Přejít na obsah

Priklepova vrtacka


Doporučené příspěvky

Mám tuto aku: http://www.rucni-naradi.cz/bosch-gsr-10-8-2-li-professional-aku-vrtacka. asi dva roky. Jede takových 10 - 20 hodin týdne. Hodně děláme pro kabely trasy v lištách. Utahuje vruty jedna radost. Dvě baterky na den v pohodě vystačí. Vrtá do plechu jako prd. Fakt maká dost a dobře. Za dva roky žádnej problém. Je fakt, že pořád jede, takže nevím jak baterky ztrácí kapacitu při nečinnosti. Souhlasím, že v hobbymarketech prodávají většinou sračky, ale za příznivou cenu a s prodlouženou zárukou. A Makitu bych zase za takovou sračku nepovažoval i když asi přímo pro hobbymarkety vyrobenou v PRC. Stejně by si to měla značka ohlídat. A navíc to rádio, to má určitě grády  :rolleyes:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ehm, taky si dovolím poradit, jelikož jsem několik let, slovy 3 roky dělal obchoďáka na tyhle hračky + řešil záruční i pozáruční servis. Asi bych nebral zelenou hobby řadu o Boshe ani BlackandDeckera což je bohužel dnes jen hobby řada od DeWalta. Místo Hiltky na doma si raděj koupím hezké hodinky. Šel bych do japonské Makity nebo českého Narexu. ( Máš to jako Seiko nebo Prim :D ) kde je příjmná cena a náklady na případný servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narex evp 13 g -2h3 je dobrá volba , určitě nebudeš litovat. V práci sice používáme HILTI a Bosch, a HILTI opravdu nemá konkurenci v profesionálním použití ale nechá si to taky pořádně zaplatit. Tuto narexku mám doma a je skvělá.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám doma staré Metabo (nevyzvednutá oprava :D ) Na rasovinu si z práce beru kladiva od Makity. Máme půjčovnu (stavební firma) kde jsme po mém příchodu před sedmi léty přešli z Metaba a Boshe na Makitu. ;)

 

Ono taky nelze říci, že nejlepší značka je TA nebo TAHLE. Třeba karosáři a lakoši brali hodně FESTO, stavební firmy Makitu. Do kovovýrob šlo hodně Narexu, nebo Protool což je profi Narex. Sám Narex je polo nebo semiprofi. Ovšem kazí se všechno. Když se opře na osm hodin stodvacetikilový ÚKáčko do stopětadvacítky rozbrušky, tak je prd platné, že je Protůlka. Za týden je po ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že i jako neprofesionál uvažuješ tímto způsobem. Mnozí "řemeslníci" točí pořád dokola na záruku Alpha Tools a myslí si, jak na tom vyzráli.Tak ať Ti slouží.

ked si nieco kupim tak mam rad ked to par rokov vydrzi... okrem toho sa na baraku dobry tool vzdy hodi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám doma staré Metabo (nevyzvednutá oprava :D ) Na rasovinu si z práce beru kladiva od Makity. Máme půjčovnu (stavební firma) kde jsme po mém příchodu před sedmi léty přešli z Metaba a Boshe na Makitu. ;)

 

Ono taky nelze říci, že nejlepší značka je TA nebo TAHLE. Třeba karosáři a lakoši brali hodně FESTO, stavební firmy Makitu. Do kovovýrob šlo hodně Narexu, nebo Protool což je profi Narex. Sám Narex je polo nebo semiprofi. Ovšem kazí se všechno. Když se opře na osm hodin stodvacetikilový ÚKáčko do stopětadvacítky rozbrušky, tak je prd platné, že je Protůlka. Za týden je po ní.

Doma používám na vrtání do panelu Bosch DFR http://vrtaci-kladiva.heureka.cz/bosch-gbh-2-26-dfr-profi/ ,a spokojenost.Známý má Makitu a ta je trochu silnější,při vrtání průměru 20mm do vlhkého betonu se ten můj Bosch dusil.V práci používáme Makitu a také v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JankoXXX - s Narexem chybu neuděláš, jsem obchodník s těmihle věcmi, smutné je, že Narexu prodáváme stále méně, lidi chtěj raději čínské hračky, lidí, ochotných zaplatit za kvalitu, je málo. Prodáváme i Makitu a taková HP2071 je vrtačka, které bych dal přednost i před Narexem...

Mimochodem, za kolik jsi ten Narex koupil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s takou hilti cez rameno ked prides u vas v obci do saloonu, vsetkym traktorom pred krcmou porad zvlhnu magneta

:)))

 

Ja mám příklep Narex, stará je určitě přes deset let. Poctivé železo, s kterým jsem vyvrtal stovky děr do cihel, panelu a všeho možnýho.

Jsem docela kutílek, a zbytek nářadí mám Makita, Hilti. Tatík je manuál a Hilti, toť pro něj Patek. Má úchylku na ty červený kufry s bílým fontem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsíci...

Nechcem sa hrať na rozumného, ale podľa môjho názoru, Jankovy v prvom rade treba vysvetliť aký je rozdiel medzi príklepom a kladivom.

Proste keď si raz vyskúša kladivo, stačí menšie s 27-30 Joulov úderom, nikdy iné chcieť nebude. Môže on kupovať akýkoľvek príklep,

v poctivom betóne zničí aj najkvalitnejšiu príklepovú vŕtačku a nadrie sa ja kôň. Pritom vrtacie kladivo len priloží a ide to ako do teplého masla.

Ja som mal tiež už aj Hiltku, DeWaltku, Herman a teraz mám Makitu.. a v podstate aj kvalitatívne aj cenovo sú všetky porovnateľné.

A pri hobby používaní nezničiteľné, za jeden bežný ľudský život. Makitu používame roky vo firme denne bez akéhokoľvek problému, a niekedy

sa stáva že vyvrtávame denne viacsto dier do panelu. A cena je pritom viac než dobrá..

 

http://www.profinaradie.sk/hq-tools/product/4252-Vrtacie-kladivo-Makita-HR2450-s-vrtakmi-sekacmi/

 

Ale každý majster má iné náradie v obľube s čím už bol spokojný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem sa hrať na rozumného, ale podľa môjho názoru, Jankovy v prvom rade treba vysvetliť aký je rozdiel medzi príklepom a kladivom.

Proste keď si raz vyskúša kladivo, stačí menšie s 27-30 Joulov úderom, nikdy iné chcieť nebude.

Úder o síle 27 - 30 J je na bourání silnic a betonových podlah. Zhruba desetkrát uber a bude to ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...