Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

Mám možnost koupit tyto Asolo http://panska-obuv.heureka.cz/asolo-fandango-gv-mm-tmave-hnede/ za 4000. Dle místních referencí na Asolo si tím ale nejsem vůbec jistej. Máte nějakou alternativu v ceně do 4k? Hledám celokoženou trekovou botu kategorie B až B/C, ideálně s nějakým tlumením v podrážce aby se s tím dalo i po asfaltě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Asolo nebrat. Mrkni třeba na La Sportivu nebo cokoliv jiného, ale Asolo je upřímně sračka, mám tři modely za sebou, ani jedny nedali déle jak rok. Musí být celokožená?

 

http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_panska/la-sportiva-tibet-gtx,70321-cerna.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, tak na ty Asola kašlu, dík za ujištění :) ... jinak celokožený proto, že mám pocit, že vydrží víc než hadrový. .. ty La Sportiva co postuje African jsou super, ale vel. 36 asi nebude to pravé ořechové na moje 47 nohu :D Jinak z těch dalších profláklých značek jako jsou zmiňovaná LS, Hanwag, Scarpa, Meindl, Mammut, AKU... je ještě něco, na co si dát vyloženě pozor? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám možnost koupit tyto Asolo http://panska-obuv.heureka.cz/asolo-fandango-gv-mm-tmave-hnede/ za 4000. Dle místních referencí na Asolo si tím ale nejsem vůbec jistej. Máte nějakou alternativu v ceně do 4k? Hledám celokoženou trekovou botu kategorie B až B/C, ideálně s nějakým tlumením v podrážce aby se s tím dalo i po asfaltě..

Asolo mám už několik let v obdobném modelu a nemůžu si stěžovat. Od Šumavy, přez Krkonoše a Jeseníky až po Tatry, léto i zima, vždy v komfortu a noha jak v peřině.

Už od nákupu seděly bez nutnosti rozchození. Trochu měkčí podrážka, ale to bude spíš mou váhou.

Já říkám ano.

Edit: Hlavně to nekupuj od stolu, ale poctivě zkoušej na prodejně více modelů a velikost?. Nic ti nezhnus? super trip, jak špatné boty!!!

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celokožený vydrží déle, ale na úkor pohodlí a musíš se o ně starat. Beru jí jako druhou botu spíš do extrémnějších podmínek, na houby v létě si ji vezmeš tak maximálně jednou :-) Pokud budeš jednou hledat látkovou, tak Aku Conero je jedna z mála ještě poctivě vyrobených bot. První bota, kterou si teď budu objednávat podruhé, mám je asi pět šest let, zažili neskutečný céres a dodnes nepropustí kapku vody, tkaničky původní, prostě mě strašně překvapila ta bota. A můžeš jí nosit celoročně, protože výborně větrá. Ale to jen kdyby náhodou :-)

 

http://www.outdoorove.cz/92-boty-panske/93-boty-trek/boty-aku-conero/?gclid=Cj0KEQiAzNfDBRD2xKrO4pSnnOkBEiQAbzzeQaycFk_uREvsW5K9D2KdwpMxr7-INKpo6T5Zbq8MWjIaAvnL8P8HAQ

post-364-0-25213800-1484166348_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ok, tak na ty Asola kašlu, dík za ujištění :) ... jinak celokožený proto, že mám pocit, že vydrží víc než hadrový. .. ty La Sportiva co postuje African jsou super, ale vel. 36 asi nebude to pravé ořechové na moje 47 nohu :D Jinak z těch dalších profláklých značek jako jsou zmiňovaná LS, Hanwag, Scarpa, Meindl, Mammut, AKU... je ještě něco, na co si dát vyloženě pozor?

So ///scarpou/// znackou LOWA mam velmi zlu skusenost, zivotnost spickoveho modelu co som mal bola 2 tyzdne. Verim ze kusova vada/ vada serie ale mne stacilo. Mammut zas nieje nejake terno ohladom topanok, skor serioznejsi low cost.

Edit: az po dalsom prispevku mi doslo. Ospravedlnujem sa ale nemala to byt Scarpa ale Lowa. Tie sa mi rozpadli po par dnoch. No nic, asi unava z prace.

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za tip! :) ... kupovat nejspíš budu přes net (obchody prostě nemám rád.. v nejhorším vyzkouším a pošlu zpět. ).

Celokožené za ty peníze (4k) asi neseženu, takže začínám přemýšlet o Lowa nebo AKU:

 

https://www.prosportshop.cz/obuv-lowa/trekking/lowa-catalan-gtx-uk12-lowa-catalan-gtx-uk12.html

 

https://www.affekt.cz/p/aku-turisticke-boty-aku-trekker-lite-gtx-25561/#5105

 

... nízké nechci. Po horách toho sice moc nenachodím, ale chodívám celoročně i ve sněhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri, a co nízké boty ?

Afri, a co nízké boty ?

Na co by jsi je chtěl používat? Teď mám takový brutál Garmont Dragontail, a docela to jde. Salewy které jsme jel do teď byli velmi pohodlné ale vydrželi max dva roky a za ty prašule, ale jo, nebyli špatný. Garmont vydrží určitě déle ale to pohodlí tam není, jde hodně o to na co je chceš používat. Třeba na lehčí treky mě dost vyhovuje Salomon.p

post-364-0-19570000-1484169136.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri pridam se - k tem nizkejm ( dost mne to zajima tez )- vicedenni prechody v letnich mesicich, cca teren fagaras, durmitor, tatry ( nic brutal, max 2500 m), trocha snehu, natezko. Pozadavky - vydrz alespon 2-3 sezony, propustnost ( membrana ), odpruzeni ( pata navic by byla super ), neklouzave ( zn. Merrell se v tomto moc neosvedcila - spis vubec ). Cena cca do 3 tis., pokud by to na nohu padlo, klidne priplatim ( bohuzel ze zdravotnich duvodu opravdu pouze nizke boty ). Mate/ mas nejakej typ?

Ve vysokych mam garmonty, naprosta pecka, ale uz se na ne mohu jen koukat, bohuzel :-(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri pridam se - k tem nizkejm ( dost mne to zajima tez )- vicedenni prechody v letnich mesicich, cca teren fagaras, durmitor, tatry ( nic brutal, max 2500 m), trocha snehu, natezko. Pozadavky - vydrz alespon 2-3 sezony, propustnost ( membrana ), odpruzeni ( pata navic by byla super ), neklouzave ( zn. Merrell se v tomto moc neosvedcila - spis vubec ). Cena cca do 3 tis., pokud by to na nohu padlo, klidne priplatim ( bohuzel ze zdravotnich duvodu opravdu pouze nizke boty ). Mate/ mas nejakej typ?

Ve vysokych mam garmonty, naprosta pecka, ale uz se na ne mohu jen koukat, bohuzel :-(.

Jak moc chodis natezko?? Ja chodim v bezeckych botach(inov8) a neni nic lepsiho! Zadne puchyre, tahas na nohach o kilo min coz se ti na napr. 30km denne pekne nascita...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Na co by jsi je chtěl používat? Teď mám takový brutál Garmont Dragontail, a docela to jde. Salewy které jsme jel do teď byli velmi pohodlné ale vydrželi max dva roky a za ty prašule, ale jo, nebyli špatný. Garmont vydrží určitě déle ale to pohodlí tam není, jde hodně o to na co je chceš používat. Třeba na lehčí treky mě dost vyhovuje Salomon.p

Afri, jen lehké výšlapy, nic brutálního. Jde mi hlavně o pohodlí a aby dobře větraly.

Salomon jsem měl jednou a zase žádná bomba...vysoké mám Raichle už asi pět let a lehké Adidasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam  tie Dragontail s Gore-Tex (http://panska-obuv.heureka.sk/garmont-dragontail-lt-gtx-shark-taupe/specifikace/#section) a som maximálne spokojný. Na bežné túry do Tatier a okolo domu sú super. Noha sa mi v nich nepotí, aj na dlhé túry pohodlné, prilnavé a nešmýkajú sa. Môžem len odporučiť ale samozrejme to treba odskúšať naživo   

Afri, jen lehké výšlapy, nic brutálního. Jde mi hlavně o pohodlí a aby dobře větraly.

Salomon jsem měl jednou a zase žádná bomba...vysoké mám Raichle už asi pět let a lehké Adidasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...