravdu dobře nosí. Váha je kolem 260g. Na první pohled zaujme cifr, který je černý a má vzor slunečního svitu. Hrubé indexy a ručky jsou potažené vrstvou Superluminovy. Svítivost je dokonalá. Po nasvícení svítí celý cifr i luneta velice intenzivně a dlouho. Modrá sekundovka s logem Deep Blue je krásným kontrastem a působí opravdu vyváženě a dává celým hodinkám zajimavý vzhled. To celé je zakryto safírovým sklíčkem, plochým, ale vystouplým nad lunetu. Čirý, vnitřní antireflex podtrhuje dokonalé provedení skla. Korunka má téměř půl centimetru a je šroubovací, nošení nijak nevadí. Taktéž nese logo DB. Dýnko je plné, šroubovací s nádherným gravírováním - motiv vln a potapěče. Hodinky jsou z pěti tisícové série a ty mé nesou krásnou číslovku 77. Tah je opravdu solid a po zkrácení sedí parádně! Šíře 24mm se zužuje k 22mm u spony, která je bezpečnostní opět s logem DB. Celkové zpracování hodnotím na výbornou a hodinky sundávám jen když musím. Tady je specifikace přímo od výrobce:

 

316L Stainless Steel Case
45mm width , 51mm Lug to Lug, 16mm thick
1000m/3300 Ft Water resistant
Screw Down Crown
120 Click unidirectional bezel Luminous
Miyota 9015 Automatic Movement
Helium Release Valve
Sapphire Crystal
Sunray enamel unique Burst Dial
Wedge Design hour markers Filled with lume
Superluminova on dial and bezel,
24mm Lugs 24/22 bracelet
Push button Deploy With Safety clasp, 2 micro adjustments
Divers Wetsuit Extension, ? links
post-20127-0-51255900-1395606107_thumb.jpg
post-20127-0-90017400-1395606201_thumb.jpg
post-20127-0-74109500-1395606217_thumb.jpg
post-20127-0-84824600-1395606236_thumb.jpg
post-20127-0-15430500-1395606253_thumb.jpg
post-20127-0-92068000-1395606269_thumb.jpg
post-20127-0-11338100-1395606275_thumb.jpg
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DB jsou moc pěkný potápky a dobrej poměr cena x výkon. Před vánocema jsem o nich vážně uvažoval, ale nakonec jsem dal přednost ekonomičtější nabídce ze stáje Seiko od jednoho zdejšího člena. Stále ale na jejich stránky chodím a brouček hlodá :)

Gratuluju k pěkným diverům, ať ti dělaj radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo DB mají potápky vymazlený. Kaučuky co nabízejí Deep Blue se signovanou trnovkou se ti nelíbí?

Líbí, ale já bych radši něco s velkou rozkládací sponou. Třeba http://www.watch-band-center.com/watchstrap-p12068h331s540-Watch-strap-STEINHAR.html nebo Sinn rubber strap U series, ale ten se snad ani nedá sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné a podle tohoto fóra u nás nepříliš rozšířené potápky, asi měsíc mám jejich "bratříčka" Master Diver 1000 (podle fotek se liší pouze lunetou), jediné, co mi trochu vadí, je opravdu značná hmotnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda,gratuluju k super potápkám,maj v nabídce plno zajímavejch kousků.Skvělá lumi,i tak by mě zajímalo proč si nešel do něčeho s tritiem?

Díky! Kupoval jsem je na atomictime.pl a většina modelu s tritiem jsou vyprodané. Nicméně mě stejně nejvíce zaujal tento model. Ten cifr je opravdu nádherný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím tahem si myslím moc neušetříš, samy hodinky jsou pěkný železný ingot :-). Pár fotek mám zde: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/69950-deep-blue-master-diver-1000-blue/&do=findComment&comment=1105771

Stálo by za to zvážít samotný tah. Ten můj je 24mm a zužuje se do 22mm. Tipnul bych tak cca 100g bude mít. BTW pár postřehů co se týče odolnosti - hodninky jsou 16mm tlusté, takže sem tam s nima zavadím o futra nebo stůl :) Ale keramická luneta se vždy jen zašpiní a po očištění nejeví žádné známky karambolu. Takže jsou to vážně hodinky do pohody i nepohody!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S prasknutím nestraš  :crying_anim02:  To si teda budu dávat většího majzla. Další postřeh - dnes jsem si uvědomil, že skoro nejde slyšet strojek. Pouzdro je tak robustní, že tikání nejde skoro vůbec slyšet, ikdyž mám hodinky u ucha. Roztočení rotoru je ale znatelné. Při větším švihu jde slyšet i cítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...