Přejít na obsah

Priklepova vrtacka


Doporučené příspěvky

Moja stara priklepka odisla a potreboval by som poradit s vyberom, najde sa tu domaci kutil co by vedel odhalit uskalia sucasnej produkcie? :)

 

Momentalne zvazujem 2 modely:

 

http://www.profinaradie.sk/hq-tools/product/3373-Priklepova-vrtacka-Bosch-GSB-1600-RE/

http://www.hej.sk/vrtacka-rucna-bosch-psb-850-2-repb-priklepova-zelena/

 

Cena tak do 120-130 EUR (do 3600 czk)

 

Dakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Z vlastní zkušenosti léta získané prací v elektroinstalacích můžu jen a jen doporučit toto, ostatní je opravdu jen pro kutily. Tohle je fakt kvalita

Pozor ta cena je bez DPH ale je to příklepovka na celý život

 

https://www.hilti.cz/vrtac%C3%AD%2c-bourac%C3%AD-a-sekac%C3%AD-technika/vrtac%C3%AD-kladiva/203982

Upraveno uživatelem mondeo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta Hilti je urcite super vyber ale ja to nevyuzijem. V podstate by som hned vzal tu GSB1600 keby mala 2 prevody...

 

Edit: vrtat do betonu nebudem az tak casto. Skor to bude do kovu a dreva popripade nejake rozmiesavanie.

Upraveno uživatelem jankoxxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také hodně vrtáme a jelikož dnes už úplně všechno stojí za prd, stále doporučuji něco ze stáje Narex, anebo Makita" Bosch bych v této době posunul někam na šesté místo, prostě nebrat..., mají velmi slabé období"  Za dva roky jsme ve firmě vystřídaly také pár kousků, a je to tedy chabé"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my mame na firme priklepovky narex, ale jsou min 10 let stary, takze soucasnou produkci neposoudim, tyhle furt drzej. a akusky beru zasadne modry bozeny, ty sou napohodu. flexa 125ky makity GA5030, bo sou krasne do ruky, pak mame az velky 230ky vetsinou blackdecker, bo se s nima nedela tak casto..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za kazdy typ! na narex som pocul mnoho dobreho a v podstate nic zle. jediny problem je dostupnost na slovensku.. skusim sa zorientovat v cenach a produktoch a uvidime

 

edit: tak za tu cenu (3800czk) by som tu narex bral hned, u nas to vidim tak na cca 4500 czk...

Upraveno uživatelem jankoxxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my mame na firme priklepovky narex, ale jsou min 10 let stary, takze soucasnou produkci neposoudim, tyhle furt drzej. a akusky beru zasadne modry bozeny, ty sou napohodu. flexa 125ky makity GA5030, bo sou krasne do ruky, pak mame az velky 230ky vetsinou blackdecker, bo se s nima nedela tak casto..

honzik, ta 5030 je fakt super, tiez ju mam doma :)

 

pozrel som na stranku narexu a vuhovovat by mi mohla hadam aj evp 13 g -2h3 so slabsim motorom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak nechceš pneumatický príklep, vyber si jedno z tých, ktroré si tu uviedol.

Narex je dobrý z hľadiska servisu. V mojich je už tretí rotor a ložiská, čiže prakticky nezničiteľný.

Ak potrebuješ len na občasnú prácu, vyber si niektoré lacné za 40 eur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až ty Narexy uvidíš ve skutečnosti, tak se nenech odradit. Některé prvky sice vypadají podivně, zastarale a nedizajnově, ale podstata je uvnitř. Mám pocit, že všechny modely mají převodovku z hliníkové slitiny - dobré pro odvod tepla.

 

Osobně již řadu let vlastním tuto Makitu, která má ještě navíc jemnou elektronickou regulaci otočným ovladačem, což je velice šikovné. Nadělala toho mraky - vše bez závad.

http://zelenazahrada.eu/index.php?HP_2070_Makita_priklepova_vrtacka&detail=3517

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož se téměř od revoluce živím jako elektrikář, tak příklepová vrtačka, potažmo vrtací kladivo je jeden z mých hlavních nástrojů, kterým si vydělávám na chleba. Měl jsem několik vrtaček Hilti, asi 5x modrej Bosch, 2x Metabo, 2x Makita, atd. Všechny nástroje v různých velikostech a výkonech. Zodpovědně můžu říct, že nejlepší nástroje jsou opravdu od Hilti. Nízká poruchovost, slušný výkon, perfektní tlumení proti otřesům. Nevýhoda je vyšší pořizovací cena. Hilta se nám nikdy zásadně nepodělala, bušila do tý doby než nám jí vždycky někdo ukrad. Na druhým místě bych viděl modrýho Bosche. Slušnej poměr cena výkon, ale když  se s ní dělá v kuse několik hodin, dají se na ní udělat volský oka. Stejně bych viděl i Makitu. Nejhorší s čím jsem dělal se známých značek, byly mašiny od Metabo. Špatný tlumení otřesů. Vždycky jsem s ní týden dělal a pak si dva týdny léčil tenisovej loket. S Narexem mám zkušenosti ještě když nedělali SDS přiklepy. To jsme toho měli tak po hodině oba dost. Já se většinou vzpamatoval dřív než vrtačka (kango).

Otázkou je, jak bude Janko vrtačku hodně potřebovat. Doporučil bych modrýho Bosche, dobrej výkon, a cena u toho základu, myslím že je to typ GBH 24 nebo tak něco, je asi tři a půl, pravej-levej chod, příklep, přisekávání, možnost vypnutí příklepu pro normální vrtání (po nasazení sklíčidla s SDS úchytem). 

Pokud chce Janko mašinu na celej život tak základní Hilta je bingo. Dříve byla Hilta dost drahá, ale v posledních asi pěti letech ceny téměř! srovnali s konkurencí. Takže já momentálně kupuju už jenom Hilti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučil bych modrýho Bosche, dobrej výkon, a cena u toho základu, myslím že je to typ GBH 24 nebo tak něco, je asi tři a půl, pravej-levej chod, příklep, přisekávání, možnost vypnutí příklepu pro normální vrtání (po nasazení sklíčidla s SDS úchytem)

Janko nechce kladivo, Janko chce vrtačku.

Ano, do SDS kladiva se dá pořídit SDS adaptér na vrtáky s válcovou stopkou, některé modely mají rovnou i výměnné a tudíž přesnější hlavičky, ale na jemnou práci do železa nebo do dřeva je to taková nemotorná humpolárna s omezeným a blbě regulovatelným počtem otáček.

Upraveno uživatelem Jezevcik2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě doma nejvíc používám normální Aku vrtačku. Mám modrýho Bosche 9,6V, dvě baterky, rychlonabíječka. Z 90% si s tím vystačím. Když mám velkej vrták, co se nevejde do Aku sklíčidla, tak vezmu obyčejnýho zelených Bosche. Myslím si, že si s tím musí každej doma vystačit. A kdo potřebuje udělat občas pár dírek na hmoždinky do betonu nebo tvrdý cihly, tak si půjčí příklepovku s SDS+ od kámoše. Všechno ostatní jsou zbytečný náklady. Jestli Janko nejsi nějakej kutil domácí, tak se spíš zaměř na soupravu slušná Aku vrtačka + nějaká levnější elektrická vrtačka, např. Black Decker, zelenej Bosch apod. 

Myslím, že jsem viděl onehdá v nějakém tom Bauhausu nebo OBI, takovej kufřík od Makity. Byla v něm Aku vrtačka, elektrická vrtačka, snad i rozbrus a hlavně super kutilské rádio. Pamatuju si, že jako celek to nebylo drahý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bauhaus, obi a ještě kufřík se super rádiem   :frusty:    aku vrtačka v pohodě,ale nee z Obi. Jen ty kvalitní jsou kolikrát dražší než vrtačky elektro.A platí čím vyšší napětí aku tím lépe.

 

https://www.hilti.cz/akumul%C3%A1torov%C3%A9-syst%C3%A9my/vrtac%C3%AD-%C5%A1roubov%C3%A1ky-a-r%C3%A1zov%C3%A9-utahov%C3%A1ky/r4906

Upraveno uživatelem mondeo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

honzik, ta 5030 je fakt super, tiez ju mam doma :)

 

pozrel som na stranku narexu a vuhovovat by mi mohla hadam aj evp 13 g -2h3 so slabsim motorom.

 

mam predchodcu, co je ale stale v predaji, evp e-2h3 a nemozem na nu povedat ani tuk, neskutocny drziak, robustna, prevodova skrina hlinik, 2 stupne, regulacia otacok ... jasne, nie je to kladivo, ale ak sa ti ho nechce poziciavat, pri troche usilia a kvalitnych vrtakoch das vpohode sestku do armovaneho betonu, a tusim zvladla aj osmicku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...